Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
25000-30000 TL arası kasa toplama önerisi
Dolar kuru çok değişken olduğundan ben açıkcası pek indirim olacağını zannetmiyorum aksine artacağını düşünüyorum.Parçalarda sorun yok alabilirsiniz hepsini.
Her yıl son 1-2 ayda büyük indirimler adında bir döneme giriyoruz ki bu senede olacak. Ancak dolar kuru bayağı yüksek 1 ay filan beklediğinizde indirim diye bindirim sonra indirim gibi saçmalıklar ile karşılaşabilirsiniz. Ben pek bekleme taraftarı değilim ama sizi direkt yönlendirmek istemiyorum. Sonra indirim olur bazı bileşenlerde benim bu düşünceme ters orantılı sorumluluk almak istemem bu konuda kararı size bırakıyoru.

NOT : Size önerdiğim XPG S50 1TB PCIe 4.0 M.2 diskin fiyatı o disk piyasaya çıktığında da benzer seviyedeydi yani dolardan etkilenmemiş halinde satılıyor şuan. Ayrıca WD(İlk Ürünleri) , Gigabyte(Yeni Ürünler) ve Samsung(İlk Ürünleri) bu 3 markanın PCIe 4.0 M.2 diskleri daha piyasada yok onlarda sene sonuna gelebilir. Daha uyguna gelme ihtimalleri var mı bilemiyorum ama bu XPG S50 modelinin şuan tek rakibi Seagate FireCuda 520 modeli. Corsair MP600 var birde ama o disk bu XPG üründen yavaş IOPS değeri vs. olarak. Şuan bu XPG S50 modeli ülkemizdeki en iyi PCIe 4.0 1TB M.2 disk.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Söylediğiniz parçalar dışında bir şey lazım mı ses kartı,ms office vs. Ses kartı ne işe yarıyor bilmiyorum gerekli midir sistemde
Hayır harici almanızı gerektiricek bir bileşen değil.
Ses kartına gerek yok. Artık çoğu anakart üst düzey ses kartları ile geliyor ki size önerdiğim anakartlarda öyle ürünler. Zaten çoğu kullanıcı gidip USB kulaklık alıyor ve kulaklığın ses kartını kullanıyor ve anakartın o ses kartı boşa gidiyor.

Ekstra olarak hiçbir masrafa girmenize gerek yok. Gerisi tamamen zevk vs. odaklı şeyler. Örnek olarak RGB seviyorsanız anakartınızın RGB yazılımı ile uyumlu RGB şeritler vs. alabilirsiniz gibi gibi şeyler özel ihtiyaçlar yani.
Facebook bağlantısıugur.baki.g

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  18k pc toplama monitör dahil değil Fatih:) 2 38 1 saat önce
Son Yorum: Fatih:)
  5000-6000TL arası sistem tavsiyesi VeeqX 0 21 4 saat önce
Son Yorum: VeeqX
Lightbulb 10.000 TL LİK SİSTEM ÖNERİSİ ALINIR adelgorkem22 5 35 Bugün, Saat: 01:04
Son Yorum: ugur.gozaydin
  35.000 TL Sistem Toplama Ozan Tekin 1 44 02/12/2020, Saat: 18:48
  10K BÜTÇE İLE SİSTEM TOPLAMA TAVSİYESİ SADECE KASA yakupbolat19 3 60 01/12/2020, Saat: 23:13

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi