Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
15000 tl ile topladığım sistem sizce uygun mudur ?
https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/EZLP773U 15500 tl ile böyle bir kasa dizdim arakdaşlar eğer uygunsuzca lütfen uyarabilir misiniz. Bir de kasayı sinerjide satılan H500 ün cooler master psu su ile de alabilirim fakat psu nun kaliteli olup olmadığı konusunda kararsızım o yüzden böyle yaptım.
Sistem çok iyi sayılmaz. Bazı bileşenlere gereksiz para akışı olmuş. Performans bileşenlerinden kısılmış. Size bir alternatif sunacağım.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
(07/07/2020, Saat: 23:32)egee ranndy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/EZLP773U 15500 tl ile böyle bir kasa dizdim arakdaşlar eğer uygunsuzca lütfen uyarabilir misiniz. Bir de kasayı sinerjide satılan H500 ün cooler master psu su ile de alabilirim fakat psu nun kaliteli olup olmadığı konusunda kararsızım o yüzden böyle yaptım.
Tabii ki bekliyorum zaten sistemden anlamıyorum kardeşime hediye olarak sistem hediye etmek istedim. Her türlü yardıma açığım.
3700X CPU + ASUS X570 TUF Plus Wifi Anakart + Palit 2080 Super Gaming Premium 3X OC RGB  GPU + Adata XPG Spectrix D41 16 GB 3600 MHz CL18 RGB RAM + Corsair MP510 Force 960 GB M.2 SSD + FPS Hyrdo G PRO 750W GOLD PSU + Corsair 275R Airflow Kasa + SilverStone PF120 120mm Sıvı Soğutma - 15.546,77 TL

Bu sistem daha iyi olur bütçenize. Kasa olarak çok yüksek bir model seçip bileşenden pek doğru değil. Gayet kaliteli bir kasa seçtim 3 RGB olmayan fan ile geliyor onları öne bağlarsınız zaten önden RGB görünmeyecek bir MESH yapısı var. Arka egzoz fana eklediğim 120mm Sıvı Soğutmayı takarsınız ki bu sistem çok fazla bile o sıvı soğutma ama güzel ürün sıkıntı yok bu bütçeye uygun. Çok üst düzey OC yapılmayacaksa işlemciye sıvı soğutmayı 120mm den yukarı seçmeyin.

Anakartı biraz abarttım aslında yerine Asus Prime X570-P bu modeli 350 TL daha ucuza seçebilirsiniz. X570 varken aynı paraya B550 alınmaz.

RAM olarak Ryzen 3000 serisi bir işlemciye performansı doğrudan arttırmak için 3600 MHz RAM seçilmeli bende kaliteli RGB bir bellek seçtim.

PSU olarak sizin seçtiğiniz PSU pek iyi değil benzer fiyata çok çok daha kaliteli bir markanın kaliteli bir ürününü koydum. Aslında bu sisteme fazla bir kalite ama olsun para varken en iyisini almak mantıklıdır.

Ekran kartı olarak sizin seçtiğiniz Gigabyte modelden daha iyidir seçtiğim Palit Gaming Premium 3X OX modeli. Marka zaten dünyanın sayılı kaliteli ürtecilieridendir.
(07/07/2020, Saat: 23:53)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3700X CPU + ASUS X570 TUF Plus Wifi Anakart + Palit 2080 Super Gaming Premium 3X OC RGB  GPU + Adata XPG Spectrix D41 16 GB 3600 MHz CL18 RGB RAM + Corsair MP510 Force 960 GB M.2 SSD + FPS Hyrdo G PRO 750W GOLD PSU + Corsair 275R Airflow Kasa + SilverStone PF120 120mm Sıvı Soğutma - 15.546,77 TL

Bu sistem daha iyi olur bütçenize. Kasa olarak çok yüksek bir model seçip bileşenden pek doğru değil. Gayet kaliteli bir kasa seçtim 3 RGB olmayan fan ile geliyor onları öne bağlarsınız zaten önden RGB görünmeyecek bir MESH yapısı var. Arka egzoz fana eklediğim 120mm Sıvı Soğutmayı takarsınız ki bu sistem çok fazla bile o sıvı soğutma ama güzel ürün sıkıntı yok bu bütçeye uygun. Çok üst düzey OC yapılmayacaksa işlemciye sıvı soğutmayı 120mm den yukarı seçmeyin.

Anakartı biraz abarttım aslında yerine Asus Prime X570-P bu modeli 350 TL daha ucuza seçebilirsiniz. X570 varken aynı paraya B550 alınmaz.

RAM olarak Ryzen 3000 serisi bir işlemciye performansı doğrudan arttırmak için 3600 MHz RAM seçilmeli bende kaliteli RGB bir bellek seçtim.

PSU olarak sizin seçtiğiniz PSU pek iyi değil benzer fiyata çok çok daha kaliteli bir markanın kaliteli bir ürününü koydum. Aslında bu sisteme fazla bir kalite ama olsun para varken en iyisini almak mantıklıdır.

Ekran kartı olarak sizin seçtiğiniz Gigabyte modelden daha iyidir seçtiğim Palit Gaming Premium 3X OX modeli. Marka zaten dünyanın sayılı kaliteli ürtecilieridendir.
Öyle bir bahsediyorsunuz ki sistem çok kötüymüş hissi uyandırdı bende :/ . Bir de 240 mm sıvı soğutma öneriyor herkes bu sistem için. Güzel bir sistem olduğunu düşünüyordum.
240mm üst düzey OC için ideal dediğim gibi karar sizin Anakartı X570-P seçip sıvı soğutmayı 240mm yapabilirsiniz. Aynı paraya gelir.
(08/07/2020, Saat: 00:00)egee ranndy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/07/2020, Saat: 23:53)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bellek olarak 2x8 almak daha mantıklı değil mi ?
3700X CPU + ASUS X570 TUF Plus Wifi Anakart + Palit 2080 Super Gaming Premium 3X OC RGB  GPU + Adata XPG Spectrix D41 16 GB 3600 MHz CL18 RGB RAM + Corsair MP510 Force 960 GB M.2 SSD + FPS Hyrdo G PRO 750W GOLD PSU + Corsair 275R Airflow Kasa + SilverStone PF120 120mm Sıvı Soğutma - 15.546,77 TL

Öyle bir bahsediyorsunuz ki sistem çok kötüymüş hissi uyandırdı bende :/ . Bir de 240 mm sıvı soğutma öneriyor herkes bu sistem için. Güzel bir sistem olduğunu düşünüyordum.

(08/07/2020, Saat: 00:09)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 240mm üst düzey OC için ideal dediğim gibi karar sizin Anakartı X570-P seçip sıvı soğutmayı 240mm yapabilirsiniz. Aynı paraya gelir.
8x2 ram kullanmak daha mantıklı değil mi ?
Zaten 2 adet 8 GB 3600 Mhz bellek önerdim size. Modül 8 GB ve adet 2 tane biraz dikkatli bakın isterseniz.
(08/07/2020, Saat: 00:28)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zaten 2 adet 8 GB 3600 Mhz bellek önerdim size. Modül 8 GB ve adet 2 tane biraz dikkatli bakın isterseniz.
Link çıkmayınca parçaları tek tek söylediniz zannettim. O yüzden öyle dedim sinerjiden topladığınızı şimdi farkettim.
Tamam sanırım sistem başka bir sorunuz var mı? Monitör önerisi vs. gibi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ADOBE PREMIERE PRO 2020 VE PHOTOSHOP 2020 RENDER İÇİN SİSTEM ÖNERİSİ xanyus41 10 85 1 saat önce
Son Yorum: xanyus41
  6600 TL SİSTEM TAVSİYE Muhammed Sertkaya 5 42 9 saat önce
Son Yorum: Enes Yavuz
  X570 Sistem Kenan ERGUL 13 134 9 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
Wink Sistem toplama kckeren 1 24 10 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  4000₺ render ve oyun için sistem önerisi klonsvar 5 135 Dün, Saat: 12:27
Son Yorum: sertapt

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi