PC Hocası Forum

Tam Versiyon: 2.El E5450 Sistem Toplama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Benim 800-1000 TL civarı param var, bununla 2.el, günümüz oyunlarını rahat bir şekilde oynatacak bir sistem toplamak istiyorum. Şöyle bir bilgisayar kurdum, sizce almaya değer mi? İşimi rahat görür mü?

İşlemci: E5450 3.0 Ghz E0 Rev. SLBBM >> Aliexpress'den 90 TL'ye aldım. (İşlemciye Overclock yapacağım)
Anakart: P45 Çipsetli LGA 775 Anakart >> Ortalama 130-150 TL
RAM: 2*2*2*2 toplam 8 GB Kingston DDR2 800 Mhz Bellek >> 160 TL
Ekran Kartı: 750 Ti, RX 460 veya Gtx 950 >> Ort. 470 TL
Dönüştürücü: VGA To HDMI >> 50 TL
Soğutucu: LC POWER LC-CC-95 >> 80 TL'ye aldım.
Kasa: Mevcut
Güç Kaynağı: 400w Mevcut

Kasamın içindeki parçaları da toplam 200 TL'ye satarım. Onları fiyattan düşünce 800 TL civarına geliyor. Sıfır bilgisayar alamam, daha fazla verecek param yok.
Beni 4-5 yıl daha idare etsin yeter sonra sıfır alırım.
Monitörüm 900P VGA.
Düşüncelerinizi bekliyorum
Sistem gayet güzel bir sistem ancak ddr3 olan bir anakart seçmeniz çok daha iyi olcuaktır hocam.Ram fiyatları neredeyse aynı
(03/06/2018, Saat: 18:39)Enes Değirmenci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Sistem gayet güzel bir sistem ancak ddr3 olan bir anakart seçmeniz çok daha iyi olcuaktır hocam.Ram fiyatları neredeyse aynı

Onu bende düşündüm de 8 GB ram fiyatları 300 TL ve 150 TL civarına Overclock yapabileceğim DDR3 bi anakart bulamadım. G41 çipset var onla da yapılmıyor adam akıllı.
2.el ram tercih ederseniz çok daha ucuza kapatabilirsiniz......
(03/06/2018, Saat: 21:22)Enes Değirmenci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]2.el ram tercih ederseniz çok daha ucuza kapatabilirsiniz......

Genelde işlemciye yüklenen oyunlar oynayacağımdan dolayı overclock şart. 2.El overclock yapmaya elverişli DDR3 anakart yok :Sad
DDR2 ile DDR3 arasında fps farkı ne kadar olur? Drop falan yaşar mıyım, neden DDR3 ?
performans farklı olucaktır ancak oc da araya girdiği zaman ddr2 ile devam etmek möantıjklı gibi duruyor
(03/06/2018, Saat: 22:28)Enes Değirmenci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]performans farklı olucaktır ancak oc da araya girdiği zaman ddr2 ile devam etmek möantıjklı gibi duruyor

Biraz baktım da 2-3 fps fark ediyor. Oc yapmazsam işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yapacak sanırım DDR2 ile bu bağlamda daha fazla fps alacağım gibi.
Anladım hocam....