Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dxgmms1.sys Mavi Ekran Sorunu
#1
Dxgmms1.sys nedir?

Dxgmms1.sys, Windows işletim Sistemi için Microsoft tarafından geliştirilmiş olan, Windows 8 Consumer Preview ıSO images ile ilişkili bir SYS dosyası türüdür. Dxgmms1.sys dosyasının en son adlandırılan sürümü, Windows için imal edilmiş olan 1.0.0.0 sürümüdür. Bu SYS dosyası 2 yıldız popülarite derecelendirmesi ve “Bilinmeyen” güvenlik derecelendirmesine sahiptir.

SYS Dosyaları Nedir?

dxgmms1.sys bunun gibi dxgmms1.sys dosyaları, Windows işletim sisteminin bir parçası olan, üçüncü taraf (örn. Microsoft) aygıt sürücüleri yahut kritik sistem dosyalarıdır. SYS dosyalarının çoğu, dahili bilgisayar donanımının ya da yazıcı bu gibi iliştirilmiş donanımın, üçüncü taraf yazılım programları (örn. web tarayıcılar, sözcük işlemcileri, Windows 8 Consumer Preview ıSO images) ve işletim sistemi (örn. Windows) ile iletişim kurmasını sağlar.


başka SYS dosyaları, Windows işletim sistemine güç vermek için uygulanan “çekirdek modu cihaz sürücüsü” olarak adlandırılan kritik önemdeki sistem dosyalarıdır. “CONFıG.SYS” gibi dosyalar, yapılandırma ayarı içerir ve işletim sistemi yönünden yüklenmesi gereken aygıt sürücülerini belirtir. dxgmms1.sys gibi sürücü dosyaları olmadan, evrak yazdırma bunun gibi kolay görevleri yerine getiremezdiniz.


Ne İçin SYS Hataları Alıyorum?


SYS dosya hataları tipik şekilde bozuk donanım yada bozuk cihaz sürücüsü dosyalarından kaynaklanır. Dxgmms1.sys dosyasının Windows 8 Consumer Preview ıSO images ve Windows işlevlerinin işlevselliğindeki önemi nedeniyle, bu dosyanın ziyan görmesi ve ya bozulması “mavi ekran” (BSOD) formundaki kritik sistem hatalarını üretebilir. Lütfen daha çok bilgi için aşağıdaki “Dxgmms1.sys Hatalarının Nedenleri\”ne bakın.


SYS Hataları Ne süre Oluşur?


dxgmms1.sys ile ilişkili olanlar gibi, SYS hataları, genelde bilgisayar başlatmada, program başlatmada yahut programınızda belirli işlevleri kullanmayı denerken (örn. yazdırma) ortaya menfaat.


umumi Dxgmms1.sys Hata iletileri

Karşılaştığınız dxgmms1.sys hatalarının çoğu, Windows XP, Vista, 7, 8 ve on\`de oluşan \”mavi ekran\” hataları (\”BSOD\” ve ya \”DURDURMA hataları” olarak da bilinir) olacaktır:


“Bir problem algılandı ve bilgisayarınızın ziyan görmesini önlemek için Windows kapatıldı. problem aşağıdaki dosyadan kaynaklanıyor bu gibi görünüyor: Dxgmms1.sys.”

Sad Bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve tekrar başlatılması gerekiyor. sırf birkaç bilgi topluyoruz; ardından sizin için yeniden başlatacağız. Daha fazlasını öğrenmek isterseniz, şu hatayla ilgili daha sonra çevrimiçi arama yapabilirsiniz: dxgmms1.sys.”
“STOP 0x0000000A: ıRQL_NOT_LESS_EQUAL – dxgmms1.sys”
“STOP 0x0000001E: KMODE_EXCEPTıON_NOT_HANDLED – dxgmms1.sys”
“STOP 0×00000050: PAGE_FAULT_ıN_NONPAGED_AREA – dxgmms1.sys”


çoğu halde, dxgmms1.sys mavi ekranlarını yeni bir donanım yahut yazılım yükledikten sonra yaşarsınız. Bu dxgmms1.sys mavi ekranları, program yüklerken dxgmms1.sys hakkında bir yazılım (örn. Windows 8 Consumer Preview ıSO images) çalışırken, Microsoft sürücüsü yüklenirken ve ya Windows`u başlatırken veya kapatırken ortaya çıkabilir. DURDURMA hatasının nerede ve ne zaman ortaya çıktığının kaydını tutmak, sorun gidermenin önemli bir parçasıdır.


SYS
dxgmms1.sys
MAKALE NO:
567864
MAKALE YAZARı:
Jay Geater
SON GüNCELLEşTiRME:
21-03-2016
GüVENLiK:
Bilinmeyen
POPüLARiTE:
şimdi indirin
SYS Kaydı Onarma

Sys Onarma Programı :

http://www.solvusoft.com/tr/download/winthruster/

teklif: dxgmms1.sys kayıt bozulması için bilgisayarınızı tarayın


Dxgmms1.sys Hatalarının Nedenleri

Dxgmms1.sys mavi ekran hataları, çeşitli donanım, müstahsil yazılımı, sürücü yahut donanım sorunlarından kaynaklanabilir. Bunlar, Windows 8 Consumer Preview ıSO images yazılımı yahut Microsoft donanımıyla ilişkilendirilebilir; ancak sorunun kaynağı öteki bir şey de olabilmektedir.


Daha spesifik olarak, bu dxgmms1.sys hatalarına şunlar neden olabilmekte:


Yanlış yapılandırılmış, eski yahut bozulmuş Windows 8 Consumer Preview ıSO images cihaz sürücüleri. (son derece yaygın)
Son dxgmms1.sys ile ilişkili yazılım değişikliğinden (yükleme ya da kaldırma) kaynaklanan, Windows kayıt defterinde bozulma.
Virüs veya fena amaçlı yazılım dxgmms1.sys dosyasını yada ilişkili Windows 8 Consumer Preview ıSO images program dosyalarını bozmuş.


Yeni Microsoft donanımının veya dxgmms1.sys ile ilişkili donanımın takılmasından sonra donanım çakışması.
Windows 8 Consumer Preview ıSO images ile ilişkili yazılım yada sürücü yükledikten sonra hasar görmüş yada kaldırılmış sistem dosyaları.


dxgmms1.sys mavi ekranı ziyan görmüş bir sabit diskten kaynaklandı.
hafıza (RAM) bozulması nedeniyle dxgmms1.sys Durdurma Hatası.

öneri: dxgmms1.sys kayıt bozulması için bilgisayarınızı tarayın

Kaynak
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  960M Ekran Kartında Kod 43 Hatası Furkan M.Çilingir 3 15 6 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Mavi Ekran Enes Yavuz 3 46 06/08/2019, Saat: 18:50
Son Yorum: ugur.gozaydin
  EKRAN KARARMASI SORUNU VE 2400G VRAM ARTTIRMA Kızıl Şafak 5 144 05/06/2019, Saat: 21:03
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Regedit sorunu Eyüp Koçak 5 141 10/05/2019, Saat: 20:52
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Sinyal Yok (No Signal) Sorunu Emre Ünal 37 847 08/05/2019, Saat: 11:15
Son Yorum: Emre Ünal

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi