Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dar boğaz
Herkese Merhaba
Ben ASUS RADEON DUAL RX 5500 XT GAMING EVO OC 8GB GDDR6 128Bit DX12 AMD Ekran Kartı almayı düşünüyorum sistemim ise;
Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
MSI B150 GAMING M3 Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133 Anakart
THERMALTAKE TR2 S 80PLUS 700W GÜÇ KAYNAĞI
Ekran kartını aldığımda dar boğaz veya uyumsuzluk yaşar mıyım?
Teşekkürler.
i5 6500 işlemcisi normalde bazı oyunlarda GTX 1060 ve RX 580 kartlarına darboğaz yapabilen bir işlemci. 5500XT kartıda RX 590 kartı yerine geldiği için darboğaz ihtimaliniz bazı oyunlarda mümkün. Ama genel olarak bir sorun yok diyebilirim alabileceğiniz en yüksek GPU ya 1650 Super yada RX 5500 XT kartı olur.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Evet 580 lere de baktım ama hem eski nesil hemde dediğiniz gibi darboğaz yapma ihtimali yüksek olduğu için tercih etmedim

Evet 580 lere de baktım ama hem eski nesil hemde dediğiniz gibi darboğaz yapma ihtimali yüksek olduğu için tercih etmedim
RX 580 kartı GTX 1650 Super ve RX 5500 XT kartından biraz daha zayıf bir karttır yani RX 580 de olan darboğaz ihtimali bu 2 kart içinde geçerli bir durum. Ancak darboğaz küçük bir % ile gerçekleşiyor gibi duruyor. Oyun testlerine baktım biraz sadece ağır CPU kullanımı olan oyunlarda ekran kartına işlemci %15 civarı bir darboğaz yapıyor ki bu pek darboğaz denemez. Yapıyor ama yapmıyor gibi bir şey sınır gibi düşünün.
Anladım bazı oyunlarda darboğaz yapıyor bende izledim ancak sizinde dediğiniz gibi bu duruma pek darboğaz denmez. Kısacası bu kartı almam mantıklı olacak gibi duruyor. Hem baktım kasıyor ultradan high a alırım
Yani kararı siz vereceksiniz sonuçta ben bir şey diyemiyorum sadece olanı söyledim size. Ayrıca ekran kartını yüksek alıp ileride birde bütçe olunca işlemci güncellemesi yaparsınız onda sorun yok.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi