PC Hocası Forum Bilgisayar ve İnternet Sorunları Donanım Sorunları Amd Ati Radeon 3000 Graphics Ekran Kartımın Fanı Dönmüyor...
Amd Ati Radeon 3000 Graphics Ekran Kartımın Fanı Dönmüyor...
Lockablebilal
Amd Ati Radeon 3000 Graphics Ekran Kartımın Fanı Dönmüyor...
3
392
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Information 
Şuan Offine!
Lockablebilal Yeni Üye
*
  • Konular4
  • Mesajlar9

• Rep puanı 0
Merhaba ben Bilal,,,
Bugün ekran kartımı temizleyebilmek için fanı besleyen kabloyu çıkarıp fanı temizledim ardından kabloyu taktım. Ekran kartımı anakart'a takıp Bilgisayarı Çalıştırdım Monitörde "No Signal" hatası aldım ekran kartını çıkarıp bu sefer anakarttan görüntü aldım bilgisayar açıldı ama güvenli modda çalışıyor durmadan restart attığım halde.. MSI Afterburner kullandım ama fayda yok.
Yardımcı olursanız sevinirim
Teşekkürler.
Sistem Özellikleri:

Anakart: Asus Pcle 2.0 X16
Ram: 4 GB
İşlemci : AMD Athlon II X4 620 Processor
Ekran Kartı : AMD Radeon HD 5500 Series 1 GB
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ugur.gozaydin < Fiyasko Hayat >
*
  • Konular3
  • Mesajlar26,080

• Rep puanı 3,348
Sorun olabilecek bir iki şey geliyor aklıma paylaşayım sizinle.
  • Kartı temizlerken sizden bileşenlere statik elektrik geçmiş olabilir. Buda geçici bir süre yada sürekli karta yada dokunduğunuz bileşenlere zarar verir. Bunu çözmenin en basit yolu statik elektriği boşaltmaktır. BİLGİSAYARDAKİ STATİK ELEKTRİK NASIL BOŞALTILIR bu konuya bakabilirsiniz.
  • Diğer bir olasılık ise kartı söktüyseniz macununu devre bileşenlere bulaştırmış olabilirsiniz ve buda bazı devreler arası akım geçmesine oda kartın bozulmasına sebep olmuş olabilir. Eğer sökmediyseniz sorun yok.  
İletişim : Facebook ugur.baki.g / Discord : Ugur_Gozaydin#7181

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Lockablebilal Yeni Üye
*
  • Konular4
  • Mesajlar9

• Rep puanı 0
(27/02/2021, Saat: 22:19)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sorun olabilecek bir iki şey geliyor aklıma paylaşayım sizinle.
  • Kartı temizlerken sizden bileşenlere statik elektrik geçmiş olabilir. Buda geçici bir süre yada sürekli karta yada dokunduğunuz bileşenlere zarar verir. Bunu çözmenin en basit yolu statik elektriği boşaltmaktır. BİLGİSAYARDAKİ STATİK ELEKTRİK NASIL BOŞALTILIR bu konuya bakabilirsiniz.
  • Diğer bir olasılık ise kartı söktüyseniz macununu devre bileşenlere bulaştırmış olabilirsiniz ve buda bazı devreler arası akım geçmesine oda kartın bozulmasına sebep olmuş olabilir. Eğer sökmediyseniz sorun yok.  
Hayır ekran kartım çalışıyor sadece fan dönmüyor fanı yenilemem lazım sanırım ?

(27/02/2021, Saat: 22:19)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sorun olabilecek bir iki şey geliyor aklıma paylaşayım sizinle.

Bu arada yorumunuz için çok teşekkürler...
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ugur.gozaydin < Fiyasko Hayat >
*
  • Konular3
  • Mesajlar26,080

• Rep puanı 3,348
Fanda bir sorun olabilir yatağını kontrol edin ama her durumda No Signal hatasının fan ile alakası pek yoktur. Isı bloğu zaten ısıyı belli bir derecede tutar kartta ısı kaynaklı bu sorunun olacağını sanmıyorum.
İletişim : Facebook ugur.baki.g / Discord : Ugur_Gozaydin#7181

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze

Hızlı Menü: