Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4500 tlye sistem tavsiyesi
iyi akşamlar arkadaşlar, şu parçaları seçtim ama emin olamadım parçalar arasında uyum sorunu olur mu? Ve değiştirme mi istediğiniz bir şey var mı? Teşekkür ederim.

Anakart: MSI h410m a pro

CPU : 10100f

GPU : 1650 SUPER

RAM : patriot 3000 mghz 2*8

SSD : kingston a2000 250gb

Kasa : zalman s4 plus

PSU : zalman zm600lx 600w
Güzel alınır ama PSU biriminizi 80+ bir ürün seçin. Marka olarak sorun yok ama 80+ sertifikalı bir ürün olsun.

Birde kasayı değiştirin bence. Benzer fiyata MSI MAG FORGE 100M - 471 TL bu ürünü alabilirsiniz.

Zalman MegaMax 500W 80+ - 394 TL bu veya FSP HYDRO K 500W 80+ Bronze - 361 TL + 10 TL Kargo bu ürünü alabilirsiniz. Sisteminize fazlasıyla yeterlidir ve daha iyi ürünlerdir ve 80+ sertifikasına sahiptir.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
PSU yu değiştireceğim. Bir kaç yere daha sordum herkes kasayı değiştirmemi söyledi bu kasada bir sorun mu var merak ettiğimden soruyorum.
(06/01/2021, Saat: 10:35)qoshmarA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
PSU yu değiştireceğim. Bir kaç yere daha sordum herkes kasayı değiştirmemi söyledi bu kasada bir sorun mu var merak ettiğimden soruyorum.

Kasayı kendim kullanıyorum, kasa güzel sorun yok ancak ben bu kasayı alırken 278₺'ye almıştım, şu an fiyatını hak etmiyor. Yan panel pleksi mesela. Ben kasanın içerisindeki fanlardan tut pleksiyi bile cam ile değiştirdim. Onun haricinde kasa güzel. Radyatör takmak istiyorsan ön taraftaki gri plastik radyatörden sıcak havanın atılmasını zorlaştırıyor. Üst kısmına ise RAM'lere çarptığı için radyatörü takmak mümkün değil. 

Açıkçası MAG kasa var iken tercih edileceğini düşünmüyorum. Bu arada kasa bayağı eski bir kasa, kullanım kitapçığında GTX 980 var sen düşün. 

Normal kullanıcıların M.2'ye ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum, şashen o paraya 860 EVO tercih edilebileceğini düşünüyorum. 

Ya da 860 EVO değil de başka bir SSD tercih ederseniz, kalan para ile çipleri daha kaliteli RAM'ler alabilirsiniz. 

1650S'in tam modeli nedir? TUF modeli çok ısınıyor mesela, tam model belirtme imkanınız var mı?

PSU olarak 80+ sertifikasına sahip bir güç kaynağı tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Hem elektrik tüketimi hem de PSU dayanıklılığı açısından. 

PSU için bütçe belirtebilirseniz önerimi yaparım.
ekran kartı olarak https://www.incehesap.com/asus-phoenix-p...ati-44712/ bunu duşundum

her yerde m2 önerilince onun daha iyi olduğunu düşündüm 2,5" ler de olabilir.

PSU için 350 tl bütçem var yardımcı olursanız sevinirim.
(06/01/2021, Saat: 13:10)Mustafa Ege Kara Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/01/2021, Saat: 10:35)qoshmarA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Kasayı kendim kullanıyorum, kasa güzel sorun yok ancak ben bu kasayı alırken 278₺'ye almıştım, şu an fiyatını hak etmiyor. Yan panel pleksi mesela. Ben kasanın içerisindeki fanlardan tut pleksiyi bile cam ile değiştirdim. Onun haricinde kasa güzel. Radyatör takmak istiyorsan ön taraftaki gri plastik radyatörden sıcak havanın atılmasını zorlaştırıyor. Üst kısmına ise RAM'lere çarptığı için radyatörü takmak mümkün değil. 

Açıkçası MAG kasa var iken tercih edileceğini düşünmüyorum. Bu arada kasa bayağı eski bir kasa, kullanım kitapçığında GTX 980 var sen düşün. 

Normal kullanıcıların M.2'ye ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum, şashen o paraya 860 EVO tercih edilebileceğini düşünüyorum. 

Ya da 860 EVO değil de başka bir SSD tercih ederseniz, kalan para ile çipleri daha kaliteli RAM'ler alabilirsiniz. 

1650S'in tam modeli nedir? TUF modeli çok ısınıyor mesela, tam model belirtme imkanınız var mı?

PSU olarak 80+ sertifikasına sahip bir güç kaynağı tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Hem elektrik tüketimi hem de PSU dayanıklılığı açısından. 

Söylediğiniz 3 şeye tam olarak katılmıyorum.

İlk olan TUF model 1650 Super ısınıyor demişsiniz o ilk seri TUF modellerde bir bellek ısısı sorunu vardı sonradan düzeltildi. Piyasada o seriden kart yok. Yani ısınıyor lafını hakkeden bir TUF serisi kart yok piyasada.

2. olarak RAM için çipleri daha iyi bir bellek seçin demişsiniz. PATRIOT markası bu piyasadaki en kaliteli yongaları tüm belleklerinde kullanan birkaç markadan birisidir. TEAM markası da bu markalara bir örnektir. Seçilen belleklerde bir sorun yok.

PSU seçiminde zaten öneri yaptım daha pahalıya bir PSU seçmenin bir mantığı yok. Zaten kaliteli yongalar kullanan kaliteli markalardan ürünler önerdim. Sizin sözlerinize bakarsak siz daha pahalı bir önerecek gibisiniz. Sistemin fiyat/performans dengesini bozmadan ürün önermek daha doğru karar olur. Ama ön yargı gibi düşünmeyin bunu sadece öyle bir izlenim bıraktınız bende.

Son olarak M.2 ihtiyacına normal kullanıcıların ihtiyacı yok demişsiniz. Bu tamamen yanlış bir düşünce. Bende yıllarca SATA SSD kullanan birisi olarak normal bir kullanım senaryosunda bile M.2 disklerin büyük avantaj sağladığına bizzat onay verebilirim. Tamamen kullanıcı tercihine bağlı bir durum. Tabi ki SATA SSD disk seçilirse 480/500/512GB alınabilir ama aradaki performans farkı ve IOPS değerleri konusunda M.2 disklerin çok büyük avantajları var bu asla değişmez bir gerçek. Birde piyasada sadece Samsung yok direkt Samsung disk modelleri vermişsiniz o disklerin fiyatlarına da kaliteli hızlı M.2 diskler var. Yani oda yanlış bir karar şahsi fikrime göre.

(06/01/2021, Saat: 14:28)qoshmarA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ekran kartı olarak https://www.incehesap.com/asus-phoenix-p...ati-44712/ bunu duşundum

M.2 seçilebilir sorun yok. SATA SSD daha iyi filan değil.

Ekran kartını çift fan seçin. Galax GeForce GTX1650 Super EX (1-Click) OC 4GB - 1.869 TL kaliteli F/P oranı yüksek iyi bir karttır.

PSU için önerilerimden birini seçin.
(06/01/2021, Saat: 21:18)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/01/2021, Saat: 13:10)Mustafa Ege Kara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kasayı kendim kullanıyorum, kasa güzel sorun yok ancak ben bu kasayı alırken 278₺'ye almıştım, şu an fiyatını hak etmiyor. Yan panel pleksi mesela. Ben kasanın içerisindeki fanlardan tut pleksiyi bile cam ile değiştirdim. Onun haricinde kasa güzel. Radyatör takmak istiyorsan ön taraftaki gri plastik radyatörden sıcak havanın atılmasını zorlaştırıyor. Üst kısmına ise RAM'lere çarptığı için radyatörü takmak mümkün değil. 

Söylediğiniz 3 şeye tam olarak katılmıyorum.

İlk olan TUF model 1650 Super ısınıyor demişsiniz o ilk seri TUF modellerde bir bellek ısısı sorunu vardı sonradan düzeltildi. Piyasada o seriden kart yok. Yani ısınıyor lafını hakkeden bir TUF serisi kart yok piyasada.

