Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1060 Gtx ekran kartlı laptopla fps drop kapanma yaşıyorum
Arkadaşlar bir yardım edin anlayamıyorum çok saçma 
https://www.amazon.com/dp/B01LXO0PO2?ref...b_ap_share bu bilgisayarı 3 yıl once almıştım. Bilgisayar aşırı ısınıyor anlamadığım bir şekilde aldığım ilk günden beri okey dedim soğutu aldım altını soğutuyor ama klavye ile ekran arası kalan bolge cayır cayır yanıyor ve soğutamıyorum alttan soğutma olduğundan. Termal macun sürüyorum içini temizliyorum ama yine de valorant gibi bir oyunda bile arkada chrome vs kapatmazsam pc ısınıp kendini kapıyor fps drop donma vb yaşıyorum. Bu özelliklerle bir çok oyunu en üst ayarda oynayabilecekken en düşükte oynamak zorunda kalıyorum. Neden oluyordur ? Ne yapabilirim
Cihazın yan bölgesinde ısı tahliye kanalları varsa vakumlu soğutma alabilirsiniz. Yada BIOS ayarlarınızı kontrol edin işlemci frekansını veya voltajını düşürüp ısıyı azaltabilirsiniz ancak bu performans kaybına yol açacaktır.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
(14/11/2020, Saat: 02:16)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihazın yan bölgesinde ısı tahliye kanalları varsa vakumlu soğutma alabilirsiniz. Yada BIOS ayarlarınızı kontrol edin işlemci frekansını veya voltajını düşürüp ısıyı azaltabilirsiniz ancak bu performans kaybına yol açacaktır.

Şuan zaten performans düşüklüğünden dilim yanıyor benim bunu düzeltmemin bir yolu yok mu? Yanında soğutma şeyi var mı hiç bilmiyorum açıkcası anlamadım da ben bu özelliklerle red dead redemptionı en düşükte oynayamıyorum mesela bunları da oynayabilmem gerekmez mi :/
Soğutmanız yeterli gelmiyor olabilir laptop kasasının yan tarafında hava tahliyesi olacak akışı sağlayacak fanlar olur bunu kontrol edin soğutma var ise vakumlu almalısınız.
(14/11/2020, Saat: 10:47)brkndgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14/11/2020, Saat: 02:16)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihazın yan bölgesinde ısı tahliye kanalları varsa vakumlu soğutma alabilirsiniz. Yada BIOS ayarlarınızı kontrol edin işlemci frekansını veya voltajını düşürüp ısıyı azaltabilirsiniz ancak bu performans kaybına yol açacaktır.

Şuan zaten performans düşüklüğünden dilim yanıyor benim bunu düzeltmemin bir yolu yok mu? Yanında soğutma şeyi var mı hiç bilmiyorum açıkcası anlamadım da ben bu özelliklerle red dead redemptionı en düşükte oynayamıyorum mesela bunları da oynayabilmem gerekmez mi :/

İşte o ısı kanalı var mı anlamıyorum pek şu attığım linlkte 4. fotografta ince bir çizgimsi bir şey var o mesela vakumlu soğutmayı takma yeri mi ? 5. fotoğrafta bir soğutma olayından bahsediyor ben ondan yararlanamıyor muyum çünkü benim bilgissayarın tam orası ısınıyor

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Valorant oynarken ve normal kulllanımda bilgisayarım donuyor drop giriyor xlinus 2 80 17/11/2020, Saat: 20:38
Son Yorum: xlinus
  Ekran gelmiyor lütfen yardım acil! Mete Altınok 0 53 03/11/2020, Saat: 00:33
Son Yorum: Mete Altınok
  GTA 5 Online Drop Sorunu! Cirit 2 104 28/10/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Ekran kartı %50 kullanım sorunu Kenan Aygün 1 113 02/10/2020, Saat: 07:14
Son Yorum: Enes Yavuz
  Sebebini Anlayamadığım Bir Drop var Doğukan Üner 2 259 29/09/2020, Saat: 07:11
Son Yorum: ugur.gozaydin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi