PC Hocası Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: 15000TL-17000TL RENDER İÇİN PC?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkürler. İ9 9900K yerine R7 2700X ile sistemi toplarsam hem işlemci fiyat farkından hem de sıvı sogutucu almayacagım için baya kazançlı olacağım. ekran kartı konusunda rx vega 56 için forumlarda çok olumlu yorum görmüyorum bilinçli mi bilinçsiz mi bu yorumlar bilemem tabi ama ekran kartında nvidia dan amd tarafına geçmek beni de düşündürüyor açıkcası galiba vega 56 da karar kılacağım. anakartı x470 alacağım burada asus mu tercih etmeliyim yoksa diğer markalar herhangi bir fark yaratmaz mı? birde 1000w power fazla değil mi?
RX veGa fazla güç harcayan bi kart. 250 watt civarı.
Vray ADV için daha önce de yazdım. Çok güçlü e.kartlarına da ihtiyaç yok.

x470 anakartta MSI ,bios,ram uyumu ve güç devreleri olarak ,üst seviye anakart şu.
https://www.vatanbilgisayar.com/msi-x470...akart.html

1000 watt çok fazla.
Eğer gerçek zamanlı RENDER yapacaksan RX VEGA 56 şuan biçilmiş kaftan bu konuda performansı çok çok iyi ama NVIDIA 'ya göre fazla güç istediği için POWER 'ı yüksek kullanmalısın bu yüzden 1000W yoksa 650W-700W bir PSU eğer NVIDIA kullanacaksan yeterli. Bunun dışında gerçek zamanlı RENDER ile işin yoksa VEGA 56 'yı geçebilirsin. Anakart konusunda markaya değil işlemci güç beslemesine bakmalısın yani FAZ sayısı fazla bir kart almalısın bu konuda MSI ve GIGABYTE markaları daha bonkör davranıryorlar uygun fiyatta. Örneğin; MSI Tomahawk ve Gaming Pro 'lara bakabilirsin. NOT: X470 anakartlardan CPU güç girişi fazla PIN istiyor bu yüzden Güç Kaynağını buna göre seçmelisin. Örneğin; MSI X470 GAMING PRO CARBON anakartı 2 adet 8 PIN CPU bağlantısı istiyor buna dikkat etmen gerek. Aşağıdaki PSU 'lar buna uygun ve fiyat ve performans olarak kaliteli ürünler.

Eğer NVIDIA bir kart alacaksan aşağıdakiler gayet yeterli.
Seasonic 750W 80+ Bronz - 618,88 TL
Seasonic 650W Focus Plus Serisi 80+ Gold - 715,15 TL

Eğer VEGA 56 'yı alacaksan mecbur 850W üzeri bir PSU alman gerek.
Seasonic 1000W Prime Serisi 80+ Gold - 1.423,43 TL
Sayfalar: 1 2