PC Hocası Forum Bilgisayar ve İnternet Sorunları Donanım Sorunları Bir anda bilgisayar donmaya başladı
Bir anda bilgisayar donmaya başladı
4xow
Bir anda bilgisayar donmaya başladı
0
131
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
4xow Yeni Üye
*
  • Konular1
  • Mesajlar1

• Rep puanı 0
Öncelikle merhaba

Bundan bir hafta önce bilgisayar düzgün bir şekilde çalışıyordu. Gece kapattım, sabah kalkıp açtığımda çok yavas açıldı ve birkaç kere mavi ekran ve dosyaların bozulmuş olacağını söyleyen ekran geldi. Neyse masaüstü açıldı lakin belirgin ve sinir bozucu bir şekilde donma vardı. Yaklaşık 5 veya 10 dakika sonrada bilgisayar takılıyor ve kendine gelmiyordu. Dedim herhalde virüs bulaştı format atayım. Windows 10 format attım düzgün bir şekilde. Ama sorun yine devam ediyor. Bu sefer aklıma donanımsal bir sorun olacağı geldi ve bütün donanımları çıkartıp temizledim. Ve hepsini düzgün bir biçimde yerine taktım. Lakin bu da sorunumu çözmeye yeterli olmadı. Sonrasından zor olsada masaüstüne ulaştım ve hdd test uygulamaları ile hdd test yaptırdım. %100 performans ve %98 sağlıklı olduğu yazıyordu testlerde. Anlayacağınız hdd' de sorun yok. Isınmadan kaynaklı olabilir dedim ve termal macunu değiştirdim ama sorun yine devam ediyor. Sistemim önceden iyi çalışıyordu bir anda böyle oldu. Yardımınızı bekliyorum.

6 GB ram
AMD radeon HD 5450 ekran kartı
İntel i2 2.80 ghz işlemci (eski olduğunun farkındayım)

Hızlı Menü: