Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cep telefonu önerisi
Merhaba hocalar 2500 3000 TL bütçe var bu fiyata oyun ve kamera tarafından üzmeyecek ve 128 gb hafızası olan bir telefon istiyorum öneriniz nedir?
GELİŞEN TEKNOLOJİYİ TAKİP EDEN FAKAT AYAK UYDURAMAYAN Nevi şahsına münhasır KİŞİ <PCMaster> İttire Kaktıra <PCMaster> Cool
Bu fiyata alabileceğiniz 4 cihaz önerebilirim size.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro , Xiaomi Mi 9T , Oppo Reno2 Z , Samsung Galaxy A70 bu 4 cihaz fiyatlarına göre çok başarılı ürünlerdir.

Performans;
  • Xiaomi Redmi Note 8 Pro : MediaTek Helio G90T / 6 GB RAM / 128 GB ROM
  • Xiaomi Mi 9T : Qualcomm Snapdragon 730 / 6 GB RAM / 128 GB ROM
  • Oppo Reno2 Z : MediaTek Helio P90 / 8 GB RAM / 128 GB ROM
  • Samsung Galaxy A70 : Qualcomm Snapdragon 675 / 6 GB RAM / 128 GB ROM
Performans olarak en iyi cihaz Mi 9T ve Note 8 Pro eş değer işlemciler. Bu işlemcilerin 2 tık altında ise Reno2 Z vs A70 var bu iki üründe eş değerler. Hepsi günlük kullanım ve oyun vs. işleri için iyi ürünler.

RAM olarak sadece Oppo Reno2 Z ürünü 8 GB belleğe sahip diğerleri 6 GB RAM ki bu zaten fazlasıyla yeterli bir miktar.

Depolamaları aynı 128 GB kapasiteye sahipler. Ancak Redmi Note 8 Pro ürünü UFS 2.1 hızında depolama çipi kullanıyor ki bu en hızlı standart amiral gemilerinde kullanılanlardan. Yani bu cihaz diğerlerinden daha hızlı bir depolamaya sahip. Düz mantık SSD vs. M2 gibi düşünebilirsiniz. Ayrıca Mi 9T ürününde hafıza kartı desteği yok diğerleri destekliyor.

Batarya olarak A70 ve Redmi Note 8 Pro ürünü 4500 mAh diğerleri 4000 mAh gayet büyük bataryaları var. Hızlı şarj olarak A70 25W , Xaomi ürünleri 18W ve Oppo ürünü 20W destekliyor. Sadece Oppo Reno2 Z ürününden desteklediği şarj standardına uygun şarj aleti çıkıyor yani Oppo ürünü en hızlı dolan ürün aralarında.

Kamera olarak pixel büyüklüğü en yüksek ürün 64 MP ile Note 8 Pro ürünü A70 32 MP ve diğerleri 48 MP çözünürlüğe sahip. Hepsi 4K 30 FPS video kaydı alabiliyor. En iyi kamera paketi Note 8 Pro ürününde ve on çok yakın olan ürün Oppo Reno2 Z ürünü sonra Xaomi ve A70 geliyor.

Ekran olarak Redmi Note 8 Pro haricindekiler AMOLED kullanıyor. Redmi Note 8 Pro ürünü IPS LCD panel kullanıyor doğal olarak renkler diğer cihazlarda daha doygun. Ayrıca Galaxy A70 ürünü ekran koruması olarak Corning Gorilla Glass 3 kullanıyor ama diğerleri Corning Gorilla Glass 5 kullanıyor.

Fiziksel büyüklük olarak en büyük cihaz A70 6.7" sonra ki ürün Redmi Note 8 Pro 6.53" ve sonra Reno2 Z 6.5" ve son olarak Mi 9T ürünü 6.39" boyutunda. Hepsi büyük ürünler 6" üzeri zaten bayağı büyük bir cihaz demek oluyor.

Mobil ağ olarak Reno 2Z ürünü hepsinden iyi Cat12 sınıfı modeme sahip. Wifi olarak hepsi aynı standardı kullanıyor. Bluetooth olarak Mi 9T daha fazla desteğe sahip. Redmi Note 8 Pro üründe Kızılötesi sensör var diğerlerinde yok. Kızılötesi sensör ne derseniz uzaktan kumanda olarak cihazları kontrol edebiliyorsunuz bu sadece. Son olarak hepsinde Radyo var.

3.5mm JAK hepsinde var.

Suya ve toza dayanıklılık sertifikası olarak sadece Redmi Note 8 Pro ürününde IPX2 Suya ve IP5X toza dayanıklıkık sertifikası var.

Parmak izi Okuyucu özellikleri ise Redmi Note 8 Pro ürünü hariç diğerleri Ekrana gömülü kullanıyor. Redmi Note 8 Pro ürünü arka kısımda.

Ekran gövde oranı olarak Mi 9T ve Reno2 Z ürünleri Pop-up kamera kullanıyor tam ekran deneyimi var bu sayede. Diğerleri ufak damla çentik kullanıyor.

Bildirim ışığı olarak sadece Xaomi ürünlerde destek var diğer ürünlerde fiziksel bir bildirim LED göstergesi yok.

Son olarak hepsi Android 9.0 ve son UI arayüzlerine sahipler.

Ben olsam ya Note 8 Pro ya Oppo Reno2 Z alırdım. Oppo daha şık duruyor sanırım Oppo tercih ederdim ama net değilim tabi. AMOLED panel hem daha parlak hem daha iyi canlı iyi renkler hemde pil avantajı sağlıyor bu yüzden Oppo Reno2 Z ürünü bana daha cazip geliyor illede Xaomi alacaksamda Mi 9T alırdım sanırım. İkisini de elinize alıp karar verebileceğiniz bir mağazaya gidin ve orada karar verin derim.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
Bu fiyata cep telefonu alacak olsam tercihimi Mi 9T'den yana kullanırdım
[Resim: ub6GUp.png]

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2500 TL Telefon Önerisi BilgisayarcıGenç 6 104 30/01/2020, Saat: 18:05
Son Yorum: Enes Değirmenci
  Kulakiçi Bluetooth Kulaklık Önerisi İstiyorum kolsuzprimat 1 114 23/11/2019, Saat: 14:53
Son Yorum: ugur.gozaydin
  TELEFON ÖNERİSİ henrythery25 1 261 21/06/2019, Saat: 14:32
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Asus Zenfone 3 Şarj adaptörü önerisi prokaan78 6 322 31/05/2019, Saat: 02:05
  TELEFON ÖNERİSİ Sreveng 8 536 07/05/2019, Saat: 21:16

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi