Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BİLGİSAYARIN ŞALTER ATTIRMASI
Bilgisayarımın yerini hiç değiştirmedim ilk günki yerinde ve 6’lı prizinde takılıydı. Tatile gittim gitmeden önce 6’lıdaki bütün prizleri (monitör, hoparlör, bilgisayar) çektim. Eve döndüğümde monitör ve hoparlörü takarken sıkıntı olmadı fakat bilgisayarı prize taktığımda direk şalter attı (tek başına takarak ta denedim sonuç aynı statik yüklenmiş olabileceğini düşündüm herhangi nir bilgim yok bu konularda). Benim 6’lı prizim evin 2. katındaki bilgisayar odamda. Eskiden kameraların bağlı olduğu bilgisayar ordaydı onu ordan alıp kendi bilgisayarımı koydum. Prizin bağlantısı duvardan gelmiyor. Yerden bi geçitle yukarı çıkarmışlar (kameraların kablolarıyla birlikte). Kameranın herhangi bir bağlantısı yok sadece yerden o kablolarla gelen 6’lıyı kullanıyorum. Eskiden sorun yoktu bi anda ne oldu anlamadım bilgisi olan varsa yardımcı olursanız minnettar olurum.
Hala devam ediyormu şalter attırma durumu ?
[Resim: ub6GUp.png]
Babam elektrik teknisyeni ona sordum bana tek bir yanıt verdi. PSU nem vs. aldıysa ve devrelerde sorun olduysa yada döndüğünüzde ilk taktığınız anda evin elektriğinde ani bir gerilim olduysa PSU yanmış olabilir buda sigortaları attırır dedi. Yani başka bir PSU ile deneyin derim. Birde evin elektriğinde bir sorun varsa buda bu soruna neden olabilir buna da bakın.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
Son durum nedir ?
[Resim: ub6GUp.png]
Toprak hattına bağlı prizden 3 lü çektim düzeldi arkadaşlar sağolun
Evin elektriğinden kaynaklı sorununuz varmış yani. Çözüldüğine sevindim başka sorularınız için foruma yine bekleriz.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi