Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5000 TL - Sistem Değerlendirmesi
MSI RADEON RX 570 ARMOR 4G OC 4GB GDDR5 256bit AMD Ekran Kartı
AMD Ryzen™5 3400G Soket AM4 + Wraith Spire 3.7GHz - 4.2GHz 6MB 65W 12nm İşlemci
Gigabyte B450M H AM4 Soket Anakart
8 GB C15 3000 Mhz tek kit Ram
248 GB M2 SSD
RAMPAGE RAMPART RGB MESH 600W 80 PLUS BRONZE 4x120mm RGB FANLI USB 3.0 KASA

Bulunduğumuz yerdeki bilgisayarcıdan aldım.Bu paraya çok kötü bir sistem olduğunu sonradan fark ettim 
gerçekten üzüldüm.İşlemcinin apulu olduğunu söylemişlerdi.İnternet den alış veriş yapmıyorum bulunduğumuz 
yerdeki vatan uzun süredir kapalı.Başka bir işlemci stok da olmadığı için bunu almak zorunda kaldım dual grafik 
felan yaparım sanmıştım sanırım oda olmuyor.Beni kaç yıl idare eder bu kasa,bu kasanın power suply sıkıntılı 
diyorlar değiştirmek şart mı,kaç tl zarara girmişim?
Sistem bu fiyata çok çok kötü yazık olmuş bileşenlere verilen 5K paraya. Zaten sınır ekran kartı almışsınız çok bir şey beklemeyin bu sistemden. 2 yıl kadar götürür RX 570 ekran kartı var sonuçta ama o işlemci ile ve 8 GB RAM ile pek performanslı değil şuan ki halinde.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Sizin tavsiyeniz nedir hocam bir tane daha 8 ram almaya değer mi,işlemciyi 2 el den satmak mantıklı olmaz galiba daha 0.
Hiç uğraşmayıp 2 yıl sonra sıfırdan sistem almak daha mı mantıklı olur?
Sadece 8 GB daha RAM ekleyin. İşlemciyi değiştirmeye şu aşamada gerek yok. FPS sizi memnun etmezse duruma sonrasında bakılır.
Anladım hocam olur da işlemciyi değiştirsem 1000 1400 tl arası ne önerirsiniz daha sonra ekran kartımı da değiştireceğim ileriye dönük.
Anakart yeterli mi ilerisi için? son sorularım bunlar.
Bu ekran kartına R5 1600 AF veya R3 3100 fazlasıyla yeterli. Eğer ekran kartını güncelleyecekseniz 3300X/3500X ve 3600 tercih edebilirsiniz.
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni Sistem Toplama (Sırf Kasa Bütçe 20K) Halildilk 8 65 1 saat önce
Son Yorum: Halildilk
  Rtx 3070 li Sistem Bütçe 14K Feyyazbegen 15 123 1 saat önce
Son Yorum: Feyyazbegen
  RTX 3080'li sistem toplamak(30 Bin TL bütçe) Dantethenephilim 13 184 1 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  6000 Tl'lik sistem önerisi Oğuzhan Gündüz 3 48 1 saat önce
Son Yorum: Oğuzhan Gündüz
  Topladığım sistem hakkında öneri ve yorumlarınızı bekliyorum inside_the_sky 1 14 4 saat önce
Son Yorum: Enes Yavuz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi