Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cooler Master Masterbox MB511'e taktığım mikrofondan ses cızırtılı geliyor
Cooler Master Masterbox MB511'e taktığım(anakarta değil)mikrofondan ses cızırtılı geliyor neden? Yardımcı olursanız sevinirim. Ona takmamım sebebi Windows kulaklık olarak sadece onu görüyor anakarta takınca hoparlör olarak görüyor.
Anakarta taktığınızda hoparlör olarak görünmesi dert değil. JAK girişinin aygıt tanımlama biçimi arka kısma hoperlör bağlanır genelde diye düşünülmüş bir mesaj yoksa bir hata vs. yok kulaklık olarak bir sorun yaşamazsınız kullanabilirsiz.

Cızırtı sorunu ise 1 şeyden olabilir. 1. kasa içinde ön JAK girişlerinin kablolarını kontrol edin doğru oturmuş olsunlar içeriden anakarta bağlantısına kadar olan kablo ve devre kartını iyice kontrol edin. Kasaya dokunan bir açık uç olması bu statik elektrik almasına ve cızırtıya neden olur. Bunları kontrol ettikten sonra bir sorun yoksa JAK girişinde bir parazitlenme vardır.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
O açık olup olmadığını nasıl bulabilirim nasıl anlarım?
Lehimli alanlar ve açık kablo uçları kasaya metal yapıya temas etmesin buna dikkat edin. Açık uçtan kastım bu.
Baktım pek anlamam ama düzgün gibiydi.Parazitlenme peki nedir ve nasıl çözülür?
Parazitlenme derken kasaya temas eden bir nokta varsa statik elektrikten kaynaklı bir cızırtı sesi olur bunu söylüyorum eğer yoksa bu dediğim kulaklık JAK girişinde bir sorun olabilir.
Ama kulaklık diğer jak girişinde sorunsuz çalışmaktadır.
Kulaklıktan bahsetmiyorum kasa önündeki JAK girişinde sorun olabilir diyorum. Başka bir ürün ile deneyin bence kasa önündeki JAk girişini.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Lan Bağlantısı Kısa Süreliğine Gidip Geliyor sinanberk 4 150 17/10/2019, Saat: 14:33
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Mikrofondan radyo gibi bi ses gidiyor UmutAzrak 5 255 07/09/2019, Saat: 19:26
Son Yorum: betamedya1
  Ses Bozuk Derinden Geliyor Raxein 7 547 27/05/2018, Saat: 08:44
Son Yorum: Enes Değirmenci
  Kaplamalar geç geliyor Aykut Paksoy 8 671 13/04/2018, Saat: 11:55
Son Yorum: Aykut Paksoy
  MSI RX580 GAMİNG X 8G Ses geliyor Suphi Kart 8 707 20/12/2017, Saat: 07:59
Son Yorum: BilgisayarcıGenç

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi