Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Düşük Gpu kullanımı anlık takılma
O HDD 'yi makineden sökebilir misiniz? Eğer anlıyorsanız bu işlerden bir sökün o HDD 'yi ve sadece SSD varken format atın ve o HDD 'yi hiç takmadan bir oyun kurun ve deneyin.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
(24/01/2019, Saat: 14:15)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O HDD 'yi makineden sökebilir misiniz? Eğer anlıyorsanız bu işlerden bir sökün o HDD 'yi ve sadece SSD varken format atın ve o HDD 'yi hiç takmadan bir oyun kurun ve deneyin.

kolay iş sökeyim. şimdi win 10 indiriyorum usb ye atıp hddnin fişini çıkartırım
kurulum bitmek üzere bakalım
[Resim: pbG4VN.jpg]

Bu nasıl hdd kablosu ya
[Resim: 0RGVaW.jpg]
Bir şey farketmedi ?‍♂️ windowsun kurduğu nvidia 398.xx driverı ile denedim sonra silip en güncelini kurdum kasıyor steamı kaldırıp hdd yi taktım hdd den açtım gene kasıyor her türlü kasıyor lanet
Çözülmediğine harbi hem şaşırdım hemde ben bile sinir yaptım bu nasıl iştir anlamadım. Sisteminde genel bir sorun yok parçalar eksiksiz ve tam olması gerektiği gibi, işlemci frekansları, sıcaklıklar, RAM kapasitesi, diskler ama nedense bu soruna sebep olabilecek bir şey gelmiyor aklıma.
(24/01/2019, Saat: 16:47)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çözülmediğine harbi hem şaşırdım hemde ben bile sinir yaptım bu nasıl iştir anlamadım. Sisteminde genel bir sorun yok parçalar eksiksiz ve tam olması gerektiği gibi, işlemci frekansları, sıcaklıklar, RAM kapasitesi, diskler ama nedense bu soruna sebep olabilecek bir şey gelmiyor aklıma.
Neyse hocam hayatım boyunca Gta V ve Rise of The Tomb Raider oynarım artık Smile şaka bir yana hp diagnostic testi yapıyorum yarım saattir İşlemci hdd ram ekran kartı hepsi testlerden geçiyor ama bu soruna ne meal veriyor hala anlaşmış değilim nerede bir hata yanlış var Sad
Format denedik, sürücü güncellemesi vs. denedik, diskleri teker teker denedik ki zaten performans sorunu olduğunu sanmıyorum ama yinede bir teste sokalım onlarıda.

CrystalDiskMark ve CrystalDiskInfo yazılımlarını http://crystalmark.info/en/software/ bu sayfadan indirin ve kurun. Standart versiyonlar Mavi ve Yeşil olanlar. Sonra CrystalDiskMark çalıştırın ve disklere teker teker şu ayarlarda testler yapın. All yazısının yanındaki ayarlardan 5 - 1GiB - ve Diski seçin ve All yazısına tıklayın testin sonucunu paylaşın her disk için yapın. Sonra CrystalDiskInfo yazılımını açın ve disklerin genel durumuna bakalım buradan da. SS paylaşın CrystalDiskInfo yazılımında da.
(24/01/2019, Saat: 16:55)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Format denedik, sürücü güncellemesi vs. denedik, diskleri teker teker denedik ki zaten performans sorunu olduğunu sanmıyorum ama yinede bir teste sokalım onlarıda.

CrystalDiskMark ve CrystalDiskInfo info yazılımlarını http://crystalmark.info/en/software/ bu sayfadan indirin ve kurun. Standart versiyonlar Mavi ve Yeşil olanlar. Sonra CrystalDiskMark çalıştırın ve disklere teker teker şu ayarlarda testler yapın. All yazısının yanındaki ayarlardan 5 - 1GiB - ve Diski seçin ve All yazısına tıklayın testin sonucunu paylaşın her disk için yapın. Sonra CrystalDiskInfo yazılımını açın ve disklerin genel durumuna bakalım buradan da. SS paylaşın CrystalDiskInfo yazılımında da.

deniyorum

HDD ölümü bana mı öyle geldi Big Grin
Ssd
[Resim: lqbzrp.png]

Hdd
[Resim: 7ay8Xr.png]

Ssd
[Resim: Ovyd73.png]

Hdd
[Resim: 36pRYj.png]
İkiside tam olması gerektiği gibi SSD markan LiteOn isimli bir firmanın ürünü ve firma 2300/900 MB/s bu değerleri alırsın demiş ama sen dahada üzerini almışsın ve HDD ise 5400 Rpm yani yavaş bir disk olduğundan hızı çok düşük bu yüzden ve Seagate bu disk için 140/120 MB/s alırsın demiş sen yine geçmişsin disklerinin sağlığı ve performansları çok iyi bu konudada bir sorun yok. Valla ben pes ettim ilk defa beni yıldıran bir sorun oldu Smile sinir bozucu sen donanımlı bir PC tamircisine git bence sorun başka bir şey odaklı çıkacak muhtemelen bizim aklımıza helmeyen bir devre kartı bile olabilir.
(24/01/2019, Saat: 22:52)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkiside tam olması gerektiği gibi SSD markan LiteOn isimli bir firmanın ürünü ve firma 2300/900 MB/s bu değerleri alırsın demiş ama sen dahada üzerini almışsın ve HDD ise 5400 Rpm yani yavaş bir disk olduğundan hızı çok düşük bu yüzden ve Seagate bu disk için 140/120 MB/s alırsın demiş sen yine geçmişsin disklerinin sağlığı ve performansları çok iyi bu konudada bir sorun yok.

Teşekkürler hocam hakkını helal et istersen konuyu kapat bu alet beni yendi Smile
Benide yendi. Big Grin Başka bir sorun olursa foruma yine bekleriz k.bakma pek yardımcı olamadım bu konuda.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Valve Oyunlarında Düşük Fps Alıyorum:( pikayi 2 47 03/06/2019, Saat: 22:07
Son Yorum: Enes Değirmenci
  Anlık takılma sorunu Mertcan39 2 110 19/03/2019, Saat: 21:43
Son Yorum: Mertcan39
  Lapop düşük performans sorunu Nebican Edi 1 149 09/03/2019, Saat: 22:22
Son Yorum: Enes Değirmenci
  Düşük Performans Sadomadoking 103 4,359 06/02/2019, Saat: 05:54
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Fps alakasız düşük ve garip bir takılma Furkan Aksu 4 251 21/01/2019, Saat: 13:40
Son Yorum: ugur.gozaydin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi