PC Hocası Forum

Bios Güncelleme Sonrası Isınma(MSİ Z270 SLİ PLUS)
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu: 2
Kıdem: 20-10-2018

Beyler başlıkta belirttiğim gibi güncellemeden sonra ısınma sorunu oldu. 

Ne yapmam lazım yardım edin . Bilgisayar 11 günlük

Alıntı
.
Konu: 7
Kıdem: 13-07-2018

İşlemcimi ısınıyor.
Anakart ne.

Alıntı
(Son Düzenleme: 20/10/2018, Saat: 21:14, Düzenleyen: met 61.) .

(20/10/2018, Saat: 21:14)met 61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşlemcimi ısınıyor.
Anakart ne.

genel olarak kasa ısınıyor. msi türkiyeyi aradım bios güncellemesi olmamış dediler Şaka gibi resmen :Smile

Oyunlarda felan ısınıyor boşta test ettim pek bir sıkıntısı yokta. oyunlarda fazla ısınma var. eski biosta yoktu .

Anakart: Msi z270 SLİ PLUS

Kasa: Cooler Masterbox lite 5

Alıntı
(Son Düzenleme: 20/10/2018, Saat: 21:18, Düzenleyen: WolfCristal.) .
Kıdem: 11-10-2017

Sıcaklıkların işlemci tarafındamı arttı yoksa e.kartı tarafındamı? Derece bazında SS paylaşır mısın yada yazılı olarak belirt.

Alıntı
(Son Düzenleme: 20/10/2018, Saat: 21:22, Düzenleyen: ugur.gozaydin.) .

Bios güncellemesi olmazsa diye bi şey olacağını ben de sanmıyorum. Bios ya güncellenir veya başında hata falan verir,yapılamaz yani.
Biosunu bi kontrol edin. Zaten güncelleme olduysa ,aida 64 gibi bi program ile veya çalıştır'a msinfo32 yazıp,çıkan'a tıklayarak mevcut sürümün numarasına bakınız.

Eğer son sürümün makinanızda kurulu olduğunu gördüyseniz,yapmanız gereken eski biosu tekrar yükleyip,ısınma yine olacakmı diye bi kontrol etmek olacaktır.
MSI ın YARDIMCI programları içinde,veyadirekt biosta,herhangi bir bios dosyasını kullanarak ,biosu değiştirme olması lazım.

Alıntı
.

(20/10/2018, Saat: 21:29)met 61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bios güncellemesi olmazsa diye bi şey olacağını ben de sanmıyorum. Bios ya güncellenir veya başında hata falan verir,yapılamaz yani.
Biosunu bi kontrol edin. Zaten güncelleme olduysa ,aida 64 gibi bi program ile  veya çalıştır'a msinfo32 yazıp,çıkan'a tıklayarak mevcut sürümün numarasına bakınız.

Eğer son sürümün makinanızda kurulu olduğunu gördüyseniz,yapmanız gereken eski biosu tekrar yükleyip,ısınma yine olacakmı diye bi kontrol etmek olacaktır.
MSI ın YARDIMCI  programları içinde,veyadirekt  biosta,herhangi bir bios dosyasını kullanarak ,biosu değiştirme olması lazım.

Bunların dışında benim eski bios hangi sürümdü onu bilmiyorum.

Senin dediğin gibi bir bios değiştirme yok m flash veya usb den başka bios güncelleme yapılamıyor

(20/10/2018, Saat: 21:22)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıcaklıkların işlemci tarafındamı arttı yoksa e.kartı tarafındamı? Derece bazında SS paylaşır mısın yada yazılı olarak belirt.

3-4 saat bf4 4xmsaa kadar ultra ayarlarda oynadım kasa hissedilecek şekilde ısındı .

Diğer türlü kasayı aldıktan sonra 200 gb yakın bi veri aktarımı açıktı arkada ardından dying light oyununa girdim. arkada veri ve oyun açık olmasına rağmen kasa dışı çok ısınmadı (hissedilecek kadar değildi). 

bazı sitelere baktım voltaj ayarları felan diyorlar ondan sonra düzeltmiş bir çok insan var mı böyle bir şey ?

Alıntı
(Son Düzenleme: 20/10/2018, Saat: 21:34, Düzenleyen: WolfCristal.) .

https://tr.msi.com/Motherboard/support/Z...#down-bios
Anakartın pek çok biosu var. Sendeki hangisi. Bakman lazım önce.
M FLASH ile istediğin biosu atabilirsin.

İşlemcin nedir. Voltaj düşümü ,yapılabilen bi teknik. Ama önce işlemcinin modeli,mevcut voltajı gibi şeyleri bilmek lazım. Her işlemci de yapmak, pek sağlıklı,daha doğrusu stabilite açısından ,doğru değil.

Alıntı
.

(20/10/2018, Saat: 21:48)met 61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://tr.msi.com/Motherboard/support/Z...#down-bios

İşlemcin nedir. Voltaj düşümü ,yapılabilen bi teknik. Ama önce işlemcinin modeli,mevcut voltajı gibi şeyleri bilmek lazım. Her işlemci de yapmak, pek sağlıklı,daha doğrusu stabilite açısından ,doğru değil.

bendeki en son sürüm bu sene çıkan.

ama güncellemeden önceki bios sürümü kaç bilmiyorum

Alıntı
.
Kıdem: 11-10-2017

Durduk yere BIOS güncellemesinden sonra düzgün çalışan bir işlemciye Voltaj düzenlemesi yapmak hiç sağlıklı bir fikir değil standart hali ile çalışması gerek eğer O.C. uygulamadıysan. Bence önce BIOS 'u gerçekten son sürüme güncellediğinden emin ol " Başlata Sistem Bilgisi yaz ve gir çıkan pencerede BIOS sürümünün ne olduğu yazar " sonra BIOS ayarlarına gir ve fabrika ayarlarına geri döndür BIOS 'u son sekmede olur bu ayar kaydet ve çık. Sonra tekrar bak eğer halen daha aynı sorun varsa "mert 61" arkadaşımız sana Voltaj ayarı konusunda yardımcı olacaktır benden daha çok deneyimi var bu konuda.

Alıntı
(Son Düzenleme: 20/10/2018, Saat: 21:57, Düzenleyen: ugur.gozaydin.) .

(20/10/2018, Saat: 21:52)WolfCristal Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20/10/2018, Saat: 21:48)met 61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://tr.msi.com/Motherboard/support/Z...#down-bios

bendeki en son sürüm bu sene çıkan.

ama güncellemeden önceki bios sürümü kaç bilmiyorum

Şimdi  ,işlem yapacaksak,herşeyin net olması lazım.2108 de bile 2 tane sürüm çıkmış.Yani şu anki sürümün numarasını muhakkak bilmemiz lazım. Dediğim şekilde ,msinfo32 yazarak çıkan sürüm no.sunu buraya yaz.
Biosu güncelledim dereken,m flash ile mi yaptın. Mflash ile yaptıysan hangi biosu indirdin ve flash belleğe attın. Oradan da belli olur.

Alıntı
.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Anakart bios rom hatası Erdinç Akdut 8 90 11/10/2018, Saat: 01:29
Son Yorum: Erdinç Akdut
  Pegatron İPHSX-61 Anakart BIOS güncelleme prokaan78 2 189 28/07/2018, Saat: 18:27
Son Yorum: Enes Değirmenci
  Msi gaming m5 z170 anakart bios şifresi sıfırlama Kadir Can Bozkurt 0 173 05/07/2018, Saat: 20:00
Son Yorum: Kadir Can Bozkurt
  bios güncel fakat güncelleme istiyor Ferhat Arslan 9 406 22/01/2018, Saat: 23:43
Son Yorum: onur.firatt
  Anakart z270 Hasan Caner 1 449 19/07/2017, Saat: 00:18
Son Yorum: onur.firatt

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi