PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Düşük upload için yayın bilgisayarı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba twitch veya youtubeda yayın yapmak için pc toplamak istiyorum.İnternet sağlayıcısı olarak türknet 2mbps upload veriyor.
Upload hızı düşük olduğu için obs den 1000bitrate 720p 30fps yayın açabilicem tahminen ama cpu kullanım ön ayarını yüksek tutup yayındaki pikselleşmeyi önlemek adına şu pc i toplamak istiyorum ; 

işlemci : AMD Ryzen 7 2700X
anakart : Msi X470 Gaming Plus

ram : Ballistx BLE8G4D32BEEAK 8GB DDR4 3200Mhz Bellek
ekran kartı : MSI GeForce GTX 1060 6GT OCV1 6GB GDDR5 192Bit DX12 Ekran Kartı
sabit disk : WD Blue WD10EZEX 1TB Sata3 7200rpm 64 MB Hard Disk
kasa : Gamepower ALASTOR Gaming 3X120mm Led Fanlı Şeffaf Akrilik Yan ,
psu : Corsair VS Serisi VS650 CP-9020098-EU 650Watt 80+ Psu

Bu sistem incehesap üzerinden 6200 tl civarı çıkıyor.

Ekran kartını bilerek çok yüksek almadım çünkü bütçe ekran dahil 8.000tl

Oynayacağım oyunlar fortnite , pubg , csgo. Gtx1060 orta ayarlarda rahatlıkla oynatır diye düşünüyorum.

Yayındaki görüntüyü toparlatmak adına bu işlemciyi tercih etmelimiyim?
Obs de cpu kullanım önayarını bu işlemci ile nekadar yüksekde kullanabilirim?
650w psu bu sistem için yeterli olurmu?
İşlemci için stok fanmı kullanmalı yoksa sıvı soğutmaya gitmelimi?
Merhaba,

Ryzen işlemci tercihi yayınlar için idealdir. Topladığınız sistem 6200 TL fiyatı biraz pahalı geldi. İtopya üzerinden 4200 TL fiyata 1060 6 GB modelleri bulunabiliyor. Farklı alternatifleri de değerlendirmek lazım.

Öteki tarafta, 650W PSU yeterlidir. Stok fan normal kullanımlar için yeterli oluyor. Ancak yayın ve oyun aynı anda oynanacağı için soğutma tercihini sıvı soğutmadan yana kullanmanı tavsiye ederim.
Sıvı soğutma olarak bu yeterli olurmu diğer 240mm lere göre fiyatı çok uygun neden böyle anlamadım Big Grin Gamepower Iceberg 240 Cpu Sıvı Soğutma 240mm Ryzen Uyumlu
Sıvı soğutma için butceniz nedir ?
(20/06/2018, Saat: 16:03)Enes Değirmenci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Sıvı soğutma için butceniz nedir ?
Sıvı soğutma için bütçe maksimum 500tl
Biraz araştırip geri dönus sağlayacağim
Tüm bu ürünler söylediğin fiyat bandındaki kaliteli soğutma sistemlerindendir ve AM4 soket uyumlular bir problem yaşamazsın uyum konusunda. 
TAVSİYEM

Cooler Master Liquid ML240L RGB Led Fanlı İşlemci Sıvı Soğutma Kiti (Intel&AM4 Destekli) (MLW-D24M-A20PC-R1) - 534,15 TL - 1. TAVSİYEM

NZXT Kraken M22 RGB 120mm Sıvı İşlemci Soğutucusu - 590,47 TL - 2. TAVSİYEM

Deep Cool Captain120 Ex Soket Intel Ve Amd Su Bazlı İşlemci Soğutucusu - 393,47 TL - 3. TAVSİYEM

SilverStone Tundra Serisi TD02-E Intel / AMD Tüm Soketlerle Uyumlu Sıvı Soğutma Sistemi (SST-TD02-E) - 414,26 TL - [b]4. TAVSİYEM[/b]

Bütçene göre birisini seçebilirsin hepsi kaliteli soğutma sağlar.
Uğur da gerekli herşeyden bahsetmiş hocam bunu alabilirsiniz

https://www.hepsiburada.com/cooler-maste...epsiburada