PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Windows 10 Format Atarken Mavi Ekran (0x0000225 Hatası)
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar ben windows 10 nun kendi sitesinden kurulum programını indirdim oradan iso olarak seçtim bi dvd bide flaş varya ben flaşa indridim direkt windows10 u. Daha sonra biosa girip boot kısmından flaşı açmak için UEFİ atıcam 2 tane flaş çıktı biri uefi diğeri normal olanı ben UEFİ atmak istiyorum boot kısmından flaşı uefiConfusedandisk olarak açtım ama açılırken 30 saniye sonra format ekranı gelicek yerine bu ekran geliyor neden. Lütfen altarnetif çözümü varsa söylermisiniz..

[Resim: 0zpZ4L.jpg]
USB 'ye indirmişsiniz ama yazım yani Windows format diski hazırlamada bir sorun olmuş format diskinde ki Windows okunamıyor hatası alıyorsun. Çözüm için Windows 'u indirdiğin aracı yeniden aç ve ilk sorunda Başka bir bilgisayar bölümünü seç sürümü seçtikten sonra ISO dosyası bölümünü seçip masaüstüne ISO dosyasını indirip https://rufus.akeo.ie/ bu yazılım ile USB 'ye yazdır sorun kalmaz.
(14/08/2018, Saat: 02:07)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]USB 'ye indirmişsiniz ama yazım yani Windows format diski hazırlamada bir sorun olmuş format diskinde ki Windows okunamıyor hatası alıyorsun. Çözüm için Windows 'u indirdiğin aracı yeniden aç ve ilk sorunda Başka bir bilgisayar bölümünü seç sürümü seçtikten sonra ISO dosyası bölümünü seçip masaüstüne ISO dosyasını indirip https://rufus.akeo.ie/ bu yazılım ile USB 'ye yazdır sorun kalmaz.

bu 2. deneyişim ama olmadı senin dediğin gibi isoyu HDD ye indirip sonra tekrar rufus ile flaşamı atıyım ? acaba olurmu. Ama ben geeçenlerde laptopa aynı şekilde attım sorunsuz attı. Windows10 kurulum aracı ile direkt flaşa yazdırdım olmuştu geçenlerde ? acaba neden oluyorki 2 kere indirdim flaşa yine aynı. Ve rufus ile yapsam bi değişiklik olurmu ve UEFİ olurmu ?
https://m.youtube.com/watch?v=8WpEbmeC4G8 bu linkten nasul RUFUS ile UEFI format diski yapılır bakabilirsin.
(14/08/2018, Saat: 14:46)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]https://m.youtube.com/watch?v=8WpEbmeC4G8 bu linkten nasul RUFUS ile UEFI format diski yapılır bakabilirsin.


windows 10 nun kurlum programı saten bunu yapıyor neden rufusa ihtiyac duyuyor millet onu anlaamdım ?flaşa yazdır diyince yazdırıy windows 10 kurlum programı ?
Yazdırma işleminde sıkıntı olmuş Windows okuma hatası alıyorsun bu yüzden bunun ile dene diyorum ayrıca yazılama güvenebilirsin yıllardır kullanıyorum sıkıntı çıkmadan kurulum yapabiliyorsun. Dene sonuca bak diye söyledim bu şekilde başka bir çözüm önerim yok sana.
(15/08/2018, Saat: 04:56)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Yazdırma işleminde sıkıntı olmuş Windows okuma hatası alıyorsun bu yüzden bunun ile dene diyorum ayrıca yazılama güvenebilirsin yıllardır kullanıyorum sıkıntı çıkmadan kurulum yapabiliyorsun. Dene sonuca bak diye söyledim bu şekilde başka bir çözüm önerim yok sana.

Şuan indiroyurum sonucu söyliyeceğim
(15/08/2018, Saat: 04:56)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Yazdırma işleminde sıkıntı olmuş Windows okuma hatası alıyorsun bu yüzden bunun ile dene diyorum ayrıca yazılama güvenebilirsin yıllardır kullanıyorum sıkıntı çıkmadan kurulum yapabiliyorsun. Dene sonuca bak diye söyledim bu şekilde başka bir çözüm önerim yok sana.

yok yine aynı hata
USB 'niz 3.0 'mı 2.0 'mı 3.0 ise 3.0 'a 2.0 ise 2.0 'a bağladığınızdan emin olun vede başka bir USB soketine takıp deneyin. Okuma işleminiz yarıda kesiliyor.
(16/08/2018, Saat: 01:01)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]USB 'niz 3.0 'mı 2.0 'mı 3.0 ise 3.0 'a 2.0 ise 2.0 'a bağladığınızdan emin olun vede başka bir USB soketine takıp deneyin. Okuma işleminiz yarıda kesiliyor.

heralde 2.0 16gb 35tl ye aldım daha yeni arkada porta takıyodum bide öne takıp deniyim dediğiniz gibi

Ama öylede yapsam bi ieşe yaramıycak büyük ihtimal çünkü ben flaşı arkaya taktım rufus ile yazdırmak için iso yu rufus ile yazdırdım sorunsuz flaşı çıkarmadan format atmaya çalıştım. Yani yarıda kesilde rufus hata verir
Sayfalar: 1 2