Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3700TL Sistem Toplama
Yarın bu sistemi almayı düşünüyorum sonradan ssd, fan gibi parçalar ekleyeceğim nasıl olmus?[Resim: 7abXa5.png]
RAM 'in frekansını yükselt 3000 civarı yap. İleriye dönük anakartı B450 seç ayrıca sen toplayacaksan işlemciyi tanıtmak için <BIOS update gerekecek B450 seçmen buradada devreye giriyor. Son olarak 120 GB bile olsa bir SSD yok sisteme HDD ile masaüstü deneyimin tamamen çöp olur.
Photo 
(16/12/2018, Saat: 15:37)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: RAM 'in frekansını yükselt 3000 civarı yap. İleriye dönük anakartı B450 seç ayrıca sen toplayacaksan işlemciyi tanıtmak için <BIOS update gerekecek B450 seçmen buradada devreye giriyor. Son olarak 120 GB bile olsa bir SSD yok sisteme HDD ile masaüstü deneyimin tamamen çöp olur.
Ram frekansını yükselttim zaten sonradan 240gb ssd ekleyeceğim anakartıda MSI B450M PRO M2 olarak değiştirdim 

[Resim: jg21rm.png]
Bu hali ile gayet iyi ancak bir şey söylemek istiyorum o işlemci açılmış paket kutusuz yani ona dikkat ettiyseniz sorun yok bu hali ile.

RX 570 için zaten fazla o işlemci ile GTX 1070 kullanılabilir. Eğer içinize sinmez ise kutusuz olması ve ilerde ekran kartını değiştirmeyecekseniz 2200G alabilirsiniz RX 570 için gayet yeterli bir işlemcidir kendisi. Bu sayede 250 TL kadar indirmiş olursunuz bütçeyi.
(16/12/2018, Saat: 15:54)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu hali ile gayet iyi ancak bir şey söylemek istiyorum o işlemci açılmış paket kutusuz yani ona dikkat ettiyseniz sorun yok bu hali ile.

RX 570 için zaten fazla o işlemci ile GTX 1070 kullanılabilir. Eğer içinize sinmez ise kutusuz olması ve ilerde ekran kartını değiştirmeyecekseniz 2200G alabilirsiniz RX 570 için gayet yeterli bir işlemcidir kendisi. Bu sayede 250 TL kadar indirmiş olursunuz bütçeyi.
Bu işlemci ikinci el olabilir mi yanı bana kutusu gerekmiyor sonradan işlemci değiştirmek te istemiyorum o yüzden bunu tercih  ettim
Alabilirsiniz o zaman ben nasıl olduğunu bilmiyorum, kutusuz yazıldığına göre açılmış ve kutusu ile gelmeyecek. Sorun olacağını sanmıyorum aynı garanti kapsamında hepsi. Sitede telefon numarası vardır arayıp öğrenebilirsiniz.
(16/12/2018, Saat: 16:16)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alabilirsiniz o zaman ben nasıl olduğunu bilmiyorum, kutusuz yazıldığına göre açılmış ve kutusu ile gelmeyecek. Sorun olacağını sanmıyorum aynı garanti kapsamında hepsi.
Mağazaya sordum cevap verince yazarım bana kutusu gerekmiyor zaten sorun olmaz Türkiyede yok hiçbir yerde bu işlemci birde 1600 ile başa baş bir işlemci bu yüzden tercih ettim gene yazarım ben yanıt gelince
Beklemedeyiz, garantide sorun olmaz ama kullanılmışmı bilemedim.
(16/12/2018, Saat: 17:14)met 61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnventusta , yanlış kesinlikle hiç bi şey olmaz. oem satılıyor o işlemci. zaten TR de başka bi yerde de yok bu güzel ,işlemci. En küçük bi sorun olsa ,inventus olayı derhal çözer. Gözü kapalı makinanızı alabilirsiniz. Smile

O anakart güç devresi olarak epey iyi Ama tek mahzuru ,güç devrelerinde soğutucu yok. Overclock düşünüyorsanız,ilerde falan ,
soğutucu olmaması dezavantaj.

çok teşekkürler overclock düşünmüyorum ama  oem işlemci nedir?
OEM, adı üzerinde original equiptmen manifacturer-orjinal ekipman üreticisinin-kısaltılmışı. Sistem oluşturan şirketlere toplu ,yani toptan satılan ,kutusuz parçalar. Fakat hepsi orjinal.

Hiç bi sakıncası yok ,yani.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question incehesaptan PC toplama Enes2103 66 500 1 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  i7 8700k ve 2070 Sistem Uyumlu Parçalar Doğru mu ? Ali Osman Sessiz 1 23 10 saat önce
  Ryzen 5 2600 Tabanlı Sistem Toplama SirMacHoO 4 40 22/05/2019, Saat: 20:34
Son Yorum: SirMacHoO
  GAMİNG PC SİSTEM TAVSİYESİ Ulvi Bektaş 7 49 22/05/2019, Saat: 15:47
  7000TL Sistem Toplama rookiebabush 4 95 20/05/2019, Saat: 20:59

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi