Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgisayarının ekranı cokuyor
Öncelikle merhabalar,

Dun bilgisayarımı normal bir şekilde kapattim. Az önce açmayı denedim. Açtım ve içeri gittim geldiğimde ekran yoktu. Kapatıp açtım yazılar geliyordu sonra ekran çöküyordu. Sonra enter tuşuna bastım ve windows açıldı. Hoş geldiniz yazısından sonra ve ekran açıldıktan sonra gene çöktü yani ekran gitti
Ne yapabilirim neden oluyor ?
Bu sorun genelde statik elektrikten kaynaklı oluyor yapmanız gereken psu nun üzerindeki tuşu kapatıp bilgisayar fişe takılı iken pc yi açma tuşuna 3 4 defa basmanız ondan sonra sorununuzun çözülebilir

evet denedinizmi ? yoksa başka ihtimaller var onlar üzerinde durucam hocam....
[Resim: ub6GUp.png]
(02/03/2018, Saat: 18:04)Enes Değirmenci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sorun genelde statik elektrikten kaynaklı oluyor yapmanız gereken psu nun üzerindeki tuşu kapatıp bilgisayar fişe takılı iken pc yi açma tuşuna 3 4 defa basmanız ondan sonra sorununuzun çözülebilir

Ek olarak başlata güç planını düzenle yazın ve açılan pencerede Güç ayarlarınızda Ekranı kapat vs. ayarlarınızı hiçbir zaman yapın ve gelişmiş güç ayarlarını değiştir bölümünde UYKU , PCI Express ve EKRAN ayarlarınızı bu linkteki resimler gibi yapın ve ayarlarınızı uygulayın ve kaydedin. Sonrasında sonuç aynımı kontrol edin.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
Evet denedim statik elektrik giderme şeyini lakin gene ayni.
psu dan kaynaklı olabilir ancak biraz daha net bakmak lazım
[Resim: ub6GUp.png]

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Telefonumun ekranı aniden çöktü ! Uwuw Osas 4 531 23/01/2018, Saat: 20:13
Son Yorum: Enes Değirmenci
  Oyun oynarken bilgisayar ekranı gelip gidiyor Mustafa20 4 1,063 08/01/2017, Saat: 22:11
Son Yorum: UzmanPC
Exclamation arkadaslar pc ekrani oyun oynarken ekran bembeyaz oldu Oktay Güngör 1 864 06/12/2016, Saat: 18:18
Son Yorum: expert

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi