PC Hocası Forum Bilgisayar ve İnternet Sorunları Donanım Sorunları Kasmalar ve Yavaşlamalar 1060 Gtx ekran kartlı laptopla fps drop kapanma yaşıyorum
1060 Gtx ekran kartlı laptopla fps drop kapanma yaşıyorum
brkndgn
1060 Gtx ekran kartlı laptopla fps drop kapanma yaşıyorum
4
641
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
brkndgn Yeni Üye
*
  • Konular14
  • Mesajlar45

• Rep puanı 0
Arkadaşlar bir yardım edin anlayamıyorum çok saçma 
https://www.amazon.com/dp/B01LXO0PO2?ref...b_ap_share bu bilgisayarı 3 yıl once almıştım. Bilgisayar aşırı ısınıyor anlamadığım bir şekilde aldığım ilk günden beri okey dedim soğutu aldım altını soğutuyor ama klavye ile ekran arası kalan bolge cayır cayır yanıyor ve soğutamıyorum alttan soğutma olduğundan. Termal macun sürüyorum içini temizliyorum ama yine de valorant gibi bir oyunda bile arkada chrome vs kapatmazsam pc ısınıp kendini kapıyor fps drop donma vb yaşıyorum. Bu özelliklerle bir çok oyunu en üst ayarda oynayabilecekken en düşükte oynamak zorunda kalıyorum. Neden oluyordur ? Ne yapabilirim
Şuan Online!
Şuan Online!
ugur.gozaydin < Fiyasko Hayat >
*
  • Konular3
  • Mesajlar26,087

• Rep puanı 3,348
Cihazın yan bölgesinde ısı tahliye kanalları varsa vakumlu soğutma alabilirsiniz. Yada BIOS ayarlarınızı kontrol edin işlemci frekansını veya voltajını düşürüp ısıyı azaltabilirsiniz ancak bu performans kaybına yol açacaktır.
İletişim : Facebook ugur.baki.g / Discord : Ugur_Gozaydin#7181

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze
Şuan Offine!
Şuan Offine!
brkndgn Yeni Üye
*
  • Konular14
  • Mesajlar45

• Rep puanı 0
(14/11/2020, Saat: 02:16)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihazın yan bölgesinde ısı tahliye kanalları varsa vakumlu soğutma alabilirsiniz. Yada BIOS ayarlarınızı kontrol edin işlemci frekansını veya voltajını düşürüp ısıyı azaltabilirsiniz ancak bu performans kaybına yol açacaktır.

Şuan zaten performans düşüklüğünden dilim yanıyor benim bunu düzeltmemin bir yolu yok mu? Yanında soğutma şeyi var mı hiç bilmiyorum açıkcası anlamadım da ben bu özelliklerle red dead redemptionı en düşükte oynayamıyorum mesela bunları da oynayabilmem gerekmez mi :/
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Enes Yavuz Onursal Üye
*
  • Konular0
  • Mesajlar1,388

• Rep puanı 117
Soğutmanız yeterli gelmiyor olabilir laptop kasasının yan tarafında hava tahliyesi olacak akışı sağlayacak fanlar olur bunu kontrol edin soğutma var ise vakumlu almalısınız.
Şuan Offine!
Şuan Offine!
brkndgn Yeni Üye
*
  • Konular14
  • Mesajlar45

• Rep puanı 0
(14/11/2020, Saat: 10:47)brkndgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14/11/2020, Saat: 02:16)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihazın yan bölgesinde ısı tahliye kanalları varsa vakumlu soğutma alabilirsiniz. Yada BIOS ayarlarınızı kontrol edin işlemci frekansını veya voltajını düşürüp ısıyı azaltabilirsiniz ancak bu performans kaybına yol açacaktır.

Şuan zaten performans düşüklüğünden dilim yanıyor benim bunu düzeltmemin bir yolu yok mu? Yanında soğutma şeyi var mı hiç bilmiyorum açıkcası anlamadım da ben bu özelliklerle red dead redemptionı en düşükte oynayamıyorum mesela bunları da oynayabilmem gerekmez mi :/

İşte o ısı kanalı var mı anlamıyorum pek şu attığım linlkte 4. fotografta ince bir çizgimsi bir şey var o mesela vakumlu soğutmayı takma yeri mi ? 5. fotoğrafta bir soğutma olayından bahsediyor ben ondan yararlanamıyor muyum çünkü benim bilgissayarın tam orası ısınıyor

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  RDR 2 de kapanma ve donma yaşıyorum brkndgn 5 117 04/01/2022, Saat: 20:32
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Fivem Drop kapanma ayhan0770 1 93 26/12/2021, Saat: 10:37
Son Yorum: BeratG
  %1 Low fps drop sorunu JaiHo67 8 260 12/12/2021, Saat: 23:29
  Voltaj düşmesi sonrası sistemde anlık donmalar yaşıyorum birgaripinsan 9 942 17/03/2021, Saat: 01:05
  VALORANT DROP emrfrdn 9 831 02/03/2021, Saat: 00:15
Son Yorum: emrfrdn

Hızlı Menü: