Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apu sistem için yardim.
MSI 'ın Anakartların 'da ki kalite ve özellik sırası en iyiden başlayarak şöyle ilerliyor.

B450 çipseti için;
#1 : Gaming Pro Carbon AC
#2 : Gaming Plus
#3 : M Gaming Plus
#4 : Tomahawk
#5 : Mortar
#6 : Bazooka Plus
#7 : Bazooka

Bu kalite sırasıdır tercihinizi buna göre yapabilirsiniz. Pişman olmazsınız MSI / Gigabyte / ASUS bu markaların anakart ürün gamlarında yıllardır hep dayanıklı bileşenler kullanılıyor 5-6 senedir anakart bazlı sorun yaşayan hiç duymadım ki bu yukarıdaki listedekiler en kalitelilerinden. Diğer markalar dahil AMD kanadında B350/B450 ve X370/X470 ve INTEL kanadında ise B360 ve Z370/Z390 çipsetleri ve üst seviyedeki çipsetlerinin kalitesiz denilebilecek ürünü varsa ki yok olsa bile bir elin parmağını geçmez. Daha ucuz çipsetlerde kalite düşüyor genelde.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
(18/11/2018, Saat: 09:04)akifenes20 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uğur.gözaydın kendimde  araştırıp soruşturuyorum. MSİ da olabilir demekki iyi bir anakart bu yüzden herkes tavsiye ediyor. Peki birde tomahawk ve bazooka serileri nasildir rgb aydınlatma var, lakin sizin önerdiğiniz b450 gaming plus ta yok. Marka fark teşkil etmez benim acimdan. Yabancı sitelerde forumlarda tomahawk baya bi övülmüş yorumunuz nedir? İnşallah bu cuma veriyorum sistemi ileride pişman olmak istemiyorum.
Tomahawk, güç devreleri olarak ,gaming plus 'un bi tık üzerindedir.
met 61 hocam şuan gaming plus ile tomahawk arasindayim. Kasa olarak cooler master masterbox 5 msi edition kullanıcam. 3200mhz li çift kanal 16gb ram. İşlemci 2400g ve yaninda entegre olan vega 11 gpu yu kullanıcam, depolama 240gb ssd, corsair 450w PSU, anakart olarak tavsiyeniz nedir ve sistemde bir eksik varmıdır?
Anakart olarak dediğim gibi ,Tomahawk ,bi  tık öndedir. Güç devreleri kontrolcüsü, B450 Çipsetin amiral gemisi olan MSI Gaming Pro carbon ile bire bir aynısıdır.

Ama ,Msı Gaming plus da kalitedir.
 Bak ne yap biliyormusun,ikisine iyice bak,hangisi hoşuna gittiyse onu al. Smile
 Sonuçta ikisi de başını ağrıtmaz.

Kasa işi biraz zevk işidir.Ben hep yazarım,kasaya pek önem vermem. Düzgün bi havalandırması varsa,gerisini teferruat saymışımdır.
 Ama zevk ve renkler tartşılmazmış. Kasa tutkunları da var elbette,yani.

Corsairin o powerini kullandım. Sesli fanı. Ve fiat olarak da ,watt değeri ne göre pahalı.

İlerde ,e.kartı falacaksın zaten. 450 watt az kalabilir.

Bu yazılanlara göre seçtiğin tüm parçaları bi liste,fiat olarak buraya bi atıver. En son power kalsın. Kalan bütçeni de söylersen,poweri de seçer,makinaya noktayı koyarız.

Güzel makina olacak,merak etme.Uğur ve ben epey uğraştık. Smile
(18/11/2018, Saat: 22:21)met 61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anakart olarak dediğim gibi ,Tomahawk ,bi  tık öndedir. Güç devreleri kontrolcüsü, B450 Çipsetin amiral gemisi olan MSI Gaming Pro carbon ile bire bir aynısıdır.

