Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
650 wat psu benim sistemime yeterlimidir
İyi günler dilerim arkadaşlar size bir sorum olucaktı dizdiğim pc de herhangi bi psu sorunu yaşama ihtimalim varmı PSU 650 wat sistemin içeriği şu şekildedir 

XPG 8x2 16 gb ram 3000 mhz CL16 DDR4

Kingston 500 gb a2000 (2200MB okuma 2000 yazma ) m2 ssd

Power boost 650 wat kasa

Asus prime b-460 plus 2933mhz ddr4 soket ATX ANAKART

İntel core i5 10500 3.10 ghz 12 mb önbellek 

Asus Dual Rtx 2070 super Evo advanced edition 8 gb

Gelicekte tabi bu sistemde ana parçalar ile oynamak değil ama ekstra soğutma + ssd + hdd gibi parçalar ekliyeceğim benim kasamdaki 650 wat psu yeterli olucakmıdır bu sistem için şimdiden teşekkürler cevaplarınız için
Yeterli olur ama eğer almadıysanız henüz 750 W kaliteli bir PSU almanızı tavsiye ederim.

Tam ucu ucuna karşılayacak bir değer olmasın daha yüksek W değeri sizin için + olacaktır.
malesef kasayı direk içinde çıkan psu su ile geliyor ama eğer öneriyorsanız değiştirin diye gelicek zamanda psu sunu değiştiririm veya direk kasayı
Kasa içindeki PSU eğer PowerBoost markasının ise kaliteli bir marka değil. 650W bu sisteme sorunsuz yeter ama PSU kalitesine onay veremem açıkçası. Eğer bütçeniz varsa sistemin genel uzun vadede sağlığı için PSU seçiminizi High Power Element BR 750W 80+ Bronze Siyah ATX Güç Kaynağı (HP1-M750BR-H12S) - 599 TL yada ZALMAN MegaMax ZM700-TXII 700W 80+ - 555 TL bu üründen yana değişim yapabilirsiniz. 2 üründe kalitelidir kararı siz verin.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Peki şöyle diyim bu değişimi hızlı bir zamanda yapmalımıyım yoksa bundan 2-3 ay sonrasında değişim gerçekleştirebilirmiyim
Bir sorun yok değişimi sonradan yapabilirsiniz. Ancak bu tarz kalitesiz PSU ları uzun vadede kullanmaya kalkıp sonra ani bir elektrik gidip gelmesinde veya ani bir voltaj dalgalanmasında PSU yu veya sistemin diğer bileşenlerini bozan kullanıcılar ile bu forumda çok karşılaştım. Bu yüzden bence değişimi yapabiliyorsanız yapın.

Gerisi sizin taktirinizde. Ben bildiğimi ve önerilerimi yaptım.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Çok teşekkür ederim yorumlarınız için
Rica ederiz başka sorularınız için yine bekleriz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sistemime Ekran kartı önerisi istiyorum mehmet's 31 4,356 01/09/2017, Saat: 22:15
Son Yorum: UzmanPC
  Sistemime yardım Barış Kalfa 5 1,089 27/04/2017, Saat: 16:22
Son Yorum: Umut Tekçam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi