Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bios Güncelleme Sonrası Isınma(MSİ Z270 SLİ PLUS)
(20/10/2018, Saat: 22:02)met 61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20/10/2018, Saat: 21:52)WolfCristal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bendeki en son sürüm bu sene çıkan.

ama güncellemeden önceki bios sürümü kaç bilmiyorum

Şimdi  ,işlem yapacaksak,herşeyin net olması lazım.2108 de bile 2 tane sürüm çıkmış.Yani şu anki sürümün numarasını muhakkak bilmemiz lazım. Dediğim şekilde ,msinfo32 yazarak çıkan sürüm no.sunu buraya yaz.
Biosu güncelledim dereken,m flash ile mi yaptın. Mflash ile yaptıysan hangi biosu indirdin ve flash belleğe attın. Oradan da belli olur.

[Resim: r1PP6a.png]

Durum bu :Smile

Biosum son sürüm msi resmi sitesinden baktım.
Son 2 BIOS sürümü INTEL açıkları ile ilgili iyileştirmeler barındırıyor belki BIOS sürümünden kaynaklı bir sorundur bu ısınma net bir şey söyleyemiyorum. mert 61 arkadaşım sana Voltaj düzenlemesinde yardımcı olsun birde öyle dene bakalım iyileşme olacakmı.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
Kasayı ısıtan ya işlemci ya ekran kartı ya da ikisi birden olmuş olabilir.
Sıcaklıklara bakabilseydin çok daha net konuşurduk.

Yerinde olsam,2018 de çıkan şu anki son biosun bir altındaki ,diğer 2018 biosunu yükleyip denerdim.
Çünkü belki bios bazı şeyleri etkileyip de sıcaklıklar arttıysa,çözüm ,başka biosa geçmek.

eĞER BU SON BiOS DA KALACAĞIM AMA SICAKLIKLARI NASIL DÜŞÜREBİLİRM DERSEN ,önce hangi parçanın ısındığını tesbit etmek gerekiyor.

Bunun içinde msı after burner programı ile oyun anında işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını görmemiz lazım.

Voltaj olayı için de,işlemcinin yükteki voltajına bakalım. Bunun için cpuz programı açık iken, aida 64 programının sistem kararlılık testinin çalışır durumda olması lazım. Yani anakartın,işlemciye ne kadar voltaj verdiğine bakacağız.
Msi afterburner sadece ekran kartını gösteriyor.

Msi command center tüm kasayı gösteriyor. ordan voltaj ayarı yaptım(çok kurcalamadım 9.5 se .9.4 yaptım) biraz iyleşme oldu gibi.

diğer türlü ben bu seneki biosu denemeyeceğim 2 tane denicem 2016 çıkan bide 2017 çıkan. benim eski bios 2 sinden biri olması lazım.
2017 olabilir.
9,5 diye yaptığınz değer neredeydi.
O şlemcinin voltajı default 1,1-1,2 arası bi yerlerde gezinmesi lazımdı. AİDA 64 VE CPUZ ile bakmak gerekiyor tam değeri görmek için. Voltajı biostan ayarlamak daha sıhhatli.
(21/10/2018, Saat: 15:54)met 61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2017 olabilir.
9,5 diye yaptığınz değer neredeydi.
O   şlemcinin voltajı default 1,1-1,2 arası bi yerlerde gezinmesi lazımdı. AİDA 64 VE CPUZ ile bakmak gerekiyor tam  değeri görmek için. Voltajı biostan ayarlamak daha sıhhatli.

bakalım şaun geç oldu. işi yokuşa sürmek istemiyorum yarın okuldan gelince ilk tedaşı arayıp elektrik kesintisi olacak mı diye bilgi alıcam ardından eski bios dönmeye çalışıcam umarım işe yarar.
@met 61 eski bios güncellemesi yapsam bir sıkıntı olur mu ?
Çok fazla eskilere gitme. İlk çıkan bioslar ,adı üzerinde ilk oldukları için gelişmeye açıktır.. Firmalar bunu her biosta biraz daha iyileştirirler. Ama  çok nadiren de olsa, bazen güncel bir bios,ufakta olsa ,eskisine göre sorun çıkartabiliyor.Veya ne bileyim,overclock kapasitesi düşüyor ,vb.

Çok fazla eskilere gitmeden ,her hangi bir biosu deneyebilirsin. Smile
(23/10/2018, Saat: 20:54)met 61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok fazla eskilere gitme. İlk çıkan bioslar ,adı üzerinde ilk oldukları için gelişmeye açıktır.. Firmalar bunu her biosta biraz daha iyileştirirler. Ama  çok nadiren de olsa, bazen güncel bir bios,ufakta olsa ,eskisine göre sorun çıkartabiliyor.Veya ne bileyim,overclock kapasitesi düşüyor ,vb.

Çok fazla eskilere gitmeden ,her hangi bir biosu deneyebilirsin. Smile

2017/07/7 gittim sistem düzeldi galiba.kasa felan pek ısınmıyor umarım böyle devam eder

Ben sana farklı bir soru sormak istiyorum.

bende 1050 ti var ama benim monitör 720p(Bütçem yetmedi) ben aparat yoluyla kullanıyorum (Dark kablolu apart HDMI-VGA AKTİF DÖNÜŞTÜRÜCÜ) 

siyah ekran sürekli çizilme(veya başka bir tabirle yırtılma) oluyor sizce monitörüm veya apartla alakalı bir durumdur değil mi ? 

(Monitör baya eski bi 5-6 senesi vardır)
ıSINMA AZALMASI OLDUYSA,İŞLEMCİ KULLANIMI DÜŞMÜŞTÜR, veya anakart işlemciye aktardığı voltajı geriye çekmiş olabilir.Neyse,bizim için sıcaklık önemliydi. Kasanın ısınması sorun değil,işlemcinin ısınması sorundu esas olan. Keşke ,olmaz ya,kasa ısınsın ama işlemci ısınmasın. Önümüz kış çünkü. Wink 

Şaka bi yana ,sorunun hallolmasına sevindim.

Monitör sorunlu olduğunu pek sanmıyorum. Aktif dönüştürücüler genel olarak kullanılabiliyor ama,sonuçta dijital bi sinyali analog sinyale çevirmeye çalışıyorsunuz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MSI BIOS Flashback Olmuyor Axios 11 52 16/08/2019, Saat: 21:47
Son Yorum: ugur.gozaydin
  MSİ B350M VDH BİOS Hakkında Ali Paksoyy 5 177 09/05/2019, Saat: 13:13
  laptop bios whitelist adolfemre 1 71 30/04/2019, Saat: 21:00
  BIOS Güncelleme Atakan Özbay 3 179 14/02/2019, Saat: 00:05
  Anakart bios rom hatası Erdinç Akdut 8 421 11/10/2018, Saat: 01:29
Son Yorum: Erdinç Akdut