Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Değerlerim doğru mudur
#1
Bir kaç kez mavi ekran hatası aldım fazla aldırış etmedim yanlış yazılım vs yüklemişimdir dedim fakat sürekli devam etti. Bugun Asus FurMark ROG Edition programı ile https://hizliresim.com/GVp6KB ayarları ile gördüğünüz butona tıkladım pek bir bilgim yok açıkcası  karşıma https://hizliresim.com/HUYQX3 böyle bir sonuç geldi sistemim PC-HOCASI GG-1 Sistem videodaki sistemin aynısıdır değerler normal midir nasıl başka bir şekilde test edebilirim ?

Sanırım çok bir bilgi vermemişim isterseniz bana nasıl başka şekillerde test edebileceğimi söylerseniz yapmaya çalışacağım

Geeks3D FurMark testini de yaptım https://prnt.sc/w6ipw1
işaretli butona tıkladım 2 3 dk ssonra yanındakı pencere açıldı ekran kartımda sıkıntı varmı ?
#2
Aldığınız mavi ekran hatası sonrasında devam ettiyse. Öncesinde AMD sayfasında A320 için çipset sürücünüzü kurduğunuzdan emin olun. Sonrasında BIOS sürümünüzün güncel olup olmadığını kontrol edin ve güncel değilseniz güncelleme yapın. Daha sonrasında RAM frekansınızı yükseltin DOCP ile. Daha sonra C:\ Windows\Minidump bu klasörde mavi ekran aldığınızda oluşan bir dosya oluşur. O dosya veya dosyaları arşivleyip paylaşın bakalım nedir ne değildir.

Sisteminizi test etmek istiyorsanız birkaç yazılım ile test yapabilirsiniz. Cinebench yazılımı işlemcinizin tek ve çok çekirdek testlerini yapıp aldığınız puanı kıyaslama yapmak için kullandığınız bir yazılımdır. Bu yazılıma ek olarak Passmark Performans Test yazılımını kurabilirsiniz. Bu yazılımda pek çok bileşeni test eder ki arayüzünden Tests/CPU/All deyip işlemci testi ve Tests/3D/All kısmından ekran kartı testini gerçekleştirebilirsiniz. Aldığınız puanları paylaşın bakalım değerlerinize. Sistemi kararlılık testine sokmak isterseniz OCCT yazılımını kullanabilirsiniz. Bu yazılımda Power kısmında test başlatırsanız sisteminizdeki CPU ve GPU yani ekran kartına tam yük bindirip sistemde bir sorun oluşuyor mu yük altında bunu test ediyorsunuz. Testi 10-15dk. kadar sürdürseniz yeterlidir.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi