Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cpu Load-line calibration
#1
Cpu Load-line calibration Level 6 da kullanıyorum i9 10900k işlemcim var 5.1 ghz oc yaptım  Cpu cache ratio  48  yaptım voltajı da 1.330 yaptım sıcaklık değerlerim gayet iyi o konuda sıkıntı yok ama benim Cpu Load-line calibration Level 6 yapmam zarar verir mi kafam çok karıştı yoksa gönül rahatlığı ile level 6 yapim mi level 4 yapıp stok ayarlara alıp voltajıda 1.290 yapıp yapmamak arasında kararsız kaldım .
#2
Cpu Load-line calibration ayarı işlemcinin voltaj beslemesindeki stabiliteyi düzenleyen bir ayardır. Ne kadar düşük o kadar iyidir. Olabildiğince minimumda tutmaya çalışın bu ayarı. Level 5 deneyin 4 deneyin veya ne kadar düşürebilirseniz o kadar iyidir.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
#3
Level 3 yaptım İşlemci voltajımı 1.300 yaptım işlemcim stok modun da iyi mi sizce level 3 ve 1.300 değeri yoksa kötü mü işlemcimin ömrü uzun olsun istiyorum hedefim o .
#4
Performans testini ve stabilite testini yapmanız gerek. Cinebench yazılımı ile işlemci puanınızı yaptığınız ayarlarda kontrol edin. En yüksek puanı aldığınız değer iyidir ama onunda stabilite ölçümünü yapmanız gerekiyor. OCCT yazılımı ile yük bindirin işlemciye ve bu aşamada sıcaklık yüksekliğinizi kontrol edin ve frekans değerlerinden anlık düşüşler yaşıyor musunuz buna bakın. 15-20dk. test yeterli olur. Böyle böyle en iyi değeri bulacaksınız.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
#5
cinebench r20 testini yaptım gözlemlediğimi aynen size söylüyorum tekli çekirdekte Frekans değeri bozulmuyor hep aynı 5 ghz civarında ama çoklu çekirdekte sonlara doğru bozuluyor frekans düşüş oluyor çoklu çekirdek pek umurumda değil şahsen daha çok oyun oynayan birisiyim o yüzden önemsemem gerek mi sizce ?
#6
Soeun yok bu şekilde kullanabilirisniz. Peki puan durumunuz stok halde nasıl Level 6 değerdeyken nasıl ve şuan ki durumda nasıl? Farkları gözlemlediniz mi?
Facebook bağlantısıugur.baki.g
#7
fark uçurum desem yalan olmaz level 6 da oc yapmıştım şimdi default yaptım varsayılana getirdim level 2 ye döndürdüm stok yaptım işlemcimi puanım 6100 küsürlere düştü r20 de normalde level 6 da 6600 puan alıyordum tek çekirdek puanımda 530 idi şimdi ise tek çekirdek puanım 508 gibi bir sayıya geriledi 530 sayısından , Level 3 yapsam mı diyorum biraz kararsız kaldım o konuda çünkü level 3 de ısı değerlerim daha iyi gözüküyor gibi ama level sayısı da ne kadar düşük olursa o kadar iyi sizin dediğiniz gibi level 2 de varsayılan auto ayarlarda cinbench r20 çoklu çekirdekte maksimum 80 dereceyi gördü ama ben bunu level 3 yapıp 1300 volta düşürürsem 72 dereceyi zor geçer ısı değerim o yüzden aşırı kararsız kaldım siz olsanız ne yapardınız
#8
Level 3 te kalabilirisiniz sorun yok. daha stabil bir değer almışsınız sonuçta.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
#9
Level 3 stok ayarlar ile  ayarlıyorum ben o zaman ısı değerlerim düşmüş olur ,  teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için .
#10
Denge önemli. Frekansınızı , sıcaklık değerinizi ve aldığınız puanların olabildiğince stabil olması gerek. Frekans ve puan durumunun işlem sırasında düşmemesi gerekiyor. Sıcaklık değerinizi 80 üzerini görmemeli ki bunu voltaj değerini frekans kaybı olmadan düşürebildiğiniz kadar düşürerek elde edersiniz. Her işlemci ve anakart için aynı değerleri söz konusu değildir. Şunu şunu yapın diyemiyorum o yüzden. Siz bulacaksınız makinenizin en ideal OC değerlerini.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi