Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anakartim yandı ekran kartına ne oldu bilmiyorum
Anakartim psu kablolarını ters taktığım için yandı(nasıl taktin demeyin hem zorladım hemde girişler pek belli değildi biraz düzgün olmadıgi için girişler 4 lu girişi sola takmam gerekiyormuş anakart ta 20li girisdin solunda taktım ve sonuç olarak anakart yandı) soru şu ekran kartı doğrumu yanlışmi taktım hatırlamıyorum ama ekran kartım yanmismidir sizce? Psu kablolarını yanlış takmak ekran kartını bozarmi?
Ekran kartını yanış takmanız mümkün değil aslında. 6 Pin yada 6+2 Pin yada tek 8 pin şeklinde bir kablodur ekran kartı kablosu eğer bunlardan birisi haricinde takmadıysanız sorun yok. Eğer taktıysanız genelde sadece işlemci güç girişi ile karıştırabilirsiniz aynı yapıya sahip sayılırlar sorun olacağını sanmıyorum. Anakart için aynı duruöu söylemek zor ama inşallah ekran kartına fazladan güç aktarımı devre kartından akratılmamıştır ekran kartına. Bu akım ekran kartının üzerindeki devre kartındaki bileşenlere zarar verebilir tek sorun bu olabilir.

NOT: Bu yaptığınız işlem kullanıcı hatası olarak görülür ve garanti kapsamı dışında kalır %90 ihtimal ile size tavsiyem eğer soketleri kırmadıysanız yada iz bırakmadıysanız sadece yandı diyin ki sorun yaratmasınlar.
6+2nin yerlerini ters taktım girişleri zorladım biraz
Bu hasar vermez karta ama pinlerin doğru oturması için o soketin sağlam olması gerek. Bence hepsini garantiye gönderin gitsin. Nasıl bir geri dönüş alırsınız bilmiyorum ama bundan başka bir çareniz yok gibi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ekran kartı tavsiye Fatih Dursun 2 29 Dün, Saat: 08:44
Son Yorum: Fatih Dursun
  1200 TL EKRAN KARTI TAVSİYESİ Kormac 3 46 17/05/2019, Saat: 01:59
Son Yorum: Enes Değirmenci
  Ekran kartı tavsiyesi crazy115 3 75 12/05/2019, Saat: 20:52
Son Yorum: ugur.gozaydin
  işlemci ekran kartı uyumu Ali Deveci 2 53 11/05/2019, Saat: 18:00
Son Yorum: Ali Deveci
  Yurt Dışından alınan ekran kartları Ali Deveci 5 92 04/05/2019, Saat: 13:31
Son Yorum: ugur.gozaydin