Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
6800xt vs rtx 3080
Merhabalar, amd ve nvidia ekran kartı ile ilgili bazı yorumlarınızı okudum. Vramin çok sorun olmayacağını söylemiştiniz. Benim r9 5900x işlemci, b550 gaming edge wifi anakart, 32 gb 3600 mhz cl16 ramimve 2k monitörüm var ve 2k oynayacağım. her ne kadar amdde de Dlls ve rtx benzeri özellikleri olsa da nvidia kadar performanslı değil görünüyor. Amdnin 6800xt için şimdilik avantajlı duran smart access memory yi nvidia da getirecekmiş. Onun dışında benim için tek avantajlı duran vram in 16 gb olmasıydı. Rtx 3080 deki 10 gb vramin yeterli olacağını düşünürsek, 6800 xt yerine onu mu tercih etmeliyim? Ben uzunca bir süre sistemde parça değişimi yapmak istemiyorum. Bu 10 gb vram beni ne kadar süre götürür? Ya da daha çok test sonucu mu beklemeliyim 6800xt için? Bu konuda çok kararsız kaldım. Fikir verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler. İyi günler.
Şahsen ben 6800 XT tercihi yapmazdım. Testlerde açıkça görülüyor ki AMD sadece rekabet edebiliyor ama halen daha baz FSP ve RTX performansında öne geçmiş değil gibi duruyor. VRAM farkından dolayı kart tercihi yapmak mantıklı değil. Zaten 10 GB VRAM 4K oyun için yeterli ki 2K için alacakmışsınız zaten. Biraz daha beklenmeli AMD belki yazılım kanadında birkaç düzenleme ile performansı değiştirebilir.
Facebook bağlantısıugur.baki.g

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Palit RTX 3080 Nasıl bir ekran kartıdır? Yearley 3 254 18/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: ugur.gozaydin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi