• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3090 çıkınca 60 bin Tl bütçeli sistem dizceğim öneri !
60 bin TL monitör dahil siz sistem dizip atarsanız memnun kalırım çünkü çok ikilemde kaldım vatan Bilgisayar üzerinden olursa daha iyi olur oradan dizeceğim sistemi 

Anakart tavsiyesi verirseniz sevinirim bunun yerine i9 10900 k işlemcili bir sistem dizmek arasında kararsız kaldım o konuda da tavsiye verirseniz iyi olur 
sistemi vatan Bilgisayar mağazasından dizeceğim . 

AMD Ryzen™9 3950X işlemci

Tahmini 16000 TL 3090 ekran kartı 

GsKill Trident Z RGB 128Gb 3600Mhz Ram

Samsung 970 EVO Plus 2TB M.2 SSD

Seagate IronWolf 8 TB Harddisk

Thermaltake ToughtPower Grand 1200Watt RGB Güç Kaynağı

Thermaltake Water 3.0 360mm ARGB Sıvı Soğutma

2k 240 hz monitör 

Not : monitör dahil diziyorum sistemi önerisi olanları bekliyorum şu parça olmamış ya da daha iyi olur şunu alsan gibi öneriler verseniz sevinirim .
Kart çıkmadan sistem önerisi yapamayız. Fiyatlar net değil tahminler var sadece. Öncesinde bir kaç soru soracağım ki sistemin amacı ve sizin tercihlerinizi netleştirelim. Sonrasında ay 3090 kart satışa çıkınca fiyatları belli olunca sisteminizi önerebilirim.
  • Sistemi ille Vatan Bilgisayardan almak istemenizin sebebi sadece elden almak mı yoksa başka bir sebep var mı? Eğer sadece elden almak ise sebep, elden alabileceğiniz mağazası veya deposundan elden alabileceğiniz iyi firmalar var istanbuldaysanız.
  • Sistem ne için kullanılacak? Oyun veya Oyun + Yayın yada Oyun + İş veya her kullanıma uygun?
  • Eğer iş ve oyun karışık ise 2 monitör öneririm bu bütçeye ki birince iş yapın birince oyun oynayın. İş ve oyuncu monitörleri eğer iş ciddiyse ayrı özelliklerde olmalılar.
  • Sistemde kullanacağınız oyun ve yazılımlardan birkaç örnek verir misiniz? Ona göre bileşen tavsiyesinde bulunalım.
  • Sistemde ne kadar depolama ihtiyacınız var onuda belirtirseniz ana depolamaya ek olarak SATA 2.5" SSD yada HDD 3.5" arşiv diskleri için ihtiyaç olan kapasiteyi bilmem gerek.
  • Parçaları birkaç mağazadan önerirsem kendiniz toparlayabilir misiniz?
Bu sorularımı yanıtlayın 3090 kartı çıkınca tekrar hatırlatın bu konu altında size önerimi yapayım.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
ben mersinde yaşıyorum istanbul ile aramda 980 km var o yüzden benim bulunduğum şehirde diğer teknoloji mağazaları yok ve ben ürünü elden teslim almak istiyorum ve eğer ürünü vatan bilgisayardan alırsam sizin dediğiniz yerlerden almak yerine arada çok büyük bir fiyat uçurum farkı olacağını düşünmüyorum en fazla 3-4 k fark olur diye tahmin ediyorum sizin düşünceniz nedir bilmiyorum ama , 2 k msa x8 ultra ayarlarda akıcı oyun oynamak istiyorum ve yayın yapacağım evet , Kodlama öğreneceğim henüz bir bilgim yok onuda linux bir bilgisayarım var oradan eğitimini alıyorum zaten o yüzden bu daha çok oyun odaklı olacak toplayacağım sistem
Not : depolama alanını bu arada yüksek istiyorum çünkü steam üzerinde 130 tane oyunum mevcut hepsini indirmek istiyorum çoğu kişiye saçma gelebilir ama öyle bir takıntım var .
Sistem önerisi yapacağız kartlar satışa çıktığında.Size bir önerim daha olacak.Parçaları internetten sipariş ederek daha ucuza geçirtebilirsiniz sistem parçaları tamamlanınca güvenilir bir bilgisayarcıda parçaların motajını 100-200 TL gibi bir ücretle yapabilirsiniz böylece 3-4 k fark ödemeden ucuza kapatırsınız.
Öncelikle 3090 kartı 8K için tanıtılmış bir kart. En azında 4K bir monitör almanız gerek bu tarz bir kart için. Ayrıca bence 4K 144Hz alınmalı ama Vatan bilgisayarda çok fazla bileşen modelleri yok yani biraz sınırlı. Hadi bileşenlerde alınabilecek şeyler var bu bütçeye ama monitör neredeyse yok diyebilirim. Monitörü yine internetten sipariş geçmeniz gerek. 3090 kartı çıkınca tekrar yazın bakalım sistem olarak ne önerebiliriz.
bence 2k için uygun ben yüksek fps değerlerini seven bir insanım o yüzden 4k ya pek sıcak bakmam 3090 almak istiyorum yine çünkü 2k Rtx : on msa x8 zaten kartı zorlar
(13/09/2020, Saat: 01:05)Heavy Metal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bence 2k için uygun ben yüksek fps değerlerini seven bir insanım o yüzden 4k ya pek sıcak bakmam 3090 almak istiyorum yine çünkü 2k Rtx : on msa x8 zaten kartı zorlar
Şöyle bir durum var yalnız RTX desteği olan oyunlarda DLSS teknolojisi var yani MSAA değil DLSS açacaksınız ki DLSS teknolojiside kenar yumuşatmayı maksimumda tutup FPS 'i ikiye katlıyor. Ayrıca 3090 kartı 8K çözünürlükte oyun oynatabilecek bir kart RTX ve DLSS ile yani buda şu demek oluyor ULTRA ayarlarda 4K 144Hz bir monitörü sorunsuz besleyebilirsiniz. Umarım anlatabilmişimdir durumu size. 2K oynayacaksanız RTX 3070 yada 3080 alın geçin gereksiz olur 3090 kartı 2K çözünürlük için ve boşa masraftan başka bir şey olmaz.
3090 asus strıx modelinin fiyatı sizce ne kadar olur Türkiye de tahmini bir fiyat söyleme şansınız var mı dediğiniz öneriyi dikkate alacağım evet 8 k için ama 4 k alırım dediğiniz gibi 16 - 17 bin tl olur gibi geliyor bana ama sizin fikriniz nedir
1700-2000 Euro arası bir fiyat olur muhtemelen.Net bir bilgi değil tabi bu.
Kartın baz NVIDIA fiyatı 1499 Dolar ki biz Euro bölgesindeyiz 1499 Euro diyelim ona. Kartların tasarımsal marka bazlı değişimlerine bağlı en fazla 100 birim oynama olur ki en fazlası bu. 1600 Euro TL ye çevrilir + Gümrük + KDV + Satıcı karı konur ve kullanıcılara son fiyatı ortaya çıkar. 17-20K arası olabilir.

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Sonraki 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  17 bin bütçeli pc-destek lütfen elleck 24 319 Dün, Saat: 22:27
Son Yorum: ugur.gozaydin
  6000 Tl'lik sistem önerisi Oğuzhan Gündüz 10 128 Dün, Saat: 17:08
Son Yorum: Enes Yavuz
  MAKS 11k BÜTÇELİ OYUN BİLGİSAYARI ÖNERİSİ Alperen1 0 86 21/09/2020, Saat: 19:22
Son Yorum: Alperen1
  RTX 3080'li sistem toplamak(30 Bin TL bütçe) Dantethenephilim 16 289 21/09/2020, Saat: 18:50
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Yeni Sistem Toplama (Sırf Kasa Bütçe 20K) Halildilk 13 149 19/09/2020, Saat: 23:45
Son Yorum: Halildilk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi