PC Hocası Forum

Tam Versiyon: LAPTOP RAM DEĞİŞİRMİ
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
LAPTOBUMDA 4GB RAM VAR RAM DEĞİŞİRMİ DEĞİŞİRSE TEK MÖDÜL 8 GB RAM TAKMAK İSTİYORUM FORTNİTE OYNARKEN 40-50 FPS DEYKEN DROP YİYİYORUM 8 GB RAM YAPARSAM DROP YEME DÜZELİRMİ DÜZELMESSE YENİ PC TOPLAYACAĞIM

İ5 4210U
GTX820M
RAM 'in azlığı Drop yemenize büyük bir olasılık ve 8 GB yaparsanız sorun ortadan kalkacaktır ama %100 emin olmak için oyun içinden MSI Afterburner açıp RAM kullanımınızı gösterir misiniz. Ayrıca CPU-Z yazılımını indirip Mainboard, Memory ve SPD sekmesinin görsellerini paylaşın ki en doğru RAM 'i seçelim. CPU-Z 'de SPD sekmesine geldiğinizde sol köşede Slot yazıyor buradan eğer liste boş ise slot seçin doğru slota geldiğinizde liste dolacak. Ayrıca makininin modelinide yazarsan iyi olur.
bunlar cpu-z programından görüntüler

[Resim: 9aYNqZ.png]

[Resim: alnY22.png]

[Resim: nQblLN.png]

buda oyun içi kaç mp ram kullanıyor gpu1 programı yüklediğimde açıktı

[Resim: BaOznp.png]

gpu1 burda 80 lerde ayağım yere basınca direkt 100 oluyor acer e5 571
RAM probleminiz var RAM 'inizi 8 GB yaparsanız sorununuz ortadan kalkacaktır. RAM sonuna kadar kullanılması ani Drop nedeni burada sisteme RAM kalmıyor ani Drop oluyor. Kullandığınız RAM DDR3 1600Mhz CL11 1.35V bir RAM bu özelliklerde 4 GB daha RAM alırsanız sorununuz ortadan kalkacak.
Tek modül 8 gb alsam 1600mhz DDR3 12 gb ram yapsam olurmu
Olur tabi ben fazla para vermezsiniz makine eski ya ondan 4 GB dedim.

DDR3 8 GB 1600Mhz CL11 1.35V
GSKILL 8GB Value DDR3L 1600Mhz CL11 1.35V Tek Modül Notebook Ram - 325,56 TL

yada 

DDR3 4 GB 1600Mhz CL11 1.35V
GSKILL 4GB Value DDR3L 1600Mhz CL11 1.35V Tek Modül Notebook Ram - 173,75 TL

bu modeller tam aradığımız özelliklerde.
mantıklı olan hangisi ? cpu-z de 2. slotu seçtğimde hiçbirsey çıkmıyor
2. slot var demek o 2. slottan aşağısı yoktur sistemlerde. 4 GB daha alırsan makinen rahatlar eski bir makine fazla masraf yapma bence ama yinede sen bilirsin. 8 GB olanı da alabilirsin tercih meselesi.

Sorunuzun cevapları verildiğine göre başka sorularınız için foruma yine bekleriz.