Ama ,Msı Gaming plus da kalitedir.
 Bak ne yap biliyormusun,ikisine iyice bak,hangisi hoşuna gittiyse onu al. Smile
 Sonuçta ikisi de başını ağrıtmaz.

Kasa işi biraz zevk işidir.Ben hep yazarım,kasaya pek önem vermem. Düzgün bi havalandırması varsa,gerisini teferruat saymışımdır.
 Ama zevk ve renkler tartşılmazmış. Kasa tutkunları da var elbette,yani.

Corsairin o powerini kullandım. Sesli fanı. Ve fiat olarak da ,watt değeri ne göre pahalı.

İlerde ,e.kartı falacaksın zaten. 450 watt az kalabilir.

Bu yazılanlara göre seçtiğin tüm parçaları bi liste,fiat olarak buraya bi atıver. En son power kalsın. Kalan bütçeni de söylersen,poweri de seçer,makinaya noktayı koyarız.

Güzel makina olacak,merak etme.Uğur ve ben epey uğraştık. Smile

Hocam ikinizdende ALLAH razi olsun. Kusura bakmayın net ile ilgili sıkıntım var dönüt geç oldu 

Fiyatlar ortalama 

Ryzen 5 2400g 1050tl
g skill ram 2x8 3200mhz cl16 950 tl
Anakart t.hawk  veya gaming plus kararsizim hala 700 tl
James donkey 240gb ssd 240 tl
cooler master box 5 msi ed. Veya 150 tlye corsair spec 04 buldum hangisini alsam diye düşünüyorum 
Cooler master in dizaynı hoş, corsair in tepe fani var üstte 2 adet kafami bu karıştırdı birde
SSD 'yi James Donkey almanızı tavsiye etmem, iç donanımlarındaki bazı önemli parçaların markaları ve özellikleri belli değil uzun ömür açısından riskli yatırım olur. Onun yerine WD 240GB Green (WDS240G2G0A) alın 240-250 TL civarına bulunabiliyor.

Anakart için Gaming Plus ve Tomahawk arasında seçimini şu şekilde yapabilirsin.
Tomahawk; RGB var ve USB Type-C var 1 adet. Gaming Plus 'da bu ikisi de yok geri kalan tüm özellikleri güç yönetimi faz sayıları vs. her şeyi aynı seçimini buna göre yapabilirsin.

Kasayı Corsair Spec 04 alın CM Box 5 'in önü kapalı sadece üst tarafta olan açıklıktan hava almaya zorlanıyor kasa sıcaklık konusunda yaz aylarında sorun yaşatır. Corsair Spec 04 bu konuda daha iyi.
Kasa olarak, spec çok hesaplı bulmuşsun ,onu al.Anakartta ,tomahawk güç devresi olarak daha ileri olduğunu yazmıştım. Ama gaming plus da üzmez.Daha da ucuz.

SSD ,için WD Green veya,
https://www.sinerji.gen.tr/adata-240gb-s...-pmu416671
Arkadaşlar cok teskkurler, bilgisayarı topladım
2400g işleci
Msi b450 tomahawk anakart
Corsair 2x8 3200mhz rgb pro ram
Corsair spec 04 kasa
Corsair vs450 psu
Corsair le 400 480gb ssd
Kasada 1 adet kırmızı fan varmış 2. El corsair sp 120 rgb fanlar dan 3 tane alıp takicam inşallah güzel olur.
Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.
Güzeş sistem olmuş, uzın yılar keyifle kullanırsınız umarım. Başka sorularınız için yine bekleriz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  20.000 TL Video Kurgu için Sistem Toplama celalcinar 11 118 1 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Sistem Yenileme Xafkor 11 132 9 saat önce
  SİSTEM Tavsiye arday7 3 35 Dün, Saat: 16:01
  4000 tl bütçe pc toplama yardım messinintorunu 2 41 Dün, Saat: 13:48
  Sistem X Enes Yavuz 5 40 20/07/2019, Saat: 20:52