PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Format Yememesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba arkadaşlar bilgisayarı açarken windows çökmüştü sürekli format attığım cd ile format atarken format yemedi yani dosyaları kopyalama yapıyor ardındam biçimlendir yerine gelecekken bekleyinizde donup kalıyor ve hddyi çıkartıp başka hdd taktım yine aynı oldu.Sebebi nedir Hddler mi bozuk?
(09/11/2018, Saat: 22:43)Dostarki Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba arkadaşlar bilgisayarı açarken windows çökmüştü sürekli format attığım cd ile format atarken format yemedi yani dosyaları kopyalama yapıyor ardındam biçimlendir yerine gelecekken bekleyinizde donup kalıyor ve hddyi çıkartıp başka hdd taktım yine aynı oldu.Sebebi nedir Hddler mi bozuk?
 formatı usb flash bellektenmi atıyorsunuz.
Hem Cd hem usb denedim
CD içindeki Windows 'u okuyamadığı için CD 'de takılmıştır ancak USB ile aynı sorun olmaması gerekir. USB yazdırma biçiminiz nasıl? Rufus ile mi yazdırıyorsunuz başka bir yöntem ile mi?
Sorunu biraz daha detaylı anlatırsanız yardımcı olacağız hocam
(10/11/2018, Saat: 21:42)Enes Değirmenci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Sorunu biraz daha detaylı anlatırsanız yardımcı olacağız hocam


Sorunu hallettim sebebi ramların arızalı olmasından kaynaklanıyormuş. Ramları söküp başka ram takınca format işlemini devam etti kusursuz çalışıyor. Acaba neden ramlardan dolayı oldu.
RAM 'lerin uçları nemlenmiş yada oksitlenmiş olabilir. Bir silgi ile uçlarını silip eski bir diş fırçası ile temizleyin soketi üfleyin toz vs. olmasın tekrar deneyin. Eğer sorun bu söylediklerim ise çözülecektir yok değilse RAM 'ler arızalanmış olabilir.
Bilgilendirme için teşekkürler konuyu kaptıyptum başka sorularınız için foruma yeniden bekletim