PC Hocası Forum Bilgisayar ve İnternet Sorunları Donanım Sorunları Bilgisayar açılmıyor
Bilgisayar açılmıyor
flanii
Bilgisayar açılmıyor
4
473
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
flanii Yeni Üye
*
  • Konular2
  • Mesajlar6

• Rep puanı 0
Selamlar. Video izlerken görüntü bozuldu yeşil renkler ekranı kapladı ve ben de bilgisayarı kapattım. Ardından bilgisayarın güç tuşuna bastığımda yaklaşık 1 saniye mavi güç ışığı yandı ve söndü 3-5 saniye sonra tekrar 1 saniyelik yandı ve söndü. Böyle böyle tekrarladı. Kasanın içinde ise kırmızı bi ışık yaklaşık 1 saniye yanıp söndü. İşlemcinin fanı da yaklaşık 1 saniye dönüp ardından durdu. Sonra kasanın içini soğuk havayla temizledim aşırı tozluymuş. Tozların büyük bi kısmı gittikten sonra bilgisayar açıldı. Bi yarım saat sonra ise tekrar aynı sorun başladı, açılmıyor. Sorun ne gibi gözüküyor?

Videoyla destekledim:
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ugur.gozaydin < Fiyasko Hayat >
*
  • Konular3
  • Mesajlar26,031

• Rep puanı 3,336
Bilgisayarda ekran kartı yok işlemci içinden görüntü alıyordunuz sanırım? Birkaç sorun olabilir, CPU, PSU veya RAM. Bence CPU yada PSU sorununuz var ki CPU olma ihtimali yüksek.
İletişim : Facebook ugur.baki.g / Discord : Ugur_Gozaydin#7181

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze
Şuan Offine!
Şuan Offine!
flanii Yeni Üye
*
  • Konular2
  • Mesajlar6

• Rep puanı 0
(06/02/2021, Saat: 00:00)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgisayarda ekran kartı yok işlemci içinden görüntü alıyordunuz sanırım? Birkaç sorun olabilir, CPU, PSU veya RAM. Bence CPU yada PSU sorununuz var ki CPU olma ihtimali yüksek.

Ekran kartı yok doğru. Az önce bilgisayar açıldı ilk defa bu kadar sesli çalıştı. Ses PSUdan geliyor, daha doğrusu PSU fanından. ve sürekli BIOS ekranı açılıyor. Kapatıp açıyorum yine BIOS geliyor, kaydet çık diyorum yine BIOS açılıyor. Sorun sanırım PSUda değil mi?
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ugur.gozaydin < Fiyasko Hayat >
*
  • Konular3
  • Mesajlar26,031

• Rep puanı 3,336
Anakartta olablir. PSU gibi duruyor ama BIOS sorununuz anakart odaklı gibi duruyor. Önce faklı bir PSU ile deneyin işe yaramazsa sonrasına bakarız.
İletişim : Facebook ugur.baki.g / Discord : Ugur_Gozaydin#7181

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze
Şuan Offine!
Şuan Offine!
flanii Yeni Üye
*
  • Konular2
  • Mesajlar6

• Rep puanı 0
(06/02/2021, Saat: 14:17)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anakartta olablir. PSU gibi duruyor ama BIOS sorununuz anakart odaklı gibi duruyor. Önce faklı bir PSU ile deneyin işe yaramazsa sonrasına bakarız.

Teşekkürler deneyeceğim bi şeyler.

Hızlı Menü: