PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Sanırım harddiskim arızalı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Abiler selamın aleyküm bilgisayarım çok kasmaya başladığı için format atmak istedim daha önce kendim hazırladığım flash bellek üzerinden C:/ hatalı chkdsk falan dedi format işleminin yarısında sonra orijinal format CD si kullandım yine aynı hatayı verdi bilgisayara giriş yapamıyorum çünkü sistemi sildim nasıl çözebilirim
Evet diskinizde hata oluşmuş çözüm kesin değil ama işlemler şu şekilde yapılır deneyin sonucu bildirin.

CMD (Komut İstemi) 'ni yönetici olarak çalıştır ve;
chkdsk C: /r /f
Komutunu gir ENTER 'e bas eğer onay isterse Y harfini gir ve ENTER 'e bas işlem uzun sürebilir sonrasında sistemi yeniden başlat. Eğer sistem yoksa format atmayı denedim dediğin için söylüyorum sistem açılırken CMD 'yi açabilirsin. 2 Yöntem var ama en kolayı Windows format CD / USB gibi bir aygıtı tak sistem fomatlama ekranı geldiğinde Windowu Onar yazısına tıkla Gelişmiş (Ayarlar / Onarma) altında Komut istemini başlat yazar ona tıkla sonra yukarıdaki komutları gir.
Teşekkürler bu çözümü deniycem
C de hata bulamayınca D yi yazdım c yerine D klasöründe çok bişeyim yoktu ama sanırım hata orda 5-10 dakikadır hata düzeltiliyor yazıyor hala bekliyorum
Umarım düzeltir. Sonucu bildir.
Onar dedikten sonra komut sistemiyle chkdsk D yaptım baya bi uğraştı sonra %50 de kaldı ayrıştırılamıyor dedi 3 tane format CD si ile denedim 3 ünde de aynı hatayı veriyor
Sistem yüklü değil bilgisayarı hiçbir şekilde açıp kullanamıyorum
Maalesef