PC Hocası Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: For UNREAL ENGİNE AND 3D Max Öner’i lütfen
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhabalar bi sorum olacaktı çok arada kaldım, masaüstü bilgisayarı alacağım maksadım sadece oyun oynamak değil unreal Engine gibi zBrush gibi 3D Max gibi programlar kullanıyorum şuan ki notebook um pek destek veremiyor bi sınırdan sonra, gerek render alma gerek tasarım sırasında hangi işlemci ve hangi ekran kartını önerirsiniz? 1050ti ile 1060 arasında çok kaldım 1050ti benim için çok mu aşağıda kalır
Kendimde RENDER odaklı iş yapıyorum10 senedir. Eğitimimide oyun yazılı üzerinde gördüm Unreal Engine odaklı, MAYA , ZBrush, 3ds Max gibi yazılımlar ile. Bu tarz Render odaklı yazılımlar çizim esnasında 3 şeyi kullanırlar. 1. si RAM sahnede ne kadar obje ve Polygon varsa RAM 'e yüklenir ve RAM şişer eğer sınırlı ise RAM sıkıntı olur ağırlaşma vs. gibi sorunlar oluşur. Bu tarz yazılımlar sahne yoğunluğuna göre minimum 16 GB RAM ister. 2. si ise Ekran Kartlarının CUDA/Shaders denilen işlemci parçacıklarını kullanılırlar çizim ve real time render esnasında ve ne kadar fazla ise o kadar iyi bu sayı. NVIDIA bu konuda zayıf RX 570/580/590 gibi kartlarda bu ünitelerden çokça var bu yüzden işlem yapma performansı çok daha yüksek bu kartlardan tercih edin. İşlemci sadece RENDER aşamasında önemli ve çekirdek sayısı bu yazılımlarda çok önemli ve yine AMD bu konuda çok daha iyi ve hızlı sonuçlar almanızı sağlat daha uygun bir bütçeye ve kullanacağınız işlemciler giriş seviyesinde Ryzen 5 2600 yada 2600X olur. 6 çekirdek 12 iş parçacığı hızlı render almanızı sağlar. Bu dediklerime göre kurulan bir sistemde bu yazılımlar iyi sonuçlar verir.
Uğur bey öncelikle teşekkür ederim cevap verdiğiniz için, dediklerinizi (ekran kartı olan için) araştırıp öyle ekran kartı seçeceğim dediğiniz 3 modele öncelik göstereceğim, tavsiyelerinize kulak vereceğim sağolun
Ö.değil, şimdiden hayırlıso olsun diyorum. Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.