PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Mavi ekran
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
bios ayarlarını nasıl default yapıcağımı bilmiyorum
Genelde çoğu biosta ,F7, OPTİMİZED Defaults yazar. yani biosta iken F7 tuşuna basıp, F10 Save,yes deyip çıkacaksınız. Optimized default ' un hangi tuş olduğu, biosta yazar yani.

Ayrıca,bütün kablolarınızı,e,kartınızı söküp ,tekrar takın. Bazen hiç olmayacak bi kısa devre,yani elektriksel bi sorun mavi ekranlara sebebiyet verebiliyor. Bunu  da,mutlaka yapın.

Şimdi en baştan başlayalımSmile

Elimde 2x2 ddr2 ram var ikisinide windows bellek taramsında sorun çıkmadı hatta emin olmak için tek tek de taradım ama sorun yok ekran kartım 8400 gs eski bir ekran kartı hdd de sorun olabilir anakarttada olabilir yani 5-6 aydır çözemedim çıldırıcam en son bilgisayarı balkondan aşağı atıcam vallaha

Ha bu arada ekran kartı söktüm geri taktım başka driver yükledim eskisini silip bazen dediğim gibi 10 satte bazende 1.30 saatte oluyor
HDD 'de ki sorun buna sebep olabilir onuda başka bir HDD ile test edip sorun listesinden çıkartmanız gerek.
(28/08/2018, Saat: 19:58)abisananeya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Şimdi en baştan başlayalımSmile  

Elimde 2x2 ddr2 ram var ikisinide windows bellek taramsında sorun çıkmadı hatta emin olmak için tek tek de taradım ama sorun yok ekran kartım 8400 gs eski bir ekran kartı hdd de sorun olabilir anakarttada olabilir yani 5-6 aydır çözemedim çıldırıcam en son bilgisayarı balkondan aşağı atıcam vallaha

Ha bu arada ekran kartı söktüm geri taktım başka driver yükledim eskisini silip  bazen dediğim gibi 10 satte bazende 1.30 saatte oluyor
şUNUN Bİ KOMPLE KABLOLARINI SÖKÜP TEKRAR TAKSANA. hdd NİN ANAKARTTAKİ SATA YERİNİ DE DEĞİŞTİR.
Bilgisayarı boşta 2 saat kadar çalıştırdım mavi ekran vermedi ama bilgisayar açıldıktan 1.30 saat sonra mavi ekran verebiliyor oyun oynarken bu neden acaba
(28/08/2018, Saat: 22:23)abisananeya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bilgisayarı boşta 2 saat kadar çalıştırdım mavi ekran vermedi ama bilgisayar açıldıktan 1.30 saat sonra mavi ekran verebiliyor oyun oynarken bu neden acaba
 Yani şimdi sadece oyunda verirse,o zaman driverde veya power yetmiyor vs .gibi şeyler düşünülebilir.
250 w power var bide bütün bileşenlerin kaç watt olduğunu nasıl anlıcam program vs bişey var mı
Eski, teneke tabir ettiğimiz powerlerden. E.kartın ve işlemcin nedir. Sistemde kaç tane HDD var.
Ekran kartım geforce 8400 gs, işlemcim q9400 2.66 GHz işlemci ve 1 tane hdd var
Sayfalar: 1 2 3 4