Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11000 TL Sistem önerisi
Merhaba, yakın zamanda bir bilgisayar almayı düşünüyorum fakat internette fazlasıyla sistem olduğundan karar veremedim. Yaklaşık 10000-11000 gibi bir bütçem var ama 11'i asla geçemez, en azından 3060 içeren bir sistem almayı düşünüyorum. Hem oyun hemde yayın için kullanacağımdan işlemcisi de çok kötü olmamalı. Bu tarz  bildiğiniz ve önerebileceğiniz bir sistem var mıdır acaba? Toplama yapmak istemiyorum, direkt hazır bir sistem iyi olur. Şimdiden teşekkürler. (Elimde bir adet harici SSD mevcut, orijinal sistemde eğer değiştirilebiliyorsa SSD'yi azaltırım ve sadece sistemi kurarım.)
Duruma göre bakıp önerinizi yapacağım ama bir şeyi sormam gerek. Bu bütçeye monitör dahil mi?

İtopya da Ryzen 5 3600 işlemcisi 10 TL ye indi ve site çöktü. Eğer alabilirseniz işlemciyi kaçırmayın gerisini toparlarız.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
(25/12/2020, Saat: 18:11)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Duruma göre bakıp önerinizi yapacağım ama bir şeyi sormam gerek. Bu bütçeye monitör dahil mi?

İtopya da Ryzen 5 3600 işlemcisi 10 TL ye indi ve site çöktü. Eğer alabilirseniz işlemciyi kaçırmayın gerisini toparlarız.

Hayır hocam sadece bilgisayar için ayırdığım bütçem bu, klavye, monitör vb. hiçbiri yok bunun içinde. Ayrıca dediğim gibi toplama yapmaya pek sıcak bakamıyorum hem topla, montaj, bekleme süreci falan filan. Bu yüzden direkt bilindik bir siteden marka olarak almayı düşünüyorum.

https://www.gamegaraj.com/urun/deluxe-5a-rtx3070/ ve https://www.gamegaraj.com/urun/deluxe-5t10-rtx3070/ bu ikisi arasında kaldım şu anda aslen, işlemcileri yayın yapacağımdan önemli olduğu için direkt seçemiyorum. Siz hangisini önerirsiniz?
10400F olanı biraz daha fazla FPS verir yok ben ileride daha ucuza daha güçlü işlemcilere yükselmek isterim derseniz o zaman AMD platformunu seçin.
(25/12/2020, Saat: 20:57)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10400F olanı biraz daha fazla FPS verir yok ben ileride daha ucuza daha güçlü işlemcilere yükselmek isterim derseniz o zaman AMD platformunu seçin.

Tamamdır çok teşekkür ederim, son birkaç merak ettiğim şey kaldı, onlar konusunda da yardımcı olursanız çok sevinirim. Öneri olarak "https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/M54YN5YM" bu sistemi gösterdiler, bu iyi bir alternatif midir? Ve çoğundan önemlisi, hangi sistem olursa olsun herhangi bir şekilde yayında sorun yaşamam değil mi? Genellikle Valorant oynayan birisiyim ve bilgisayarı çok zorlayan oyunlar oynamıyorum, The Forest yüksek ayarlarda yayında güncel bilgisayarım ara sıra kapanabiliyor. Bu sorunun olmamasını çok isterim, hatta ekonomik bir soğutucu da düşünüyorum bununla ilgili.
Önerdikleri sistem iyi değil. Benser fiyata aynı performansın daha fazlasını alabiliyorsunuz diğer sistemde.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sadece CS : GO için sistem önerisi Neo1 3 50 Dün, Saat: 00:43
Son Yorum: ugur.gozaydin
  PSU ve Kasa önerisi bozogado 1 41 15/01/2021, Saat: 04:20
  YENİ BÜTCEM 25.000TL AMD SİSTEM İÇİN DONANIN DESTEĞİ!!! SeyfullahTopaloglu 5 87 14/01/2021, Saat: 18:07
  SİSTEM TAVSİYESİ Rüzgar Kayalı 1 39 14/01/2021, Saat: 18:00
  i5 10400f ve 1660ti sistem nasıl olmuş? PcTavsiyesi 5 66 13/01/2021, Saat: 16:54

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi