Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AMD 5600XT -AMD RYZEN 3500x AZ KULLANIM SORUNU
Merhabalar
Amd 5600xt
Ryzen 5 3500x
8x2 3000mhz corsair ram
b450m anakart 
650w sharkon psu
xıgmatek sıvı soğutma 240mm  

Pc özelliklerim yukarıda yazmakta bazı oyunlarda işlemci kullanımım ekran kartı kullanımını geçyor 
League Of Legends (LOL) gibi oyunlarda fps 150 lilere kadar düşmekte ne yaptıysam arttıramadım.

bir türlü ekran kartı stabil %100 performanslı çalışmıyor yardımcı olursanız makbule geçer.
Sorun sadece tek bir oyunda mı oluyor?
Facebook bağlantısıugur.baki.g
@uğur.gozaydin hayır usta genel anlamda çoğu oyunda %99-100 kulanım hiç göremiyorum. sürekli işlemci daha fazla kullanıyor
  • Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri buradan sisteminizi yüksek performans ayarına alıp deneyin.
  • Anakartınızda 4 adet bellek yuvası varsa DUAL Channel slotlarına takmamış olabilirsiniz bellekleri. Kontrol edip doğru slotlara takın. Zaten doğru slotlardaysa belleklerin yerini değiştirin.
  • Anakartınızın çipset sürücüsü kurulu değilse verdiğim linkten kurup deneyin.
  • BIOS sürümünüz güncel değilse güncelleyip deneyin.
  • İşe yaramaz ise kartın sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncel sürücüyü ve işe yaramaz ise aynı işlem ile yine kaldırıp güncel sürücünden bir önceki sürümü kurup deneyin.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
dual channel takılı 2 ramde yüksek performans da 
bf5 e giriyorum ekran kartı kullanımım %70 işlemci %80-90arası gezıyr ve fps yerlerde 
iade edicem işlemciyi ve ekran kartını
Aslında dar boğaz yapacak kadar kısıtlı bir şey yok sistemde. Sürücüleri tekrar kontrol edin, bios sürümünü kontrol edin ve bios üzerinden mhz değerlerine bakın ramin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Laptopumda ki bip sorunu (Yardımınıza ihtiyacım var) Cesurad 0 25 10 saat önce
Son Yorum: Cesurad
  Yeni alınan 1050ti ile fps sorunu mahmutol17 1 29 11 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Harici Hard Disk Sorunu PunkiesT 1 26 Dün, Saat: 04:23
Bug PC KAPANMA SORUNU Pcimmbenideliedecek 1 35 13/01/2021, Saat: 17:24
  Rtx2060 drop sorunu Loyal 1 56 12/01/2021, Saat: 21:20

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi