PC Hocası Forum Bilgisayar Bileşenleri Sistem Toplama Tavsiyeleri Düşündüğüm 3070'li Sistem Nasıl ve Ne Önerirsiniz?
Düşündüğüm 3070'li Sistem Nasıl ve Ne Önerirsiniz?
emirhan-ozer
Düşündüğüm 3070'li Sistem Nasıl ve Ne Önerirsiniz?
33
2131
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
emirhan-ozer Çalışkan Üye
*
  • Konular16
  • Mesajlar56

• Rep puanı 0
Ekran kartını amerikaya gidip alacağım.
Herkese selamlar. Paylaştığım sistemi şimdiden kurmayı düşünüyorum. Ekran kartı için de 2. el uygun fiyatlı bir kart ile idare edeceğim. Toplama işinden hiç anlamıyorum. Yorumları okuyarak yaptım. Sizce neler değişebilir ve ne tavsiye edersiniz? En çok arada kaldıklarım anakart, kasa ve ram. 

Anakart Asus B450-F ve B550-F arasında kaldım. Kasa için de hiçbir fikrim yok. RAM için ise 3200 CL16 mı yoksa 3600 CL17 mi önerirsiniz? Beni 4-5 ay götürecek 2. el uygun fiyatlı ekran kartı tavsiyeniz var mı?
Not: Listede yanında yeşil tik olanları düşünüyorum, diğerleri alternatifler.
Toplamayı Düşündüğüm Sistem:
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Ghobes Yeni Üye
*
  • Konular7
  • Mesajlar19

• Rep puanı 0
kasa 1100 tl fazla değil mi sence ?
kasaya o kadar vermek yerine ekstradan başka bir şeye biraz daha para ayırabilirsin bence
Şuan Offine!
Şuan Offine!
LordGrimTR Kıdemli Üye
*
  • Konular6
  • Mesajlar162

• Rep puanı 26
tam olarak bir bütçe belirtirseniz yardımcı olabilirim çünkü 2.el kartlar hem çok güvenilir değil hemde pahalı ekran kartına 4500 civarı demişsiniz ama 2.el olarak anca alabileceğiniz 1660ti veya rx580 var ki bu sistem için düşük kalır. İdare etmek dediniz ama 4500 tl ile ekran kartı aldıktan sonra ne olacağı hiç belli olmayabilir belki ilk haftadan kart bozulur ki o durumda bütün paranız çöpe gider size tavsiyem hazır sistem bakmanız anladığım kadarıyla yaklaşık 13-14k bütçeniz var değil mi? öyle ise bir öneride bulunucağım.
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Ghobes Yeni Üye
*
  • Konular7
  • Mesajlar19

• Rep puanı 0
zaten şu dönemde bilgisayar almamalısın bence en azından bi haziranı beklemelisin etherium düşsün biraz
Şuan Offine!
Şuan Offine!
*
  • Konular16
  • Mesajlar56

• Rep puanı 0
(26/02/2021, Saat: 15:54)Ghobes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kasa 1100 tl fazla değil mi sence ?
kasaya o kadar vermek yerine ekstradan başka bir şeye biraz daha para ayırabilirsin bence

Bana da biraz fazla gibi geldi. Hiç anlamıyorum. Sizin tavsiye ettiğiniz bir kasa var mı?

(26/02/2021, Saat: 16:34)LordGrimTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tam olarak bir bütçe belirtirseniz yardımcı olabilirim çünkü 2.el kartlar hem çok güvenilir değil hemde pahalı ekran kartına 4500 civarı demişsiniz ama 2.el olarak anca alabileceğiniz 1660ti veya rx580 var ki bu sistem için düşük kalır. İdare etmek dediniz ama 4500 tl ile ekran kartı aldıktan sonra ne olacağı hiç belli olmayabilir belki ilk haftadan kart bozulur ki o durumda bütün paranız çöpe gider size tavsiyem hazır sistem bakmanız anladığım kadarıyla yaklaşık 13-14k bütçeniz var değil mi? öyle ise bir öneride bulunucağım.

Kendimi yanlış ifade etmişim maalesef. Ekran kartını sürekli dolar üzerinden hesaplıyorum, ABD elektronik mağaza sitelerinden. Onu şu an için ayrı tutuyorum. Geri kalan her şeyi şimdiden toplamayı düşünüyorum ama er ya da geç ekran kartı 3070 olacak. Ekran kartsız bütçem 10k. Ama derseniz bak 200-300 fazla ver 5600x yerine i7-10700K al ya da ne bileyim RAM 3200mhz olsun gibi az fiyat farkı olan başka parçalar önerebilirsiniz. Listede yer alan 4500tl ekran kartı bütçem değil direkt 3070'in kendisi. Ben ekstra 1k'yı geçmeyecek bir ekran kartı alıp, onunla idare edip stoklar çıkınca da 3070 almayı planlıyorum. Ama derseniz bence alma geçici süreliğine erkan kartı o zaman da eski bir laptopum var onunla idare edeceğim. Ama şimdiden sistemi 3070'e bağlı olarak toplamak istiyorum.
Şuan Offine!
Şuan Offine!
necip5270392 -Necip5270392__Nick-
*
  • Konular52
  • Mesajlar252

• Rep puanı 1
(26/02/2021, Saat: 14:11)emirhan-ozer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ekran kartını amerikaya gidip alacağım.
Herkese selamlar. Paylaştığım sistemi şimdiden kurmayı düşünüyorum. Ekran kartı için de 2. el uygun fiyatlı bir kart ile idare edeceğim. Toplama işinden hiç anlamıyorum. Yorumları okuyarak yaptım. Sizce neler değişebilir ve ne tavsiye edersiniz? En çok arada kaldıklarım anakart, kasa ve ram. 

Anakart Asus B450-F ve B550-F arasında kaldım. Kasa için de hiçbir fikrim yok. RAM için ise 3200 CL16 mı yoksa 3600 CL17 mi önerirsiniz? Beni 4-5 ay götürecek 2. el uygun fiyatlı ekran kartı tavsiyeniz var mı?

AgamÖncelikle Şunu Söylemek İstiyorum Btün Bir Fiyat Verirmisin Elimize Linkde Atmış Olduğun Gibi Parça Parça Deil Ortalama Elinde Bulunmasını İstediğin Kasanın Kaç K TL olacağını Yazarsan Bütçeni Yani Seviniriz Ona Göre parçalara Yorum yaparız 

İkinci olarak İşlemci İyi Duruyor Anakart Bakılabilir

Ram 3200 CL16 Olur (Yayın Youtube İçerik Üreticiliği Vesaire İse Değişir Orada İşler Ama Genel olarak Gayet İyi Hatta orada Bile kullanılabilir)

Kasa Konusunda bakmam Gerek (Bakmamız Gerek) Ama Daha İyisi Bence Buluna Bilir Üstte 3 Önde 3 Hava Girişli Falan Bulunur yani

ama Tabi Bu Anlatmış olduğum Şeyler İçin Öncelikle Senin Bir Bütçe Vermen gerek ki Öneri Yapmamız Lazım Şuan İşim Var İşlerden Sonra Bakıp Öneri yaparım Sana Şimdilik Geçici Bit Öneri olarak(Gördüğüm Kadarıyla bi 10K-/-14K Bir Bütçen var Ona Göre yapacam Ama Sen Yinede Bir Bütçe Ver ona Göre Güncelleyelim Fazlasını eksiğini)

ide Agam Sen Burada Wi-Fİ Olanını Söylemişsin O Wi-fi olmasına Gerek Yok Ama İlla Olsun Diyorsan Ona Göre de Bir Öneri Yaparım İstersin Ama Pek Bir Gereği Yok

Bence B450 Anakart Üstüne https://www.epey.com/bilgisayar-kasasi/p...-e03c.html Alınabilir

Böylelikle Artan Paradan Daha İyi Upgrade Yapılabilir Donanıma
Şuan Offine!
Şuan Offine!
*
  • Konular16
  • Mesajlar56

• Rep puanı 0
(26/02/2021, Saat: 19:04)necip5270392 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26/02/2021, Saat: 14:11)emirhan-ozer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ekran kartını amerikaya gidip alacağım.

AgamÖncelikle Şunu Söylemek İstiyorum Btün Bir Fiyat Verirmisin Elimize Linkde Atmış Olduğun Gibi Parça Parça Deil Ortalama Elinde Bulunmasını İstediğin Kasanın Kaç K TL olacağını Yazarsan Bütçeni Yani Seviniriz Ona Göre parçalara Yorum yaparız 

Ram 3200 CL16 Olur (Yayın Youtube İçerik Üreticiliği Vesaire İse Değişir Orada İşler Ama Genel olarak Gayet İyi Hatta orada Bile kullanılabilir)

Kasa Konusunda bakmam Gerek (Bakmamız Gerek) Ama Daha İyisi Bence Buluna Bilir Üstte 3 Önde 3 Hava Girişli Falan Bulunur yani

ama Tabi Bu Anlatmış olduğum Şeyler İçin Öncelikle Senin Bir Bütçe Vermen gerek ki Öneri Yapmamız Lazım Şuan İşim Var İşlerden Sonra Bakıp Öneri yaparım Sana Şimdilik Geçici Bit Öneri olarak(Gördüğüm Kadarıyla bi 10K-/-14K Bir Bütçen var Ona Göre yapacam Ama Sen Yinede Bir Bütçe Ver ona Göre Güncelleyelim Fazlasını eksiğini)

ide Agam Sen Burada Wi-Fİ Olanını Söylemişsin O Wi-fi olmasına Gerek Yok Ama İlla Olsun Diyorsan Ona Göre de Bir Öneri Yaparım İstersin Ama Pek Bir Gereği Yok

Bence B450 Anakart Üstüne https://www.epey.com/bilgisayar-kasasi/p...-e03c.html Alınabilir

Bütçem ekran kartsız 10k monitör de dahil buna. ekran kartına ayrı bütçe vereceğim
Şuan Offine!
Şuan Offine!
LordGrimTR Kıdemli Üye
*
  • Konular6
  • Mesajlar162

• Rep puanı 26
İlk olarak işlemci gibi bazı parçaların fiyatları sizin yazdığınız ile aynı değil 
İkinci olarak boss bilişim bildiğim kadarıyla çok güvenilir bir mağaza değil o yüzden başka yerlerden başka bir m.2 seçmenizi önereceğim
Üçüncü olarak PSU olarak biraz daha iyi bir marka düşünmenizi önerebilirm ilerki zamanlarda sorun oluşturabilir. 

Biraz araştırmadan sonra önerinizi yapacağım
Şuan Offine!
Şuan Offine!
*
  • Konular16
  • Mesajlar56

• Rep puanı 0
(26/02/2021, Saat: 20:00)emirhan-ozer Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26/02/2021, Saat: 19:04)necip5270392 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: AgamÖncelikle Şunu Söylemek İstiyorum Btün Bir Fiyat Verirmisin Elimize Linkde Atmış Olduğun Gibi Parça Parça Deil Ortalama Elinde Bulunmasını İstediğin Kasanın Kaç K TL olacağını Yazarsan Bütçeni Yani Seviniriz Ona Göre parçalara Yorum yaparız 

Bütçem ekran kartsız 10k monitör de dahil buna. ekran kartına ayrı bütçe vereceğim

Bu arada anakart olarak Asus rog strix b550-f kafama çok yattı. aynı paraya wifi olanı amazonda indirime girmiş. o yüzden cazip geldi. b550 düşünmemin sebebi de her şeyin fiyatı artıyor ilerde işlemci vs yükseltirsem diye o zaman bir daha almak zorunda kalmayayım diye düşündüm

Blender, After Effects ve Photoshop gibi programları kullanıyorum çoğunlukla işim gereği. Bunların yanında oyun da oynamak istiyorum.

(26/02/2021, Saat: 20:02)LordGrimTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk olarak işlemci gibi bazı parçaların fiyatları sizin yazdığınız ile aynı değil 
İkinci olarak boss bilişim bildiğim kadarıyla çok güvenilir bir mağaza değil o yüzden başka yerlerden başka bir m.2 seçmenizi önereceğim
Üçüncü olarak PSU olarak biraz daha iyi bir marka düşünmenizi önerebilirm ilerki zamanlarda sorun oluşturabilir. 

Biraz araştırmadan sonra önerinizi yapacağım

Evet, maalesef öğlen atarken günceldi akşama doğru zam yedi çoğu ürün.
Tamamdır, bu tavsiyenizi dikkate alacağım.
Sizin tavsiyeniz nedir? Hem kasa olarak hem de PSU olarak
Şuan Offine!
Şuan Offine!
LordGrimTR Kıdemli Üye
*
  • Konular6
  • Mesajlar162

• Rep puanı 26
Ryzen 5 5600x İşlemci seçiminiz gayet iyi olduğu için herhangi bir değişikliğe gerek yokÜ

B550-A PRO Sizin seçtiğiniz anakart biraz pahalı onun yerine bu anakartı alarak aynı performansı alabilirsiniz

HyperX Fury RGB Ram seçimi iyi ve evet 3200 mhz 16cl çok rahat yeter sisteme

SANDISK 1TB Ultra M.2 olduğu için zaten oyun giriş hızı veya windows açılış hızı gayet iyi 970 güzel bir ssd ama fiyatı biraz çok. Biraz üstünde koyarak 1TB almak en mantıklısı diye düşünüyorum.

Zalman ZM650-GVII 650W Uğur hocam zamanında önermişti PSU bilgim çok fazla yok ama kaliteli bir marka diye biliyorum.

ViewSonic VX2758-2K Ekran fiyatı ve özellikleri f/p ürünü direk alabilirsiniz

XPG BattleCruiser Kasa olarak çok kaliteli bir ürün her türlü ekran kartını rahatlıkla sığdırabilirsiniz ve 360mm kadar sıvı soğutma takabilme şansınız da var aynı fiyata daha iyi bir ürün alabilirsiniz.

Bütün bileşenlerin toplamı 9853 Tl yapıyor olması lazım. Bütçeyi çok az bişey daha aşarak Arctic Freezer 34 eSports CPU Soğutucu alabilirsiniz. Soğutucu ile birlikte 10189 Tl yapıyor aynı soğutucunun çift fanlısı var oda 200tl daha ekleyerek 10409 Tl yapıyor.

Ben böyle bir pc düşündüm ama en sağlıklısı Uğur Hocama danışmak olur.

Hızlı Menü: