Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu sistem nasıl oyun için yeterlimidir?? :)
9600K 3-4 sene içinde,oyunlarda şimdi i5 4 çekirdek işlemcilerin geldiği noktaya gelir/gelebilir  . Sonuçta ,sadece 6 çekirdek. 4 Çekirdek işlemciler ,PUBG,BF1  ve  diğer bazı güncel oyunlarda yetmiyor.işlemcİ kullanımları ,yüzde 100 ve zorlanıyor. Güncel oyunların sistem gereksinimlerinde artık i7 veya çok çekirdek işlemciler görülüyor ve bu böyle devam edecek.

8700 ,6 çekirdek,12 izlek(sanal çekirdekler) gücü ile,çok uzun süre ,düşük işlemci kullanımı ile hiç zorlanmadan ,güncel oyunlara yeter.
Çok yanlış düşünüyorsun, sebebinide şöyle açıklayayım. i5 8400 'de 6 çekirdek bir işlemci bugün oyununa göre %70 civarı yük ile RTX 2070 çalıştırıyor ve 1 buçuk sene oldu bu işlemci çıkalı ve 2 sene daha sorunsuz götürecektir bu işlemci bu ekran kartını. i5 9600K ise i5 8400 'den çok daha iyi bir işlemci ve RTX 2060 ile kombinledik zaten ayrıca RTX 2070 ile sorunsuz çalışabiliyor ve O.C. potansiyelinide unutmamak gerek. Oyun odaklı bir sistemde öncelik her zaman ekran kartıdır. İş yükü olan sistemde tam tersi olur. Oyun odaklıysa parayı ekran kartına yatırırsın oyunda ana FPS odağın her zaman ekran kartından gelir. Son bir not sanal izlek çekirdekler oyunlarda işe yaramıyor, oyunlar yapıları gereği gerçek çekirdekleri kullanırlar teknik bir olay oyun motorlarının yapıları bu yönde işliyor, hepsi bu şekilde. Tüm işlemcilerde sanal çekirdek yapısı olmadığından böyle çalışıyorlar 2 senelik, Oyun kodlama ve oyun motoru optimizaysonu eğitimimden öğrendiğim bir bilgidir.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
i5 6600K -4 çekirdek bazı güncel oyunlarda  yetmez iken,i7 6700K/i7 7700K  4 çekirdek 8 izlek (sanal çekirdekler)ile şuan bile halen tüm oyunlarda fevkalade başarılı. 8400,8500 8600K veya 9600K da ileriki senelerde  bu duruma gelebilir..Uygulamalara bakmak lazım,başka şeylere değil.

Ben fikrimi söyledim,ihtiyaç sahibi istediğini alır,istediğini almaz. Uyarımı yapayım da, da ,gerisi kendine kalmış.
Ben senin fikrine hatalı demiyorum, doğruluk payı var ama bütçe meselesine takılıyor, aralarında 400 TL fark var 2 işlemcide ve aslında ortalama her işlemci 5 senelik döngüde aynı seviyede çalışıtırabildiği ekran kartlarını götürür. 2 senelik, Oyun kodlama ve oyun motoru optimizaysonu eğitimimden öğrendiğim bir olayda işlemcilerdeki sanal çekirdeklerin hiçbir işe yaramadığıdır bunuda not düşeyim. Son kararı kullanıcı verecek tabi bunda hemfikirim.
(03/02/2019, Saat: 19:59)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben senin fikrine hatalı demiyorum, doğruluk payı var ama bütçe meselesine takılıyor, aralarında 400 TL fark var 2 işlemcide ve aslında ortalama her işlemci 5 senelik döngüde aynı seviyede çalışıtırabildiği ekran kartlarını götürür. 2 senelik, Oyun kodlama ve oyun motoru optimizaysonu eğitimimden öğrendiğim bir olayda işlemcilerdeki sanal çekirdeklerin hiçbir işe yaramadığıdır bunuda not düşeyim. Son kararı kullanıcı verecek tabi bunda hemfikirim.

Ben uzun süre sorunsuz ve yüksek fps de oyun oynamak istiyorum buna göre i5 sorun teşkil eder mi? fazla bilgim yok bu konularda
i5 sorun teşkil etmez alabilirsiniz. i7 8700 ile aynı FPS 'leri veriyor aynı yükte birebir aynılar oyunda. 9600K ile O.C. yapılırsa çok daha iyi sonuçlar veriyor, testler ve teknik veriler bu yönde oyun odaklı bir sistemde 9600K 'yı mantıklı kılıyor.
Daha uzun süre kullanmak istiyorum diyorsanız, i7 8700 alın.Yukarda verdiğim i5 6600K ve i7 6700K örneğinde olduğu gibi.9600K ile 8700 de,aynı kategorinin işlemcisi değiller. Çok fark var.
Yazdığım sistemde 8700 ve GTX 2070 mevcut. Bu makina ,oyun için çok daha fazla ömürlüdür.
O aradaki 400-500 TL fark ile çift fanlı RTX 2070 ile sistem toplanıyor ve işlemci değişiminden daha çok işine yarar oyun oynayacaksın benim fikrim bu yönde ama illede alacaksan i7 8700 ile değiştirebilirsiniz işlemciyi. Fark yok dediğim gibi oyunlarda 9600K daha iyi. Ayrıca yukarıda belirttiğin işlemcilerin birisi 4 senelik diğeri 2 senelik işlemci yani dediğime geliyoruz burada bir işlemcinin ömrü ortalama 5 sene. İyisi kötüsü yok bu işin oyunda. Zaten 6 çekirdek bir işlemci var burada ki 4 çekirdek işlemci 4 sene sonra hala iyi işler çıkartabiliyorsa bu 6 çekirdek çok çok daha iyi işler çıkartır bu matematik ile bu sistem böyle işliyor o zaman.

Kararı artık kullanıcı versin. i7 8700 veya 9600K fark etmez iki sistemde denk işler çıkartıyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sistem Yenileme Xafkor 10 105 25 dakika önce
Son Yorum: Xafkor
  SİSTEM Tavsiye arday7 3 32 3 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  20.000 TL Video Kurgu için Sistem Toplama celalcinar 7 95 6 saat önce
  Sistem X Enes Yavuz 5 39 Dün, Saat: 20:52
  Sistem Axios 5 74 17/07/2019, Saat: 00:06