Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acer aspire e1-572g Touchpad ve Klavye sorunu
çok haklısın hocam aslında düşünmedim değil bunu.. önerin için sağol filme göz atıcağım Smile
elimizden hiçbişey gelmiyor ne yazikki..
Ya devlet başa, ya kuzgun leşe 
(23/04/2016, Saat: 16:48)Yekkaplan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi günler arkadaşlar... Yaklaşık 2 yıldır kullandığım cihazım Acer aspire e1-572g notebookum durduk yere arıza vermeye başladı...
Öncelikle cihazımı rutin kullanım sırasında klavye tuşları çalışmamaya başladı veya absürd bi şekilde saçma sapan şeyler yazmaya başladı... Ardından pc'yi resetledim. Farkettim ki tamamen arızalanmış sadece bazı tuşlar çalışıyor... O da ara sıra...
Bu zaman böyle kullandıktan sonra (Birkaç gün) toucpadde ilginç bir arıza meydana geldi...
Sol tık çalışmamaya başladı sağ tık ve diğer tüm işlevlerini yerine getirirken sol tık çalışmıyordu. Ve bir süre sonra yaklaşık 30-60 dk arası tekrar çalışmaya başlıyordu... Ayrıca cihazın uyarı ışıgı uyku moduna aldığımda sürekli yanıp sönüyor. Sizce problem nedir?

Dipnot: Garantisi arıza verdiği hafta bitmiş. Özellikle kontrol ettim. Teşekkür ederim...

Bu arada.. Hayırlı uğurlu olsun.. 

Dostum Bende'de Toshiba Laptop Var bende'de Klavyede a,n,b, gibi tuşlar çalışmıyor bir ara bu laptopun kendine ait faresi yani toucpad mi ne işte onun adı ayarlarına girerek bir iki kere oynadım çalışmaya başladı istersen yardım ederim
Donanım arızası olduğundan servise gönderin.
Öncelikle sistemi yeniden kur eğer sitemin Win 8, 8.1 veya 10 ise bazı marka ve model notebooklarda güncellemeden kaynaklı olarak bahsetmiş olduğun problem benim başıma yaklaşık 6 ay kadar önce Toshiba'nın yeni seri ürünlerinden birinde Windows8 işletim sisteminde geldi. Usb klavye yardımıyla sistemi fabrika ayarlarına aldım. Toshiba ile görüştüğümde Kullanıcı kaynaklı donanım arızası olduğunu söylemişlerdi. Sistemi sıfırladıktan sonra güncellemeleri denetledim. Klavye ve touchpad'e ait güncelleme dosyalarını internette arattım. Birçok kişi aynı problemi yaşamış. Eğer böyle bir sorun değilse teknik servise götürmen gerekebilir.
merhaba öncelikle laptapın klavyesinin pinlerini çıkarıp hava ile temizleyin daha sonra takılan yuvayı inceleyin herhangi bir problem var mı yok mu diye çözüm olmasa klavye veya harici alınız tşk eder iyi günler dileriz teknik servis cevabıdır Smile
evet evet... klavye pinin temizlemeyi denedim.. fakat bi sonuç alamadım.. sorun yazılımsal değil arkadaşlar cunku bır cok defa format atıp temız kurulum yaptım bıos guncelledım hatta firmware bile sıfırladım.. güç sorunu olabılırmı dıye dusunuyorum bi o seçenek kaldı.. yarın güvendiğim bi donanımcıya vereceğim sonuçları yazarım .. saolun Smile
Elimiz ulaşmadığı için anca bu kadar oluyor
Rica ederiz
Peki ya batarya takılı değilken denedin mi düşük bir ihtimal ama bazen ömrü dolmaya yakın bataryalar bu tip problemlere sebep olabiliyor.
Evet denedim.. Yabancı forumlarda sıkıntının bataryadan kaynaklı olduğu  bi süre sonra entegreleri bozduğunu söylüyorlar.. Geleneksel Acer sıkıntısıymış... Bakıcağız artık..
Aslında iç donanım birimlerini test edebilceğim bi yazılım öneriniz varmı ? ..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Regedit sorunu Eyüp Koçak 5 48 10/05/2019, Saat: 20:52
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Sinyal Yok (No Signal) Sorunu Emre Ünal 37 317 08/05/2019, Saat: 11:15
Son Yorum: Emre Ünal
  Ekran Kartı Güncelleme Sorunu Atakan Özbay 3 142 17/02/2019, Saat: 22:18
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Oyunlarda Ses Sorunu seka41 7 257 04/01/2019, Saat: 14:56
Son Yorum: seka41
  Amd Radeon Settings Açılmama Sorunu seka41 9 1,118 31/12/2018, Saat: 20:01