PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Harici Disk alacağım Yardım....
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Uzun bir aradan sonra tekrardan merhabalar PcHocam Smile

Yedekleme amaçlı kullanacağım ve aynı zamanda iş dosyalarımın bir kısmını atacağım bir Harici disk almayı düşünüyorum. 4 - 6 - 8 TB'lik kapasitesi olacak ona daha karar veremedim. 

WD my home cloud var. Ethernet girişli olanlar. 

İlk defa kullanacağım için bilgi almak istiyorum sizden. İnternette incelemelerine baktım fakat sadece kutunun açılışı ve kurulumu vs var. Bir kaç sorum olacak;

1) Cihazı modeme bağladığım zaman kurulum vs yaptığımda bilgisayarda normal HDD olarak mı görüyorum ? 
2) Modeme bağlı olan tüm bilgisayarlarda normal HDD olarak görebilir miyim ? 
3) Dosya aktarım hızlarında düşüş, kopma vs oluyor mu ? 

Veya normal USB 3,0 girişli hdd mi alayım ?
Cihazın kurulumu ve kullanımı ( Telefon / PC ( Uyguama ) veya Tarayıcı (My Cloud Hesabı) ) üzerinden yapılabiliyor. Sadece hesaba giriş yapan kişi dosya yedekleme ve kullanımından faydalanıyor. Birisi ile paylaşım sadece dosyanın paylaşım linkini vererek oluyor. Yandex.Disk gibi oraya bir dosya atarsın sonra dosyayı paylaşıma açarsın paylaşım linkini kime verirsen o link üzerinden sadece o dosyaya erişebilir bunun aynısı WD My Cloud Home. HDD olarak PC 'de görünmüyor direkt olarak modeme bağlanıyor ve IP almıyor ağ üzerinden oluyor bütün işlemi. Dosya akatarım hızı vs. gibi problemler direkt olarak internetinin Upload / Download hızına bağlı bir durum cihazın bir eksiği yok bu konuda. Bu cihaz NAS cihazı değil bu yüzden kişisel yedek bazlı bir ürün evde ağa bağla istediğin yerden hesabına giriş yap ve dosyana erişmek için yapılmış bir ürün. Dediğin tarzda internete bağlı bir ürün istersen NAS cihazı olman gerek. Ağa bağlanmak istemeden yedek almak istersen direkt olarak USB arabiriminden bağlanan bir ürün alabilirsin. Biraz uzun oldu ama detayları bu şekilde.
Teşekkür ederim açıklama için Smile
O zaman en mantıklısı ve sağlamı normal usb 3,0 hdd almam olacak.
Yani bu tarz bir seçim sizin için daha işlevsel olacaktır. Başka bir sorunuz varmı?