Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu sistem alınır mı?
[Resim: AixCEk.png]
Böyle bir sistem mevcut arkadaştan 2.el alacağım. 8 bin iyi fiyat bence, siz ne diyorsunuz? Aldıktan sonra ilerde değiş dediğiniz bir şey var mıdır? PSU yeterli olur mu? Birde monitör olarak ASUS VG248QG düşünüyorum bu sisteme uygun mudur?
https://pcpartpicker.com/list/XMck9N
Alınabilir sistemin fiyatı gayet iyi. Bileşenler uyumlu sorun yok PSU dahil.

Monitör olarak seçtiğiniz monitör TN panel ve fiyatı 2K 'nın üzerinde bence o fiyatı hakkeden bir ürün değil.

1. AOC C24G2U-BK 24'' 1ms 165Hz VA Panel - 1.599 TL
  2. Asus TUF Gaming VG279Q1A 27'' 1ms 165HZ IPS Panel - 1.899 TL
  3. Gigabyte 27" G27FC 1ms 165hz VA Panel + Gigabyte Aorus M2 Siyah RGB Optik Gaming Mouse Hediye! - 2.090 TL
  4. AOC C27G2AE/BK 27" 1ms 165Hz VA Panel - 2.309 TL
  5. Monster Aryond A27 V1.1 240Hz 1ms VA Panel - 2.499 TL
Bu ürünlerden birisini alın daha mantıklı bir ürün almış olursunuz.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
(22/11/2020, Saat: 10:27)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alınabilir sistemin fiyatı gayet iyi. Bileşenler uyumlu sorun yok PSU dahil.

Monitör olarak seçtiğiniz monitör TN panel ve fiyatı 2K 'nın üzerinde bence o fiyatı hakkeden bir ürün değil.

1. AOC C24G2U-BK 24'' 1ms 165Hz VA Panel - 1.599 TL
  2. Asus TUF Gaming VG279Q1A 27'' 1ms 165HZ IPS Panel - 1.899 TL
  3. Gigabyte 27" G27FC 1ms 165hz VA Panel + Gigabyte Aorus M2 Siyah RGB Optik Gaming Mouse Hediye! - 2.090 TL
  4. AOC C27G2AE/BK 27" 1ms 165Hz VA Panel - 2.309 TL
  5. Monster Aryond A27 V1.1 240Hz 1ms VA Panel - 2.499 TL
Bu ürünlerden birisini alın daha mantıklı bir ürün almış olursunuz.

Söylediğim monitör vatanda 1900'e mevcut. TN panel olduğunun farkındayım ancak Nvidia'nın Gsync uyumluluk listesine göre seçmeye çalıştım monitörümü. Bundan önce VP249QGR düşünüyordum ama listede yoktu ve listedeki IPS monitörler bütçemi fazlasıyla aşıyor. 1.5 civarı idi bütçem ve ilk seçtiğim monitöre tam yetiyordu ama listeden bulduğum bu ikinci monitörü (VG248QG) beğendiğim için 1900'ü zorlamaya karar verdim.
Sizin önerdiğiniz Asusta güzel gözüküyor, aynı fiyata IPS panel gayet iyi olur ama Nvidia'nın listesinde yok, gsync açabilicek miyim? IPS paneller için tepkime süresi 1ms olsada gerçekte 8 civarı olduğundan rekabetçi oyunlar için TN paneller öneriliyor. Konuyu biraz araştırdım ama net bir bilgim yok açıkçası baktıkça kafam dahada karıştı. Gsync açılınca tepkime süresinin arttığını okumuştum mesela bu ne kadar doğru? Biraz uzun oldu ama bu konuda aydınlatırsanız beni çok sevinirim.
NVIDIA G-Sync listeini geçin. Orada sadece NVIDIA 'nın test ettiği ürünler var ki piyasadaki neredeyse tüm FreeSync monitörler ki size önerdiklerimde dahil NVIDIA G-Sync ile sorunsuz çalışan modellerdir. O bir sorun değil NVIDIA ürün testi konusunda çok yavaş ve haliyle liste güncellemesi ayda en fazla 1-2 monitör olarak gerçekleşiyor o takılanacak veya bakılacak bir liste değil. DP kablosu ile her FreeSync monitörde G-Sync açabilirsiniz. Monitörlerin özellik olarak sadece FreeSync desteğinin olması yeterlidir.
(22/11/2020, Saat: 20:17)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: NVIDIA G-Sync listeini geçin. Orada sadece NVIDIA 'nın test ettiği ürünler var ki piyasadaki neredeyse tüm FreeSync monitörler ki size önerdiklerimde dahil NVIDIA G-Sync ile sorunsuz çalışan modellerdir. O bir sorun değil NVIDIA ürün testi konusunda çok yavaş ve haliyle liste güncellemesi ayda en fazla 1-2 monitör olarak gerçekleşiyor o takılanacak veya bakılacak bir liste değil. DP kablosu ile her FreeSync monitörde G-Sync açabilirsiniz. Monitörlerin özellik olarak sadece FreeSync desteğinin olması yeterlidir.

Bu arada yalnızca 1080p monitörlere baktım, acaba bu sisteme 1080p mi daha ideal olur yoksa 1440p mı? Böyle bir sistemin hakkını 1080 vermez az kalır diyor iseniz monitör için bütçemi yükseltmeye çalışayım.
Son olarak IPS panellerin tepkime sürelerinin belirtilenden daha yüksek olduğu doğru mudur? Bunları da cevaplandırabilirseniz sevinirim.
RTX 2070 kartı ile 1080p kullanabilirsiniz sorun yok. Ama 2K çözünürlükte bir üründe alabilirsiniz oda problem olmaz ki ASUS 27" VG27WQ1B 165Hz 1ms 2K VA Panel - 2.499 TL bu monitör önerim şuan F/P olarak en kaliteli performanslı 2K monitör bu ürün.
(Dün, Saat: 02:10)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: RTX 2070 kartı ile 1080p kullanabilirsiniz sorun yok. Ama 2K çözünürlükte bir üründe alabilirsiniz oda problem olmaz ki ASUS 27" VG27WQ1B 165Hz 1ms 2K VA Panel - 2.499 TL bu monitör önerim şuan F/P olarak en kaliteli performanslı 2K monitör bu ürün.

Maalesef bu monitör 3'ü geçmiş durumda, yukarıda önerdiğiniz ASUS IPS monitörü almayı düşünüyorum. Cevaplarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim ama bu IPS panellerde tepki süresi hakkında bir şey söylemediniz. Bilginiz var ise son olarak bunu konuyu da aydınlatırsanız çok sevinirim.
Evet fiyatı 2499 TL den 3200 TL civarına çıkmış kaçırdınız. En ucuz şuan amazon.com.tr adresinde oda 2700 TL civarında.

Tepki süresi yazıyor zaten 1ms. IPS paneller uzun zamandır TN paneller kadar iyi hatta son zamanlarda onlardan daha iyi IPS panele sahip ürünler. Yani TN almak için bir sebep yok uzun zamandır bütçe sorun değilse VA yada IPS almak her zaman daha mantıklı bir karar olur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Up Niyet Ettim Sistem Toplamaya Sefa Ünver 3 29 2 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Xeon x3440 + Rx 470 sistem update tavsiyesi xlinus 2 23 4 saat önce
  sistem topladım bir sorunum var sistem ile ilgili Michael myers 3 30 8 saat önce
  Sistem tavsiyesi frtbrnlc 20 267 Bugün, Saat: 02:04
  6.500 TL YE HAZIR SİSTEM Rıfat Eker 2 40 Dün, Saat: 23:47
Son Yorum: Rıfat Eker

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi