PC Hocası Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: USB Hub Kullanımı ve Yaşadığım Sorunlar - Yardım
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar,

Ben dark marka üzerinde 7 adet usb 2.0 port u olan USB hub aldım ve onun üzerine Fare+Klavye+Laptoğ Soğutucusu+Mikrofon bağladım bir süre kullandım ve usb portlarının bağlantı kesip hemen bağlandığını fark ettim daha sonra 5v güç girişi olan usb hub için güç yetmediğini düşünerek adaptör takara kullandım ve aynı sorun devam ediyor,

Klavyenin multi medya tuşlarından ses kapama tuşuna basıyorum mikrofonun sesi kapanıyor açılmıyor, oyun oynarken her hangi bir yön tuşu basılı kaslıyor falan garip garip şeyler yaşıyorum bunu nasıl çözebilirim Sad
USB 2.0 tek porttan 5 cihazda toplamda 500mA güç çekebiliyor USB 3.0 ise toplamda 6 cihazdan 900mA çekebiliyor. Muhtemelen cihazlarınızın toplam güç isteğine yetersiz kalıyor bu yüzden birim düşüp geri bağlanıyor olabilir. Bun anlamak için o HUB 'ın üzerine cihazları teker teker takıp kullanın hangi cihazdan sonra cihazda kopma oluyorsa sınırı o kadardır.
(03/10/2018, Saat: 14:19)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]USB 2.0 tek porttan 5 cihazda toplamda 500mA güç çekebiliyor USB 3.0 ise toplamda 6 cihazdan 900mA çekebiliyor. Muhtemelen cihazlarınızın toplam güç isteğine yetersiz kalıyor bu yüzden birim düşüp geri bağlanıyor olabilir. Bun anlamak için o HUB 'ın üzerine cihazları teker teker takıp kullanın hangi cihazdan sonra cihazda kopma oluyorsa sınırı o kadardır.

Mesai bitsin eve gidince deniyicem ama daha önce böyle bir problem olmuyordu sebebi nedir acaba ayrıca bahsettiğim şu klavyenin multimedya tuşundan ses kapatınca mikrofonda kapanıyor bu saçmalık neden oluyor acaba Big Grin
Donanımsal bi sorun yoksa,yazılmsal problemlerde ,bu tip sorunlar yaşatabilir. Mümkünse,temiz bi format deneyin.
(03/10/2018, Saat: 16:46)met 61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Donanımsal bi sorun yoksa,yazılmsal problemlerde ,bu tip sorunlar yaşatabilir. Mümkünse,temiz bi format deneyin.

Geçen hafta format atmıştım bilgisayarıma şuan temiz ve windows u orjinal kullanıyorum
IObit Driver Booster indirip sürücü güncelliği kontrolü yaparmısınız USB çıkışlarının sürücüleri eksik veya güncel olmayabilir. IObit taraması Generic USB hub sürücülerinde eksik veya güncel olmayan bulursa sorun bu olabilir güncelleyşn pc yi yeniden başlatın ve tekrar deneyin.
(03/10/2018, Saat: 17:18)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]IObit Driver Booster indirip sürücü güncelliği kontrolü yaparmısınız USB çıkışlarının sürücüleri eksik veya güncel olmayabilir. IObit taraması Generic USB hub sürücülerinde eksik veya güncel olmayan bulursa sorun bu olabilir güncelleyşn pc yi yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

kontrol ettim herşey güncel diğer arkadaşın güç ile ilgili dediği şeyide denedim olmadı sorun şu kırmızı ile işaretlediğim klavyede ki ses ile hangi tuşa basarsam mikrofonun sessize alma tuşu yanıyor ve mikrofon işlemiyor bir daha ve klavye multi medya tuşladıda çalışmıyor.

1Eq2PA.jpg
Bu dediğin sorun yazılımsal gibi güç ile alakalı değil sanki başka sorun var mı bu dediğin haricinde? Eğer sadece buysa sorun yazılımsaldır diye düşünüyorum bu mikrofon ayrımı, kulaklığamı dahil ve PC 'de kurulu yazılımı var mı? Eğer varsa yazılımı silip tekrar kurarsan sorun çözülebilir.
(03/10/2018, Saat: 19:40)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bu dediğin sorun yazılımsal gibi güç ile alakalı değil sanki başka sorun var mı bu dediğin haricinde? Eğer sadece buysa sorun yazılımsaldır diye düşünüyorum bu mikrofon ayrımı, kulaklığamı dahil ve PC 'de kurulu yazılımı var mı? Eğer varsa yazılımı silip tekrar kurarsan sorun çözülebilir.

bilemiyorum belki yazılımsaldır ama şuan bilgisayarda kullandığım cihazların hiç birinin kendine ait programı yok otomatik görüyor her şeyi
Daha önce böyle bir sorun yok demiştiniz aynı şekilde mi kullanıyordunuz? Yine bu kombin yani çoklayıcı ile kullanıyor duysanız ve sorun yoktuysa yazılımsal bir problemdir ve Windows sıfırlama veya format işlemi ile sorunu çözmeyi deneyebilirisiniz. Yada yazılımları varsa özellikle sorun çıkaran aygıtların onları kurup deneyin.
Sayfalar: 1 2