2. olarak RAM için çipleri daha iyi bir bellek seçin demişsiniz. PATRIOT markası bu piyasadaki en kaliteli yongaları tüm belleklerinde kullanan birkaç markadan birisidir. TEAM markası da bu markalara bir örnektir. Seçilen belleklerde bir sorun yok.

PSU seçiminde zaten öneri yaptım daha pahalıya bir PSU seçmenin bir mantığı yok. Zaten kaliteli yongalar kullanan kaliteli markalardan ürünler önerdim. Sizin sözlerinize bakarsak siz daha pahalı bir önerecek gibisiniz. Sistemin fiyat/performans dengesini bozmadan ürün önermek daha doğru karar olur. Ama ön yargı gibi düşünmeyin bunu sadece öyle bir izlenim bıraktınız bende.

Son olarak M.2 ihtiyacına normal kullanıcıların ihtiyacı yok demişsiniz. Bu tamamen yanlış bir düşünce. Bende yıllarca SATA SSD kullanan birisi olarak normal bir kullanım senaryosunda bile M.2 disklerin büyük avantaj sağladığına bizzat onay verebilirim. Tamamen kullanıcı tercihine bağlı bir durum. Tabi ki SATA SSD disk seçilirse 480/500/512GB alınabilir ama aradaki performans farkı ve IOPS değerleri konusunda M.2 disklerin çok büyük avantajları var bu asla değişmez bir gerçek. Birde piyasada sadece Samsung yok direkt Samsung disk modelleri vermişsiniz o disklerin fiyatlarına da kaliteli hızlı M.2 diskler var. Yani oda yanlış bir karar şahsi fikrime göre.

(06/01/2021, Saat: 14:28)qoshmarA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ekran kartı olarak https://www.incehesap.com/asus-phoenix-p...ati-44712/ bunu duşundum

M.2 seçilebilir sorun yok. SATA SSD daha iyi filan değil.

Ekran kartını çift fan seçin. Galax GeForce GTX1650 Super EX (1-Click) OC 4GB - 1.869 TL kaliteli F/P oranı yüksek iyi bir karttır.

PSU için önerilerimden birini seçin.

Markaya göre yorum yapmak bence doğru değil, mesela ADATA kaliteli bir markadır, ancak SU630 modelleri o kadar da başarılı değildir. 

Patirot iyi bir markadır evet hatta Burst SSD'leri sıkça F/P sistemlerde kullanıyoruz, son olarak hep samsung önermedim sadece samsung önerdim. Big Grin

TUF konusunda haklı olabilirsiniz, bir şey diyemem. Aslında F/P ben de olsun isterim ama bazı ürünler sorun çıkarabiliyor, benim başım çok ağrıdı başkasınınki de ağrısın istemem.
Markaya göre ürün önerdiniz demedim zaten. SU630 ürünleride başarılıdır kendi fiyat segmentinde. SU650 ürünleride bir kronik sorun çıkınca güncellenen yeni seri üründür.

Hep Samsung önerdiniz demedim zaten ama başka markalarda var kaliteli ve performanslı onu demek istedim.

TUF model için ilk seriden almış olabilirsiniz ama dediğim gibi o sorun artık yok.

Neyse kullanıcının konusu dağılmasın fikirler ortada gerisi kullanıcının takdirinde.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2*8 3000mghz ram tavsiyesi qoshmarA 1 28 14/01/2021, Saat: 21:04
Son Yorum: ugur.gozaydin
  YENİ BÜTCEM 25.000TL AMD SİSTEM İÇİN DONANIN DESTEĞİ!!! SeyfullahTopaloglu 5 74 14/01/2021, Saat: 18:07
  SİSTEM TAVSİYESİ Rüzgar Kayalı 1 36 14/01/2021, Saat: 18:00
  Psu+Gpu Tavsiyesi 3000₺ bendeka 12 226 13/01/2021, Saat: 20:41
  i5 10400f ve 1660ti sistem nasıl olmuş? PcTavsiyesi 5 52 13/01/2021, Saat: 16:54

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi