Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alexa Sıralamada Düşme Teknikleri
#1
Alexa’nın günümüz internet siteleri için önemi gün geçtikçe artıyor. İnternet sitesi sahipleri site satışlarında , tanıtım yazısı satışlarında , backlink satışlarında vb. siteyle ilgili satışlarda son derece Alexa’ya  önem veriyor. Örneğin , site satım ilanında mutlaka Alexa sıralaması belirtiliyor. Alexa’ya siteleri belirli kriterlere göre sıraladığı ve sıralaması sürekli güncel olduğu için önem veriliyor. Webmasterlar da internet sitelerinin Alexa sıralamasını düşürmek ve siteyi daha prestijli hale getirmek için uğraşıyor , bende bu makalemde webmasterlara yardımcı olması açısından ‘Alexa Sıralama Düşürme Teknikleri‘ başlıklı makalemi paylaşmaya karar verdim.
Alexa Nedir ? 
Alexa, siteleri dünya ve sitenin kurulduğu ülke bazında sıralamaya sokan bir sistem. Alexa sıralamanız ne  kadar düşükse , o kadar iyi oluyor. Alexa sitenizi aldığı ziyaretçiye göre , sitede geçirilen ortalama süreye göre , hemen çıkma oranına göre ve daha birçok  faktöre göre sıralamaya sokuyor. Alexa sıralamanızı öğrenmek için Alexa.com’a girebilir ve sitenizi sorgulatabilirsiniz. Siteniz yeniyse henüz sıralamaya girmemiş olabilir, zamanla girecektir.
Alexa Sıralama Düşürme Teknikleri
1 ) Ziyaretçi Sayısı
undefined
Siteniz günlük , aylık veya haftalık ne kadar fazla ziyaretçi alırsa Alexa sıralamanızın düşmesinde o kadar faydası oluyor. O nedenle makalelerinizin reklamını yaparak sitenize daha fazla ziyaretçi sokabilirsiniz. Ziyaretçi sayısını arttırmak sadece reklamda biten bir iş değil , makaleleriniz tamamen özgün ,  faydalı ve ilgi çekici olursa , sitenize o kadar fazla ziyaretçi girer. O nedenle makalelerinizi büyük bir özenle faydalı olucak şekilde hazırlayın.
2) Yorum Yapın
undefined
Sitenize çeşitli şekillerde yorum yapılması Alexa’ya ciddi anlamda fayda sağlayacaktır. O nedenle sitenize bolca yorum yaptırmaya çalışın , gerekirse karşılıklı olarak diğer internet sitesi sahipleriyle yorum yapabilirsiniz.
3) Sitede Geçirilen Zamanı Arttırmaya Çalışın
undefined
Sitenizde geçirilen zamanı arttırmaya çalışın , sitenizde çeşitli etkinlikler düzenleyin . Bu ,hem ziyaretçi sayınızın artmasına yol açacak , hem de ziyaretçilerin sitede daha fazla kalmasını sağlayacaktır. Makalelerinizin sonuna ilgili yazılar kısmı da ekleyebilirsiniz , veya son makalenizden link verebilirsiniz. Bu sayede ziyaretçi sitenizde linkten linke dolaşacaktır.

4) Alexa Toolbar
undefined
Tarayıcınıza Alexa Toolbar eklentisi kurmanız katkı sağlayacaktır , çünkü sonuçta Alexa tarafından çıkarılan bir eklenti. Ancak kesin katkı sağlar diye net bir bilgim yok. Eklentiyi Chrome için şu makalemdeki listeden bulabilirsiniz. 
5) Alexa Widget
undefined
Yine Alexa tarafından çıkarılmış olan Alexa Widget sitenizde istediğiniz bir yerde Alexa sıralamanızı göstermenize katkı sağlıyor. Tıklayarak sitenizin Alexa sayfasına gidilebiliyor . Bu da Alexa Sıralamanızın düşmesinde katkı sağlayabilir.
6) İşlerinizi Bir Düzene Oturtun
undefined
  Bir anda 10 makale girmek yerine günlük düzenli olarak birer makale girin , sosyal medya hesaplarınızda paylaşın ve kalıcı ziyaretçi kazanmaya çalışın. Her gün düzenli içerik girmeniz ziyaretçileriniz tarafından fark edilecek ve sitenize düzenli olarak girecekler , buda Alexa sıralamanızın düşmesinde önemli bir faktör.
  ‘Alexa Sıralama Düşürme Teknikleri‘ başlıklı bu makalemde verdiğim teknikler ile Alexa sıralamanızı düşürebilirsiniz. Sadece her şeyi belirli bir düzene oturtun , sitenize yorum yaptırtın ve kalıcı ziyaretçi kazanmaya çalışın. Bu sayede Alexa’nız doğal bir şekilde düşüş yaşayacaktır. Eğer sizin de bildiğiniz bir yöntem varsa yorum kısmında bildirebilirsiniz.
girifit.com
fantastikseriler.com

mybb dev.
#2
Eline sağlık kardeşim
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alexa Nedir? Fatih Hakan İnce 3 1,575 14/04/2017, Saat: 21:43
Son Yorum: Adnan Horc

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi