Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
17000 TL monitör dahil sistem toplama
Merhabalar,
Başlıkta da belirttiğim gibi 17K ya monitör dahil oyun amaçlı sistem toplamak istiyorum. Hem Ryzen 5000 serisini hem de RTX 3000 serisini beklemiştim tavsiyeler üzerine. RTX 3070 ve R7 5800X ikilisinden oluşan bir sistem mümkün olur mu 17bine? Mümkünse önerilerinizi alabilir miyim? Parçaları ayrı ayrı alıp kendim kasayı oluşturabilirim. Bu parçalarla 17K yi geçer diyenler başka parçalar önerirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Birincisi bu sisteme 2K minimum bir monitör gerekiyor oda ortalama 3000 TL fiyatına geliyor ki indirim dönemlerinde 2000-2500 TL bandına alınabilir. Bunun dışında RTX 3070 kartı için ortalama 5500-6000 TL fiyat düşünüyorum ki dolar kuru ve +KDV ile satıcı karı koyulduğunda bu fiyatlara geliyor ortalama. 449 Dolar 5800X işlemcisi oda +KDV ile ve satıcı karı ile ortalama 4500 TL bir fiyata gelecektir hatta rakibi 10700K 4000 TL fiyata satılıyorken bence 4K civarında daha yakın olacaktır. Yani sadece İşlemci + E.kartı ve Monitör 13K gibi bir fiyata geliyor. Diğer bileşenleri 4000 TL ye toplarsınız zaten ki indirimlerde daha ucuza da alınabilir.

Yani sorunuzun cevabı EVET. RTX 3070 kartı + Ryzen 7 5800X işlemcili monitör dahil bir sistem 17K bütçe ile toparlanır.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
(10/10/2020, Saat: 19:36)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birincisi bu sisteme 2K minimum bir monitör gerekiyor oda ortalama 3000 TL fiyatına geliyor ki indirim dönemlerinde 2000-2500 TL bandına alınabilir. Bunun dışında RTX 3070 kartı için ortalama 5500-6000 TL fiyat düşünüyorum ki dolar kuru ve +KDV ile satıcı karı koyulduğunda bu fiyatlara geliyor ortalama. 449 Dolar 5800X işlemcisi oda +KDV ile ve satıcı karı ile ortalama 4500 TL bir fiyata gelecektir hatta rakibi 10700K 4000 TL fiyata satılıyorken bence 4K civarında daha yakın olacaktır. Yani sadece İşlemci + E.kartı ve Monitör 13K gibi bir fiyata geliyor. Diğer bileşenleri 4000 TL ye toplarsınız zaten ki indirimlerde daha ucuza da alınabilir.

Yani sorunuzun cevabı EVET. RTX 3070 kartı + Ryzen 7 5800X işlemcili monitör dahil bir sistem 17K bütçe ile toparlanır.

Çok teşekkürler yorum için. Monitör olarak indirimde iken https://www.itopya.com/msi-optix-27-g27c...g-monitor/ şunu aldım. Bazı olumsuz şeyler okudum ama siz önerir misiniz?
MSI ürünlerde bu ara genelde Gosting sorunu şikayeti bende okuyorum yabancı forumlarda ama herkesin gözü aynı değil size bir sorun varmış gibi gelmeyebilir. Ürün olarak iyi bir ürün almışsınız ama dediğim gibi bu sorun çokça telaffuz ediliyor.
(11/10/2020, Saat: 17:08)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MSI ürünlerde bu ara genelde Gosting sorunu şikayeti bende okuyorum yabancı forumlarda ama herkesin gözü aynı değil size bir sorun varmış gibi gelmeyebilir. Ürün olarak iyi bir ürün almışsınız ama dediğim gibi bu sorun çokça telaffuz ediliyor.

Evet sizin başka bir arkadaşa önerdiğiniz aoc un 2k monitörünü almayı düşünüyordum aslında ama bunun 165 hz ve curved olup aoc ile benzer fiyatlara gelmesi indirimle beni cezbetti açıkcası. Umarım pişman olmam sonrasında. Teşekkürler.
Sorun yaşayacağınızı pek sanmıyorum ki bu aldığınız ürünü bende geçen sene çokça önerdim kullanıcılara ve hiçbir geri dönüş almadım kötü anlamda. Sorun yaşamazsınız büyük ihtimalle. Hayırlı olsun diyorum bu arada.
(11/10/2020, Saat: 18:05)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sorun yaşayacağınızı pek sanmıyorum ki bu aldığınız ürünü bende geçen sene çokça önerdim kullanıcılara ve hiçbir geri dönüş almadım kötü anlamda. Sorun yaşamazsınız büyük ihtimalle. Hayırlı olsun diyorum bu arada.

Çok sağolun içim rahatladı valla teşekkürler.
Başka sorularınız için yine bekleriz.Hayırlı olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Siste Yorumu ve Monitör önerisi acil... Nosemaj 26 219 Bugün, Saat: 00:36
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Yayın ve oyun için sistem tavsiyesi Melike 7 69 Dün, Saat: 23:09
  Yayın odaklı sistem önerisi yapabilir misiniz? bukalemur 20 203 Dün, Saat: 20:58
  Sistem toplama Mustafa Bulut 11 102 Dün, Saat: 20:57
  Sanal Marketlerden PC Toplama güvenilirliği Omerta 2 47 Dün, Saat: 20:47

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi