Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akım Korumalı Prizm mi? UPS mi?
#1
Dostlar selam. Sancılı bir süreç sonrası 2080'li 3900x'li RM750W'lı bir sistem topladım. Sistemi korumak istiyorum. Akım korumalı prizler için pek işe yaramadığı ve içinde ki malzemeye göre fiyatlarının çok pahalı olduğu yönünde yorumlar var. UPS'ye gelecek olursak misal 200 TL daha fazla verip böyle bir cihazdan faydalanmak isterim, fakat cihaz hakkında pek bir bilgim yok sadece elektrikler gittiğinde belli bir süre devreye girdiğini biliyorum. Şebekeden gelen voltaj değişimlerinde aynı zamanda koruma özelliği var mı? Diğer avantajları ne olur? Bunlardan birini alacak olsam neleri önerirsiniz ?
#2
Akım korumalı Priz ile UPS farklı şeylerdir. Akım korumalı priz sadece yüksek akım ve düşük akım arasındaki dengesizliği olabildiğince düzenlemeye çalışır ki 100% başarı oranı yoktur. UPS ise çeşitli koruma protokolleri üzerinden elektriksel ilk kötü bir senaryoda kendisi karşılayacağı için sisteme zarar verme olasılığı yoktur. UPS cihazları içlerinde AKÜ barındırır siz dolan aküden sistemi çalıştırırsınız. Canlı elektrik ile işiniz olmaz ki buda daha güvenli bir ortam sağlar.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
#3
(20/08/2020, Saat: 19:44)glitche Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar selam. Sancılı bir süreç sonrası 2080'li 3900x'li RM750W'lı bir sistem topladım. Sistemi korumak istiyorum. Akım korumalı prizler için pek işe yaramadığı ve içinde ki malzemeye göre fiyatlarının çok pahalı olduğu yönünde yorumlar var. UPS'ye gelecek olursak misal 200 TL daha fazla verip böyle bir cihazdan faydalanmak isterim, fakat cihaz hakkında pek bir bilgim yok sadece elektrikler gittiğinde belli bir süre devreye girdiğini biliyorum. Şebekeden gelen voltaj değişimlerinde aynı zamanda koruma özelliği var mı? Diğer avantajları ne olur? Bunlardan birini alacak olsam neleri önerirsiniz ?

Hocam peki önerebileceğiniz marka model var mıdır?
#4
Corsair RM750 6 akım koruması olan bir PSU modelidir. Ekstra UPS almanıza gerek yok. Akım koruma protokolleri minimum 5 adet varsa bir PSU ürününde sadece akım korumalı priz alsanız kafi. Aslında evde topraklama varsa buna da gerek yok.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi