PC Hocası Forum Oyun Dünyası PC Oyunları cs goda bukadar az fps mümkün mü
cs goda bukadar az fps mümkün mü
ttheeray
cs goda bukadar az fps mümkün mü
3
124
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ttheeray Yeni Üye
*
  • Konular1
  • Mesajlar2

• Rep puanı 0
eski bilgisayarımda 120 150 fps arası alıyordum şuan ki bilgisayarımda normalde 50-60 çatışmada 20ye kadar düşüyor bilgisayarım casper nirvana c710 cs ayarlarım en düşükte 4:3 1024x768 sistem özelliklerim intel i7 7500U 12gb ram onboard ekran intel hd graphics 620 oluşturucu nvidia geforce 940mx 2gb 1tb de hdd var şimdiden teşekkürler
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ugur.gozaydin < Fiyasko Hayat >
*
  • Konular3
  • Mesajlar25,959

• Rep puanı 3,318
Çözünürlük düşünce işlemci performansına bağlı FPS alırsınız. Önceki sisteminizdeki işlemci neydi bilmiyorum ancak eğer daha üst bir modelse sorun budur.

Ayrıca bir diğer sorun olacak şey ise sistemde 2 adet ekran kartı var. Birisi işlemci içindeki HD620 ve diğeri NVIDIA 940MX kartı. Siz NVIDIA değil de HD620 ile çalıştırıyor olabilirsiniz oyunu. Aşağıdaki ayarları bir kontrol edin ve sonuca öyle bakın.

NVIDIA Kontrol Paneli ayarlarını açın. 3D Ayarlarının Yönetilmesi sekmesinden Genel altında Tercih edilen grafik işlemci ayarını Yüksek performans grafik işlemcisi seçin. Aynı ayarı Genel değil de Program Ayarları sekmesinden oyuna yada programa özel seçebilirsiniz. Daha sonra Windows 10 için anlatıyorum Ayarlar > Sistem > Monitör > Grafik ayarları bölümünden Tercihi ayarlamak için bir uygulama seçin bölümü Masaüstü uygulaması ve altından Göz at seçeneğine tıklayıp oyunu başlatan EXE dosyasını seçiyorsunuz. Daha sonra Ekle seçeneği ile listeye ekliyorsunuz. Listede üzerine bir defa tıklayın ve Seçenekler bölümüne girin. Buradan NVIDIA kartını seçip Kaydet seçeneği ile onaylayın ve böyle deneyin.

Eğer kart seçimi işe yaramazsa işlemci odaklı düşük çözünürlüğe bağlı FPS sorunu yaşıyorsunuz demektir.
İletişim : Facebook ugur.baki.g / Discord : Ugur_Gozaydin#7181

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ttheeray Yeni Üye
*
  • Konular1
  • Mesajlar2

• Rep puanı 0
(30/10/2021, Saat: 17:00)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çözünürlük düşünce işlemci performansına bağlı FPS alırsınız. Önceki sisteminizdeki işlemci neydi bilmiyorum ancak eğer daha üst bir modelse sorun budur.

Ayrıca bir diğer sorun olacak şey ise sistemde 2 adet ekran kartı var. Birisi işlemci içindeki HD620 ve diğeri NVIDIA 940MX kartı. Siz NVIDIA değil de HD620 ile çalıştırıyor olabilirsiniz oyunu. Aşağıdaki ayarları bir kontrol edin ve sonuca öyle bakın.

NVIDIA Kontrol Paneli ayarlarını açın. 3D Ayarlarının Yönetilmesi sekmesinden Genel altında Tercih edilen grafik işlemci ayarını Yüksek performans grafik işlemcisi seçin. Aynı ayarı Genel değil de Program Ayarları sekmesinden oyuna yada programa özel seçebilirsiniz. Daha sonra Windows 10 için anlatıyorum Ayarlar > Sistem > Monitör > Grafik ayarları bölümünden Tercihi ayarlamak için bir uygulama seçin bölümü Masaüstü uygulaması ve altından Göz at seçeneğine tıklayıp oyunu başlatan EXE dosyasını seçiyorsunuz. Daha sonra Ekle seçeneği ile listeye ekliyorsunuz. Listede üzerine bir defa tıklayın ve Seçenekler bölümüne girin. Buradan NVIDIA kartını seçip Kaydet seçeneği ile onaylayın ve böyle deneyin.

Eğer kart seçimi işe yaramazsa işlemci odaklı düşük çözünürlüğe bağlı FPS sorunu yaşıyorsunuz demektir.

3 d ayarların yönetilmesi tamamen performans ayarında grafik ayarlarında 940mxi seçtim çözünürlük konusunda ne dediğini anlayamadım
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ugur.gozaydin < Fiyasko Hayat >
*
  • Konular3
  • Mesajlar25,959

• Rep puanı 3,318
Her şeyi net anlattım ama yine de tekrar biraz daha basit anlatayım. Çözünürlük yani pikselleri ne kadar düşürürseniz ekran kartına o kadar az ihtiyaç olur. Buda işlemciye yük bindirir. İşlemcinin tek çekirdek performansı ne kadar iyiyse o kadar FPS alırsınız. 1080p ve altındaki çözünürlüklerde işlemci FPS konusunda en önemli bileşendir. Siz 4.3 oranda ve 1024x768 çözünürlükte oyun oynuyorsunuz buda işlemcinize olması gerekenden daha fazla yük bindiriyor. Buna bağlı FPS sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Diğer dediğim ayarlar çözüm olmazsa sorununuz benim görüşüme göre budur büyük ihtimalle.
İletişim : Facebook ugur.baki.g / Discord : Ugur_Gozaydin#7181

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze

Hızlı Menü: