Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwords nedir ?
#1
Merhaba PC HOCASI forum okurları ;

Önceki konumda Adsense nedir bundan bahsetmiştim. 

Bu konuda ise Adwords'den bahsedeceğim. Adwords nedir, nasıl kullanılmalıdır, ne tür katkılar sağlar, gibi soruların cevabını bu konuda alabilirsiniz. 

Öncelikle Adsense reklam yayınlayıp para kazanmak isteyenler için, Adwords ise  kendi reklamını verip yayınlatmak isteyenler için yapılmıştır. Adsense sahibi olan bir sitede gördüğünüz reklamlar, adwords sayesinde gelmiştir. Yani  Adwords olmadan Adsense olmaz Adsense olmadan Adwords olmaz. Adwords dünyadaki en önemli reklam ağıdır.  Adwords ile Reklam verenlerin reklamları Adsense sayesinde yayınlanmaktadır. 

Peki neden Adwords en önemli reklam ağıdır ?

 Diğer firmalar yüksek reklam fiyatlarına karşı düşük fiyat sunmaktadır ve video, resim, flash, metinsel reklamlara olanak sağladığı için insanlar Adwords'ü tercih etmektedir. Bu yüzden en önemli reklam hizmetidir. Peki Adwords un önemi nedir ? Elimizde bir ürün hizmet yada çok önemli çalışmalar olabilir bunu tanıtmak ve satış yapmak için iyi bir reklam çalışması yapmalısınız.  Bunlarla birlikte Adwords, diğer Google hizmetleri ile birlikte çalışabiliyor ve düzgün bir iş imkanı sunuyor. İş imkanı dediysem, SEO açısından demek istedim.  

 Peki nasıl kullanacağız ?

Adwords temel olarak çok kolay bir yapıdır fakat önemli bir reklam başlatacak iseniz profesyonellerden destek almanız gerekmektedir.  adwords.google.com.tr adresine giderek kullandığınız Gmail hesabı ile kayıt olabilirsiniz. Adwords inceliklerine'de kısaca değineyim.  Reklamlarınızdan verim alabilmeniz  için, reklamları daha ilgi çekici yapmanız gerekmektedir.  Reklamlarınızı  yayınlarken anahtar kelimeleri kullanmalısınız. Anahtar kelimeden kastım ise reklamınız hangi konu ile alakalı ise örneğin cep telefonu,  bilgisayar diğer teknolojik aletleri satıyorsanız, cep telefonu, bilgisayar gibi anahtar kelimeleri kullanmalısınız. Şu noktayı size söylememde  fayda var,  mesela teknolojik aletlerden  televizyon satmıyorsanız  ama anahtar kelime olarak televizyon kullanırsanız sizi kötü bir duruma sokar ve reklamlarınızın  değeri düşer.
[Resim: r6qDra.png]
#2
Teşekkürler Ahmet anlatım için. Ben de ufak bir detay ekleyeyim; Adwords çok kapsamlı reklam ağıdır kısaca. Reklam verebilmek için bir Google hesabınızın olması gerektiği gibi, genellikle e-ticaret siteleri satışlarını arttırmak için kullanmaktadır. Mesela "ayakkabı" kelimesinde ilk sırada çıkarak sitelerine hit sağlarlar. Sonrasında kullanıcılar satın alma eylemini gerçekleştirir.

Ekstra olarak Adwords her tıklama başına para keser. Mesela "Oyuncak" kelimesinde 1.sırada çıkabilmek için TBM 10 kuruş olabilir. Her tıklama başına 10 kuruş hesaptan çekilir. Ne kadar çok tıklama alınırsa, o kadar hızlı bütçe tükenir. Bir de reklam ayarlarını iyi kurgulamak gereklidir. Puanlamayı 10 üzerinden 9-8 yapmak her zaman daha az para harcatır. Düşük puanlı reklamlar iyi kurgulanmamış ve kontrol edilmemiş olabilir.
[Resim: logo1.png]
#3
Rica ederim hocam. Ayrıca ekleme yaptığınız içinde teşekkürler.
[Resim: r6qDra.png]
#4
Ellerine sağlık yine repi kaptın Smile
(Lütfen Soru-İstek-Öneri taleplerinizi forumdan sorunuz.)
#5
Teşekkür ederim hocam Smile.
[Resim: r6qDra.png]
#6
Teşekkür ederim hocam.
[Resim: r6qDra.png]
#7
Eline sağlık kardeşim
#8
(28/12/2016, Saat: 08:44)MSI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline sağlık kardeşim
Teşekkür ederim hocam.
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Adwords ve SEO Birbiriyle ilişkili midir ? Ahmet Doğukan G. 5 1,781 21/01/2017, Saat: 20:05
Son Yorum: UzmanPC
  Google Adwords Optimizasyon Hizmeti - Artık Düşük Maliyetlere Yüksek Tıklama Alın ! NettaCompany 1 1,726 22/11/2016, Saat: 08:48
Son Yorum: expert

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi