PC Hocası Forum Bilgisayar Bileşenleri Bilgisayar İç Donanım Birimleri Ram Corsair 8GB 3200MHz DDR4 Ram
Corsair 8GB 3200MHz DDR4 Ram
ardaReis
Corsair 8GB 3200MHz DDR4 Ram
6
142
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ardaReis Yeni Üye
*
  • Konular2
  • Mesajlar5

• Rep puanı 0
başlık tada belirtigim gibi bir adet Corsair 8GB 3200MHz DDR4 Ramram ım var ve win 11 64bit bir işletim sistemine sahibim 
kulanılabilen ram miktarı 4 gb olarak gözüküyor bios ta ramlar gözüküyor
Şuan Offine!
Şuan Offine!
HaskoNN Yeni Üye
*
  • Konular4
  • Mesajlar27

• Rep puanı 4
şu adımları takip edip bilgisayarı yeniden başlatıp geri dönüş yapar mısınız ? 

Windows arama çubuğu msconifg, önyükleme, gelişmiş seçenekler, işlem sayısını seçeneğini 2 yapıp tamam a basıp en son yeniden başlatmayı kabul edin
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ardaReis Yeni Üye
*
  • Konular2
  • Mesajlar5

• Rep puanı 0
(15/01/2022, Saat: 14:52)HaskoNN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şu adımları takip edip bilgisayarı yeniden başlatıp geri dönüş yapar mısınız ? 

Windows arama çubuğu msconifg, önyükleme, gelişmiş seçenekler, işlem sayısını seçeneğini 2 yapıp tamam a basıp en son yeniden başlatmayı kabul edin

onu denedim  ama bir sonuç alamadım
Şuan Offine!
Şuan Offine!
BatuhanKLC Kıdemli Üye
*
  • Konular6
  • Mesajlar169

• Rep puanı 39
Windows 11 ile kullanılabilir ram miktarının 4 gb olması gayet olağan , 8GB belleğe sahip bilgisayarların Windows 10 işletim sisteminde 3- 3.5 GB belleği işletim sistemine ayrılıyor. Bu size bir sorun teşkil etmez.

En kısa zamanda bütçe ayırıp 8gb daha ram almalısınız. 8 GB ram devri bitti sayılır oyun vb için. Hocam da her sistem toplama videosunda buna değiniyor.
Gigabyte B550 Aorus Elite, R5 5600X,Msi Mag Core Liquid 240r , Evga FTW3 Rtx 3070 , Crucial Ballistix RGB 32 GB 3600 Mhz Cl 16, Samsung 980 Pro 1 TB , Xpg Core Reactor 850W Gold , Lian Li Lancool 215, Gigabyte M27Q.
Şuan Offine!
Şuan Offine!
HaskoNN Yeni Üye
*
  • Konular4
  • Mesajlar27

• Rep puanı 4
(15/01/2022, Saat: 15:27)BatuhanKLC Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Windows 11 ile kullanılabilir ram miktarının 4 gb olması gayet olağan , 8GB belleğe sahip bilgisayarların Windows 10 işletim sisteminde 3- 3.5 GB belleği işletim sistemine ayrılıyor. Bu size bir sorun teşkil etmez.

En kısa zamanda bütçe ayırıp 8gb daha ram almalısınız. 8 GB ram devri bitti sayılır oyun vb için. Hocam da her sistem toplama videosunda buna değiniyor.

hocam yanlışınız var bknz bende gözüken durum şöyle. Windowsun kullandığı bellek kullanılabilir bellek ile bağımsız. 
Mağdur arkadaşa bence çözüm olarak win10 a tekrar dönmeli şu an sıkıntısız kullanan görmedim ben. 

[Resim: Screenshot-24.png]
Şuan Offine!
Şuan Offine!
BatuhanKLC Kıdemli Üye
*
  • Konular6
  • Mesajlar169

• Rep puanı 39
(15/01/2022, Saat: 17:39)HaskoNN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/01/2022, Saat: 15:27)BatuhanKLC Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Windows 11 ile kullanılabilir ram miktarının 4 gb olması gayet olağan , 8GB belleğe sahip bilgisayarların Windows 10 işletim sisteminde 3- 3.5 GB belleği işletim sistemine ayrılıyor. Bu size bir sorun teşkil etmez.

hocam yanlışınız var bknz bende gözüken durum şöyle. Windowsun kullandığı bellek kullanılabilir bellek ile bağımsız. 
Mağdur arkadaşa bence çözüm olarak win10 a tekrar dönmeli şu an sıkıntısız kullanan görmedim ben. 

[Resim: Screenshot-24.png]
Yanlış anlamışım muhtemelen, haklısınız . Eve geçince detaylıca bakacağım.
Gigabyte B550 Aorus Elite, R5 5600X,Msi Mag Core Liquid 240r , Evga FTW3 Rtx 3070 , Crucial Ballistix RGB 32 GB 3600 Mhz Cl 16, Samsung 980 Pro 1 TB , Xpg Core Reactor 850W Gold , Lian Li Lancool 215, Gigabyte M27Q.
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ugur.gozaydin < Fiyasko Hayat >
*
  • Konular2
  • Mesajlar25,958

• Rep puanı 3,316
Başlata msconfig yazın ve açılan pencerede Önyükleme > Gelişmiş Seçenekler > Bellek Üst Sınırı adlı bölümde bir işaret var mı bakın. Eğer kutu onaylıysa onayı kaldırın ve ayarları uygulayıp sistemi yeniden başlatın.

Eğer yukarıdaki değilse sorun bellek yuvanızı anakartınızdan değiştirip deneyin. Ayrıca BIOS sürümünüzün güncel olduğundan emin olun.
İletişim : Facebook ugur.baki.g / Discord : Ugur_Gozaydin#7181

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze

Hızlı Menü: