Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1660super ryzen 5 3500x oyunlarda takılam yapıyor.
(19/07/2020, Saat: 22:51)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sisteme bir yük biniyor bariz belli anakart BIOS güncel sistem format atılmış ve sıcaklıklar normalse işlemcide sorun olabilir.
Garantiye gönderdim ama neden değiştirmediler acaba.
https://ibb.co/NrBB4tr Yeni fotoğraf yükledim. Cpu 3 ün diğerlerine göre daha az çalıltığını gördüm.
İşlemcinizde arıza olabilir uğur bey de anlatmış zaten işlemcinizi garentiye gönderebilirsiniz çözüm olarak
İşlemciyi garantiye gönderdiniz ama sorun bulunmadıysa anakart sorunu olabilir yada başka bir bileşen uyumsuzluk yaratıyordur. Her şeyin denenmesi gerek.

Ayrıca önceden söyledim RAM sorunu olabilir ve bunu anlamak için sadece 1 RAM ile XMP kapalı ve açık testler yapın demiştim size. RAM bu tarz sorunlar yapabilir eğer bir uyum yada performans problemi varsa diye bunu kontrol edin demiştim. Bunu kontrol ettiniz mi bilmiyorum.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
(20/07/2020, Saat: 14:37)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşlemciyi garantiye gönderdiniz ama sorun bulunmadıysa anakart sorunu olabilir yada başka bir bileşen uyumsuzluk yaratıyordur. Her şeyin denenmesi gerek.

Ayrıca önceden söyledim RAM sorunu olabilir ve bunu anlamak için sadece 1 RAM ile XMP kapalı ve açık testler yapın demiştim size. RAM bu tarz sorunlar yapabilir eğer bir uyum yada performans problemi varsa diye bunu kontrol edin demiştim. Bunu kontrol ettiniz mi bilmiyorum.
Sorunu buldum. Stutteringmiş. Bunun da çözümü yokmuş. Şans artık. Size teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.
Stuttering yani ekran kartınızda bir arıza var yani kartı garantiye göndermeniz gerekecek gibi duruyor. Sorunu bulduğunuza göre gerisi servis işi.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.
Facebook bağlantısıugur.baki.g

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AMD 5600XT -AMD RYZEN 3500x AZ KULLANIM SORUNU teomanx 5 97 24/12/2020, Saat: 17:05
Son Yorum: Yigitx
  Bütün Oyunlarda Crash Yiyorum (Yardım) Özkan San 3 142 15/12/2020, Saat: 16:15
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Oyunlarda dokular geç yükleniyor heisenberke 1 112 13/12/2020, Saat: 12:31
  msi a320m-a pro ryzen 3-3100 sistem yeniden başlama sorunu conqerror 3 116 08/12/2020, Saat: 00:53
  Oyunlarda Hoparlör cızırtı sorunu Furkan Ersöz 1 256 31/10/2020, Saat: 13:53
Son Yorum: Enes Yavuz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi